Wygoda plecaka

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Wygoda plecaka

Postprzez Eol » Wt sie 26, 2014 8:20 am

Ostatnio pośmigałem z plecakiem ok. 300 km. jazda ciągła, bez odpoczynku ok. 2h. Jechałem przez drogi różnej jakości - jak to w naszym kraju. Niestety po powrocie mój plecaczek mi się zbuntował i zrugał mnie za styl jazdy :crybaby: . Okazało się, że pomimo wygodnego siedzenia dla pasażera i wmiarę ostrożnej jazdy :naughty: , to przejazdy po garbach, czy progach na drodze powodowały, że plecaczek jest cały poobijany. Prędkość podróżna była ok. 110 - 120 km/h, oczywiście przejeżdżając przez teren robót drogowych znacznie mniejsza, ale i tak problem z wygodą pasażera był.
Czy po za usztywnieniem tylnej sprężyny jest jakiś sposób na podniesienie wygody dla plecaka? :helpsmilie:
Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie HERAKLIT
Avatar użytkownika
Eol
Znawca
 
Posty: 205
Dołączył(a): Wt cze 24, 2014 7:53 am
Lokalizacja: Chorzow - Swierklaniec
Wiek: 55
Imię: Mirosław
Motocykl: Honda CBF 1000 FT
W siodle: <100 kkm

Re: Wygoda plecaka

Postprzez tombartosz » Wt sie 26, 2014 8:46 am

Ja polecam przykleić taką matę antypoślizgową plecaczkowi do siedzenia. Wtedy nie przemieszcza się na wybojach i nie musi się ciągle poprawiać.

PS.
Mój plecaczek był ostatnio bardzo zadowolony jak pozwoliłem mu stawać na podnóżkach :)
Avatar użytkownika
tombartosz
Znawca
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn lip 08, 2013 8:33 am
Lokalizacja: Warszawa (okolice)
Motocykl: CBF 1000, GS500
W siodle: <100 kkm

Re: Wygoda plecaka

Postprzez Eol » Wt sie 26, 2014 9:00 am

Ogólnie plecaczek jest zadowolony. Nie spada z siedzenia. Ma porównanie , bo na wiosnę przejeździliśmy ok 6000 km na yamaha XJ 900 z akcesoryjnym siedzeniem. Tam siedziała mniej wygodnie niż na Hondzie (siedzenie było węższe), ale za to wyżej i mogła obserwować drogę co ułatwiało jej reakcję na ewentualne przeszkody.Może poduszeczkę :scared: Tylko jak jej to powiedzieć, żeby nie dostać w gębę :bash:
Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie HERAKLIT
Avatar użytkownika
Eol
Znawca
 
Posty: 205
Dołączył(a): Wt cze 24, 2014 7:53 am
Lokalizacja: Chorzow - Swierklaniec
Wiek: 55
Imię: Mirosław
Motocykl: Honda CBF 1000 FT
W siodle: <100 kkm

Re: Wygoda plecaka

Postprzez Tiarus » Wt sie 26, 2014 3:55 pm

Eol napisał(a): Tylko jak jej to powiedzieć, żeby nie dostać w gębę :bash:


Załóż Kask do tej rozmowy :smoke:
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Wygoda plecaka

Postprzez geguś » Wt sie 26, 2014 4:22 pm

Moja narzeczona nie narzeka na jazdę na hance, nawet lepiej ocenia niż na fazerze. U mnie jest oryginalne siodło i zawias ale mam kufer z oparciem i to jest największy plus przy ruszaniu, hamowaniu i innych manewrach. Na próbę zdjąłem kufer i narzekania były od razu ;)
Avatar użytkownika
geguś
Miłośnik
 
Posty: 820
Dołączył(a): Pt maja 24, 2013 10:54 am
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 37
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A GSX-R 750
W siodle: <100 kkm

