spalanie oleju CBF1000

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: spalanie oleju

Postprzez Bosman78 » Cz lis 03, 2011 12:21 pm

No to ja doleję trochę oliwy do ognia czytaliści poniższy art.?
http://www.wiatrak.nl/1035/wielka-samochodowa-tajemnica
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: spalanie oleju

Postprzez zbyhu » Cz lis 03, 2011 12:26 pm

Mam gdzie zlać stary olej.
Muszę tylko zrobić miejsce w pojemnikach, ale zrobi się :).

Jeśli chodzi o psucie motocykla olejem. Ja wymieniam olej co 12kkm i jak narazie nic nie zepsułem. Cały czas leje pełen syntetyk, choć wg. polskich "standartów" przy tym przebiegu już powinienem jeździć na mineralu i szykować się do kapitalki silnika.
CB500 Qzynki zalałem na wiosnę pełnym syntetykiem, choć moto ma 60kkm i nie wiem, co było wlane wcześniej (a było czarne jak smoła, bo dwa lata nie zmieniane) i moto cały sezon prześmigało bez zająknięcia, bez zużycia oleju.

Ja sobie myślę, że kiedyś było tak jak wszyscy do tej pory twierdzą. Oleje były słabej jakości, pewnie niewiele różniły się od olejów bazowych, które mają współczynnik lepkości w okolicach 100 i zero jakiś pierdół myjących, uszlachetniaczy stabilizujących etc. Wtedy faktycznie w silnikach mógł się odkładać syf i wlanie nowocześniejszego oleju z dodatkami myjącymi mogło doprowadzić do katastrofy, gdy to wszystko zostało rozpuszczone.


Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: spalanie oleju

Postprzez sowa4 » Pt wrz 07, 2012 9:38 am

witam,
znacie/macie gdzies namiary/kontakt na olej w dobrej cenie?
na alle Motula 7100 10w40 znalazlem teraz za 43pln/l
http://allegro.pl/motul-7100-4t-10w40-1 ... 81974.html
w Wawie (odpada mnie przesylka)

btw. gdzie filtr?
sowa czyha
Avatar użytkownika
sowa4
Znawca
 
Posty: 207
Dołączył(a): N wrz 05, 2010 8:45 pm
Lokalizacja: gdzie sie da
Motocykl: zapierdalacz

Re: spalanie oleju

Postprzez zbyhu » Pt wrz 07, 2012 9:56 am

Ryży Koń się oferował z olejami na forum.
Ja od niego będę brał wkrótce 8 litrów :).
Zobaczymy, co są warte te dziwne, niepopularne u nas marki, które na papierze biją wszystko inne ;).
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: spalanie oleju

Postprzez sowa4 » Pt wrz 07, 2012 10:02 am

myslimy o tym samym Koniu?
bo wydawalo mi sie, ze garaz zamkli;) - w sensie, ze bez Konia juz.

motul to "dziwna i niepopularna" marka?

wkrotce--> ja sie musze zmiescic do 19 wrzesnia - wyjazd za pasem a i 12kkm poszlo ;)
sowa czyha
Avatar użytkownika
sowa4
Znawca
 
Posty: 207
Dołączył(a): N wrz 05, 2010 8:45 pm
Lokalizacja: gdzie sie da
Motocykl: zapierdalacz

Re: spalanie oleju

Postprzez redzian » Wt lut 05, 2013 9:42 am

Postanowilem troche odswiezyc watek, poniewaz zainteresowal mnie link, ktory podeslal Bosman78 a zaden z doswiadczonych uzytkownikow w tej sprawie sie nie wypowiedzial. Podejrzewam, ze w motocyklu jest inna bajka, poniewaz sam olej smaruje tam znacznie wiecej detali niz olej silnikowy w samochodach. Ale tak ogolnie rzecz biorac... jakie macie zdanie w tym temacie :) slyszeliscie o czyms takim wczesniej czy moze to byc "fake" z tym artykulem?

Bosman78 napisał(a):No to ja doleję trochę oliwy do ognia czytaliści poniższy art.?
http://www.wiatrak.nl/1035/wielka-samochodowa-tajemnica
Avatar użytkownika
redzian
Miłośnik
 
Posty: 506
Dołączył(a): N kwi 22, 2012 9:23 pm
Lokalizacja: Nürnberg / Bielsko-Biała
Wiek: 37
Imię: Michał
Motocykl: CBF 600SA '06
W siodle: <100 kkm

Re: spalanie oleju

Postprzez Trollsky » Wt lut 05, 2013 10:23 am

mi chyba ciut oleju wciaga:)

znaczy jak pojechalem w biesy gdzie ostro pilowalem na dwojce czasem trojce + dolot autostrada 160-180 to mi calkiem olej z oczka znikl ;/

dlatego jak teraz jade dalej zawsze litra wioze w kufrze i codziennie wieczorem sprawdzam na plaskim gruncie jaki jest poziom oliwy. w tej chwili mam najechane 61 kkm.
Avatar użytkownika
Trollsky
Znawca
 
Posty: 335
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 8:08 am

Re: spalanie oleju

Postprzez klemens » Wt lut 05, 2013 10:35 am

Chyba każdy sprzęt, jak się go piłuje z gazem do dechy trochę oleju wciągnie. :smoke:
A co do jazdy na starym oleju... Trudno powiedzieć. Temat oleju jest tak tajemniczy i mroczny... Słyszałem już wcześniej takie teorie. Nie wiem i wolę na swoim sprzęcie tych teorii nie sprawdzać. Oprócz własności smarnych oleje mają też (podobno) dodatki antykwasowe i jakieś inne czarodziejskie uszlachetniacze, które po jakimś czasie zużywają się. Jak te sadze są takim fenomenalnym smarowidłem, to czemu nie dodaje się ich do nowego oleju?
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: spalanie oleju

Postprzez Trollsky » Wt lut 05, 2013 10:44 am

a wymieniacie olej przed zima zeby silnik byl zalany dobra oliwa czy na wiosne zeby byl swiezy na wiosne ?
sam wymienilem olej w pazdzierniku i mam jeszcze 10 kkm na nim do przejechania, mechanik powiedzial ze to "adin whoy" :cool:
Avatar użytkownika
Trollsky
Znawca
 
Posty: 335
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 8:08 am

Re: spalanie oleju

Postprzez redzian » Wt lut 05, 2013 11:02 am

I to jest ta lepsza opcja, ktora ty stosujesz... U mnie wypadlo tak, ze w tym roku bede wymienial PRZED nowym sezonem, ale strasznie nad tym nie ubolewam bo moto stoi caly roku w garazu, w ktorym na zime temp. spada min. do 10st.C wiec nawet aku nie wyciagam... A 2x w miesiacu moto jest przepalone po miescie bo nie wytrzymuje przechodzac kolo niego codziennie :P Musialbym go gdzies wywiesc zeby nie jezdzic przez zime :D
Avatar użytkownika
redzian
Miłośnik
 
Posty: 506
Dołączył(a): N kwi 22, 2012 9:23 pm
Lokalizacja: Nürnberg / Bielsko-Biała
Wiek: 37
Imię: Michał
Motocykl: CBF 600SA '06
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości