Torby wewnętrzne do kufrów

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Torby wewnętrzne do kufrów

Postprzez jokansen » Pn sty 19, 2015 8:42 am

mariusz_ino napisał(a):A ja mam kufry boczne ładowane od góry także nic mi się nie wysypuje :smile:

Ale i tak musisz je kiedyś wyładować :tongue:
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Re: Torby wewnętrzne do kufrów

Postprzez emilioo » Cz mar 12, 2015 6:47 am

uważam że torba to dobra sprawa w bocznych kufrach. kiedy jadę nad jakieś kąpielisko to do toreb wkładam ręczniki itp. na miejscu już nie idę jak kretyn z kuframi tylko wyjmuje sakwe z kufra. a założę sie że szybciej wyjmę torbę z kufra niż kufer odepne od moto. jednak każdy robi jak woli. ja akurat torby hondowskie miałem już w kufrach bocznych. są idealnie dopasowane.

mam takie:

http://allegro.pl/sakwa-torba-kufer-do- ... 72063.html

Tylko moje są mniej sfatygowane bo używane max do 5 wyjazdów.
emilioo
Użytkownik
 
Posty: 58
Dołączył(a): Śr lut 06, 2013 9:55 am
Lokalizacja: WG-Garwolin
Imię: Emil
Motocykl: CBF1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Torby wewnętrzne do kufrów

Postprzez Romek » Cz mar 12, 2015 7:55 am

emilioo napisał(a):uważam że torba to dobra sprawa w bocznych kufrach. kiedy jadę nad jakieś kąpielisko to do toreb wkładam ręczniki itp. na miejscu już nie idę jak kretyn z kuframi tylko wyjmuje sakwe z kufra. a założę sie że szybciej wyjmę torbę z kufra niż kufer odepne od moto.


Chyba piszesz to bez praktyki. Wypięcie kufra bocznego trwa sekunde dłużej co jego otworzenie kluczykiem jeżeli chodzi o kufry hondowskie. No ale widać dla niektórych to wieczność :drool: Po drugie do tych toreb pakujesz cały majdan a po co ci zabierać na kąpielisko coś co może zostać przy motocyklu i nie jest akurat potrzebne w danej chwili. Jak ja jadę nad jezioro na chwilę to biorę tylko kufer centralny i tam pakuje kilka drobiazgów często w oddzielnie torebki foliowe a mokre gacie i ręcznik zabieram w reklamówkach a nie spakowane razem z całym tobołem. :clap:
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Torby wewnętrzne do kufrów

Postprzez emilioo » Cz mar 12, 2015 9:12 am

w sumie to po co i niektorym kufry. mozna reklamowki z biedronki przywiazac do lusterek i w droge...

ja jedank uwazam ze torby sa dobrym rozwiazaniem.
emilioo
Użytkownik
 
Posty: 58
Dołączył(a): Śr lut 06, 2013 9:55 am
Lokalizacja: WG-Garwolin
Imię: Emil
Motocykl: CBF1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Torby wewnętrzne do kufrów

Postprzez Romek » Cz mar 12, 2015 9:49 am

emilioo napisał(a): mozna reklamowki z biedronki przywiazac do lusterek i w droge..


To przywiąż :clap:
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Torby wewnętrzne do kufrów

Postprzez abak » Cz mar 12, 2015 11:03 am

Moim zdaniem torby to fajna sprawa, najczęściej poza nimi nie potrzebuję już żadnych innych walizek,siatek, plecaków itp.
Parkuję moto, zarzucam torby na ramię (które są dość ładne i dobrej jakości) i nie bawię się w noszenie pliku siatek z biedronki.. Czysta przyjemność :)

Poza tym ich pojemność jest dobrym i naturalnym ogranicznikiem, aby w domu przed podróżą nie przesadzać z wielkością bagażu, a jak wiadomo zawsze jest tendencja do zabierania za dużo :)
Avatar użytkownika
abak
Znawca
 
Posty: 228
Dołączył(a): Cz sty 22, 2015 1:48 pm
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Artur
Motocykl: CBF1000F

Re: Torby wewnętrzne do kufrów

Postprzez Romek » Cz mar 12, 2015 11:17 am

Do noszenia bagażu na plecach może posłużyć też tank-bag który bez problemu może być plecakiem na drobne pakunki. Boczne kufry są potrzebne na dalsze wypady bez zbędnych torebek a kto tego doświadczył ten zna ich wartość :tongue:
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Torby wewnętrzne do kufrów

Postprzez emilioo » Cz mar 12, 2015 11:55 am

abak napisał(a):Moim zdaniem torby to fajna sprawa, najczęściej poza nimi nie potrzebuję już żadnych innych walizek,siatek, plecaków itp.
Parkuję moto, zarzucam torby na ramię (które są dość ładne i dobrej jakości) i nie bawię się w noszenie pliku siatek z biedronki.. Czysta przyjemność

Poza tym ich pojemność jest dobrym i naturalnym ogranicznikiem, aby w domu przed podróżą nie przesadzać z wielkością bagażu, a jak wiadomo zawsze jest tendencja do zabierania za dużo


dobrze powiedziane. popieram.
emilioo
Użytkownik
 
Posty: 58
Dołączył(a): Śr lut 06, 2013 9:55 am
Lokalizacja: WG-Garwolin
Imię: Emil
Motocykl: CBF1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Torby wewnętrzne do kufrów

Postprzez Tiarus » Cz mar 12, 2015 12:54 pm

Romek napisał(a):Do noszenia bagażu na plecach może posłużyć też tank-bag który bez problemu może być plecakiem na drobne pakunki. Boczne kufry są potrzebne na dalsze wypady bez zbędnych torebek a kto tego doświadczył ten zna ich wartość :tongue:


Niby tak, ale pojawiają się co jakiś czas głosy, że rysuje bak. A bajer do przypinania lekko ponad do korka wlewu jest dodatkowym kosztem.
Dlatego zanabyłam, tailbag
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Torby wewnętrzne do kufrów

Postprzez Navigator » Cz mar 12, 2015 6:44 pm

LwG
Obrazek
Avatar użytkownika
Navigator
Użytkownik
 
Posty: 70
Dołączył(a): Wt wrz 10, 2013 10:30 am
Lokalizacja: Europe
Motocykl: CBF 1000 SC58
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości