Temperatura silnika/cieczy CBF600S

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Temperatura silnika/cieczy CBF600S

Postprzez serwan » Śr lip 09, 2014 8:57 am

Hej,

W zimie :) bylo pieknie, wskazowka temperatury silnika/cieczy byla zawsze w mniej wiecej takim samym polozeniu, jakies 3 milimetry na lewo od srodka skali (cbf600s, z owiewka, zegary 'w owiewce' - cbf600n ma inaczej); od kiedy sie nieco ocieplilo mam regularnie wskazowke 2-3 mm na prawo od srodka skali, regularnie tez slysze wiatrak na chlodnicy.

Nie szaleje, nie odkrecam, rzadko powyzej 6krpm wychodze, a silnik ciagle goracy; to norma? ktos jeszcze tak ma? cos mi sie o uszy obilo ze poza polowe wskazowka nieczesto wychodzi, a u mnie jak jest cieplo to na ogol jest poza polowa; czy cos takiego jak starzenie sie plynu chlodniczego w cbf to funkcjonuje? czy jak w samochodach, jedno zalanie na caly okres eksploatacji? :) moze chlodnica ma tendencje do zapychania/zakamieniania? bac sie? help.

pozdrawiam
t
serwan
Użytkownik
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pn gru 16, 2013 2:02 pm
Imię: Tomasz

Re: Temperatura silnika/cieczy

Postprzez Turos » Śr lip 09, 2014 9:10 am

Znaczy że latem ma niższą temp. cieczy czy jak? Bo w 500 na prawo od środka to zimniej :P
Przecież to normalne, że zimą i latem będzie wskazywać inną temperaturę, i latem będzie częściej załączać się wentylator. Na dworze jest przecież 30st, więc raczej nie ma czego się obawiać.
Jak będzie wchodzić w czerwone pole i wiatrak się nie załączy to wtedy trzeba się martwić.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Temperatura silnika/cieczy

Postprzez rupert » Śr lip 09, 2014 9:24 am

Serwan, tak jak w moto tak i w auto plyn sie wymienia wg instrukcji producenta.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda


Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 102 gości