Moto CB500/CBF500 dla dziewczyny

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Moto CB500/CBF500 dla dziewczyny

Postprzez Mała Mi Moto » Pt maja 09, 2014 2:47 pm

Witam wszystkich,

przywitam się ze wszystkimi tutaj, bo nie mogę znaleźć powitalni :P 22-ego kwietnia zdałam prawko na moto i od tamtego czasu poszukuję moto. Z początku padło na Yamahe Fazer, ale na forum Yamahy odradzili mi motocykl o poj. 600 jak na nowicjusza. Padło zatem na CB 500 lub CBF 500 wersja naked. Przy moim wzroście (167cm ) i wadze (59 kg.) chciałabym zacząć przygodę bez stresu o gabaryty motocykla.

Wracając do tematu czy jest w ogóle możliwe zakupić te Hondy do kwoty 8000 zł z opcją "gotowy do jazdy" od rocznika 2001 ? Ile średnio szuka się moto, bo jakoś nic ciekawego nie mogę znaleźć. Może ktoś podpowie na jakich stronach szukać ofert? I czy te motocykle wymagają nadzwyczajnego dłubania itd. czy jest to raczej sprzęt niezawodny?

Byłabym wdzięczna za pomoc :)
Mała Mi Moto
Użytkownik
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pt maja 09, 2014 2:27 pm
Lokalizacja: okolice WWA
Wiek: 37
Imię: Karolina
Motocykl: CBF 500

Re: Moto CB500/CBF500 dla dziewczyny

Postprzez mieciozul » So maja 10, 2014 7:48 am

Cześć!
CB500 lub CBF500 na początek to rozsądny wybór :) Modele raczej mało awaryjne, jak to Honda :naughty: Co do kupna to na pewno nie kupuj sama, tylko z kimś kto na co dzień ma do czynienia z motocyklami - ofert Szukaj na otomoto, allegro tablica...
Ja szukałem 5 miesięcy także powodzenia :)
Avatar użytkownika
mieciozul
Użytkownik
 
Posty: 186
Dołączył(a): N lut 02, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 39
Imię: Adam
Motocykl: CBF600NA
W siodle: <100 kkm

Re: Moto CB500/CBF500 dla dziewczyny

Postprzez Turos » So maja 10, 2014 8:51 am

Model dla dziewczyny bardzo fajny, oszczędny i tani w eksploatacji. Jeśli CBF to tylko z ABS.
Powitalnia jest jako pierwsza na głównej stronie, wpadnij i tam przywitać się ze wszystkimi, bo nie wszyscy przeglądają dział 500 ;)

Ciężko kupić coś zadbanego i nie "picowanego" z CBF500. Można próbować sobie sprowadzić z UK.
Mam rocznik 2005, poobijany, ale prosty ze zdrowym sercem i po podliczeniu wszystkich ksoztów (zakup, serwis, rejestracja) wyszło trochę powyżej 7k pln. Został mi jeszcze bak do zrobienia, ale póki się uczę nic z nim nie robię, bo zaraz mi będzie go szkoda, że znowu wgniotki są na nim ;) także myślę, że można się zmieścić w tym zakładanym budżecie.

Ja szukałem 3-4 miesiące GS500 i gdy już jechałem po niego to skręciłem z drogi zobaczyć CBFkę ... i została ;)
Cóż, ja mam na blacie 150k mil, rocznik 2005 z UK po kurierce. Nadal jeździ. Nie byłem na żadnych pomiarach ram, ale dwóch doświadczonych znajomych potwierdziło, że nic nie ściąga i wydaje się być prosty.

Dużo robić nie trzeba. Serwis główny tzn. luz zaworowy i synchro gaźników oddaje do warsztatu. Mniejszy serwis jak wymiany płynów można spokojnie ogarnąć samemu :) Gdzieś nawet na forum kiedyś rozpisywaliśmy koszty poszczególnych części do CBFki, tylko musiałbym poszukać.
Awarie jak się zdarzają to zaśniedziałe styki w przełącznikach (starter potrafi wyłączyć lampę i nie załączyć jej po uruchomieniu silnika), automat stopu czasem nawala (wystarczy przeczyścić blaszki) oraz regulatory napięcia. Potrafią się upalić i przez to nie ma ładowania. Bardzo irytująca awaria.
Moto trochę wibruje, co na początku sprawiało, że cały czas sądziłem, że coś się zepsuło. Jednak ten typ tak ma. Tak samo jak hałasujący kosz sprzęgłowy.
Tak to wyglądało u mnie.