Re: Wygoda plecaka

Postprzez Turos » Śr sie 27, 2014 6:02 am

U mnie to samo, bez kufra nie chce jeździć, bo nie ma o co się oprzeć i dochodzi strach przed spadnięciem.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Wygoda plecaka

Postprzez pat_pat » Śr sie 27, 2014 7:30 am

Moja luba jedynie na co narzeka to na sporadyczne zderzenia kasków :)
Taki mamy klimat
Avatar użytkownika
pat_pat
Fanatyk
 
Posty: 2838
Dołączył(a): Wt lis 22, 2011 10:03 am
Lokalizacja: Biskupiec pow. olsztyński
Wiek: 45
Imię: męskie
Motocykl: Honda CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Wygoda plecaka

Postprzez Romek » Śr sie 27, 2014 9:36 am

Eol napisał(a):Czy po za usztywnieniem tylnej sprężyny jest jakiś sposób na podniesienie wygody dla plecaka? :helpsmilie:

Regulacje sprężyny nie wiele odczuje pasażer. Tu raczej odpowiednie ustawienie zawieszenia ma wpływ na prowadzenie motocykla co odczujesz ty jako kierowca. Na komfort plecaka ma wpływ siedzenie, odległość podnóżków i przede wszystkim styl jazdy. Jak będziesz szarpał, przyśpieszał i hamował to plecak będzie latał i kiwał się do przodu i do tyłu jak ruska lalka przy napiętych mięśniach rąk sztywno trzymając się uchwytów. A jak będziesz jechał łagodnie to się wyluzuje i będzie siedzieć jak na krześle u fryzjera.
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Wygoda plecaka

Postprzez Wesoły Dyzio » Cz sie 28, 2014 8:17 am

Romek napisał(a):
Eol napisał(a):Czy po za usztywnieniem tylnej sprężyny jest jakiś sposób na podniesienie wygody dla plecaka? :helpsmilie:

Regulacje sprężyny nie wiele odczuje pasażer. Tu raczej odpowiednie ustawienie zawieszenia ma wpływ na prowadzenie motocykla co odczujesz ty jako kierowca. Na komfort plecaka ma wpływ siedzenie, odległość podnóżków i przede wszystkim styl jazdy. Jak będziesz szarpał, przyśpieszał i hamował to plecak będzie latał i kiwał się do przodu i do tyłu jak ruska lalka przy napiętych mięśniach rąk sztywno trzymając się uchwytów. A jak będziesz jechał łagodnie to się wyluzuje i będzie siedzieć jak na krześle u fryzjera.

No to żeś poleciał "Regulacje sprężyny nie wiele odczuje pasażer". Własnie pasażer odczuje to bardziej, gdyż siedzi dalej od sprężyny i na końcu dźwigni, którą stanowi siedzisko. Jak sprężynę naciągniesz mocno to będzie mniej latać do góry i na dół, ale będzie mieć bardziej twardo pod tyłkiem. Jak poluzujesz, to lata w górę i w dół, ale łagodniej odczuwa przejeżdżanie prze nierówności. Praw fizyki nie zmienisz :nono: Niestety sprężyny w nasych maszynkach nie są zbyt udane. Najlepiej je zamienić na takie, które umożliwiają wstępne ustawienie twardości sprężyny, a po za tym ustawienie jej tłumienie. Ale to trochę kosztuje.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Wygoda plecaka

Postprzez pat_pat » Cz sie 28, 2014 8:54 am

Ja mam mocno ściśniętą sprężynę bo na naszych pięknych drogach szybko dobijałem do końca.
Zastanawiam się czy nie do się przyczepić amortyzatora od jakiegoś sporta typu CBR
Taki mamy klimat
Avatar użytkownika
pat_pat
Fanatyk
 
Posty: 2838
Dołączył(a): Wt lis 22, 2011 10:03 am
Lokalizacja: Biskupiec pow. olsztyński
Wiek: 45
Imię: męskie
Motocykl: Honda CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości