CBF600 2006 - Czujniki

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: CBF600 2006 - Czujniki

Postprzez Romek » Cz maja 15, 2014 1:50 pm

No panowie mądre głowy może ktoś opracuje łatwy i tani w montażu czujnik zapiętego ostatniego biegu.
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: CBF600 2006 - Czujniki

Postprzez skorek11xn » Cz maja 15, 2014 7:34 pm

Atmega. Programator to AVRISP mkII. Jednak skurczysyn nie reaguje na nic. Bezpośrednie wpięcie w procesor, układy z kondziorami filtrującymi, gotowe moduły. Skontaktowałem się ze sprzedawcą. Jutro prawdopodobnie wyślę go do sklepu na ekspertyzę. Przy okazji okazało się, że płyta główna ściągnięta dla klienta z Chin ma walnięty kontroler dysków twardych i ma mnie po prostu rozpier.. Wszystko się sypie, hurtem haha.
Avatar użytkownika
skorek11xn
Użytkownik
 
Posty: 97
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2012 6:24 pm
Wiek: 31
Imię: Maciej
Motocykl: Zimowa sześćseta
W siodle: <100 kkm

Re: CBF600 2006 - Czujniki

Postprzez skorek11xn » Wt maja 27, 2014 5:23 pm

Z programatorem sprawa o tyle do przodu, że jest na serwisie. Ja natomiast co nie co w głowie ułożyłem. Z racji iż trudno ustalić uniwersalnie relacje obroty/prędkość, licznik biegów będzie poprawnie działał tylko na modelach gaźnikowych sześćsetek. Komputer będzie ustalał aktualnie zapięty bieg na podstawie danych obrotomierza i prędkościomierza plus dodatkowo bierze pod uwagę czujnik luzu. Dodatkowo w planie są następujące liczniki: średnia prędkość, czas od włączenia silnika, dystans przejechany od włączenia silnika, wskaźnik temperatury. Z racji, że będę montował soczewki i ksenon to dodatkowo umieszczę opóźniacz dla świateł mijania. Załączą się dopiero po odpaleniu motocykla. Dodatkowo będzie wyjście podłączenia cyfrowego przerywacza diodowych kierunkowskazów. Jeszcze mam w głowie 2 projekty ale z tym zaczekam aż przyjdzie programator bo musiałbym najpierw pomierzyć parę czujników. A jeszcze zapytam. Ktoś się orientuje ile impulsów wysyła czujnik prędkości na 1km/h? To samo tyczy się obrotomierza.
Avatar użytkownika
skorek11xn
Użytkownik
 
Posty: 97
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2012 6:24 pm
Wiek: 31
Imię: Maciej
Motocykl: Zimowa sześćseta
W siodle: <100 kkm

Re: CBF600 2006 - Czujniki

Postprzez tombartosz » Wt maja 27, 2014 8:49 pm

skorek11xn napisał(a):Ktoś się orientuje ile impulsów wysyła czujnik prędkości na 1km/h?

W CBF1000 - 10. 1000Hz = 100km/h licznikowe.

Jak już tak kombinujesz, to zrób wyjście jeszcze na światła stop podczas dość intensywnego hamowania silnikiem. Można ustalić jakieś sensowne opóźnienie i jeśli będzie większe zapalać stopy. Czasem jak jeżdzę i jakaś puszka jedzie za mną to naciskam na heble tylko, żeby zapalić światła.
Avatar użytkownika
tombartosz
Znawca
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn lip 08, 2013 8:33 am
Lokalizacja: Warszawa (okolice)
Motocykl: CBF 1000, GS500
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 107 gości