Kurczę, ale się rozpisałem :P
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Moto CB500/CBF500 dla dziewczyny

Postprzez blady2111 » So maja 10, 2014 4:48 pm

Witaj

Sądze że w tej kwocie znajdziesz cos dla siebie, nie będzie to perła ale potwierdzam słowa kolegów że trzeba aię wybrać z jedną bądz nawet dwoma osobami które mają juz jakiś bagaż doświadczeń z motocyklami. Co do ABS-u to cena się zwiększy a grupa motocykli z których będziesz wybierac będzie mniejsza. Ja bym sie nie upierał co do tego ABS-u . Też jestem jeszcze amatorem mam moze za soba z 5-6 tys kilometrów za soba i miałem kilka awaryjnych hamowań i można sie przyzwyczaic i równie skutecznie się zatrzymać, kwestia wprawy.I nie ograniczał bym sie jednak do 500 cm pojemnosci. Jesli znajdziesz cos ciekawego w 600 cm równiez warto rozważyć kupno takiego sprzęta. Moim zdaniem również jesli znajdziesz jakąś sztuke blisko miejsca Twojego zamiszkania to można jechac sobie poogladać i sprawiać wrażenie osoby zainteresowanej, w ten sposób sobie poogladasz wyrobisz juz jakieś opini o motungu.

Pozdrawiam i powodzenia w poszukiwaniach.
Avatar użytkownika
blady2111
Znawca
 
Posty: 365
Dołączył(a): Wt sie 21, 2012 5:42 am
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiek: 43
Imię: Marcin
Motocykl: T7
W siodle: <100 kkm

Re: Moto CB500/CBF500 dla dziewczyny

Postprzez Mała Mi Moto » Wt maja 13, 2014 8:58 am

Dzięki wielkie za info :) póki co miałam przyjemność jechać nową Hondą cb500f z salonu Hondy z ul. Kopijników :D było ekstra, pewnie komfort jazdy nie ten sam co starszymi modelami, ale zawsze to jakaś styczność z moto, za czym tęsknię od momentu zdania prawa jazdy :(
Mała Mi Moto
Użytkownik
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pt maja 09, 2014 2:27 pm
Lokalizacja: okolice WWA
Wiek: 37
Imię: Karolina
Motocykl: CBF 500

Re: Moto CB500/CBF500 dla dziewczyny

Postprzez Maciek. » So maja 17, 2014 9:20 pm

hej, z jakich okolic Pl jesteś? Ja bede miał swoją 500 do sprzedania, ale blizej końca sezonu. Wiec jeśli wcześniej nic nie znajdziesz to moze bedziesz chcała ogladnać ;)
Maciek.
Nowicjusz
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz mar 21, 2013 9:28 pm
Imię: Maciej
Motocykl: cbf500
W siodle: <100 kkm

Re: Moto CB500/CBF500 dla dziewczyny

Postprzez Mała Mi Moto » N maja 18, 2014 4:27 am

okolice Warszawy i mam nadzieję kupić moto jeszcze w tym sezonie za niedługo ;)
Mała Mi Moto
Użytkownik
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pt maja 09, 2014 2:27 pm
Lokalizacja: okolice WWA
Wiek: 37
Imię: Karolina
Motocykl: CBF 500

Re: Moto CB500/CBF500 dla dziewczyny

Postprzez Maciek. » N maja 18, 2014 11:54 am

ok, jak nie znajdziesz i bedziesz zainteresowana to pisz na pw. :)
Maciek.
Nowicjusz
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz mar 21, 2013 9:28 pm
Imię: Maciej
Motocykl: cbf500
W siodle: <100 kkm

Re: Moto CB500/CBF500 dla dziewczyny

Postprzez blady2111 » N maja 18, 2014 12:01 pm

Wystaw maszyne na forum , chętnie obejrzymy :D
Avatar użytkownika
blady2111
Znawca
 
Posty: 365
Dołączył(a): Wt sie 21, 2012 5:42 am
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiek: 43
Imię: Marcin
Motocykl: T7
W siodle: <100 kkm

Re: Moto CB500/CBF500 dla dziewczyny

Postprzez Mała Mi Moto » N maja 18, 2014 4:35 pm

blady2111 napisał(a):Wystaw maszyne na forum , chętnie obejrzymy :D

dobrze piszesz :)
Mała Mi Moto
Użytkownik
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pt maja 09, 2014 2:27 pm
Lokalizacja: okolice WWA
Wiek: 37
Imię: Karolina
Motocykl: CBF 500

Następna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości