NC 700/750 jako pierwszy motocykl

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: NC 700/750 jako pierwszy motocykl

Postprzez Vorenus » Wt gru 02, 2014 8:01 pm

Mnie nowy DL się nawet podoba, ale moim zdaniem cena o której mowa wyżej jest trochę przesadzona. W takiej sytuacji nie może dziwić, że mimo zimy DL'e rozchodzą (rozeszły?) się jak ciepłe bułeczki.
Vorenus
Użytkownik
 
Posty: 22
Dołączył(a): N lis 23, 2014 6:25 pm
Motocykl: V-Strom 1000
W siodle: <100 kkm

Re: NC 700/750 jako pierwszy motocykl

Postprzez ZetKi » N gru 28, 2014 9:21 pm

Jestem świeży w siodle. Prawko tegoroczne i pierwsze moto dopiero dotarłem. Wybierałem dokładnie pomiędzy tymi samymi sprzętami Dl650 vs NCX700. Trafiłem jednak na początek sezonu i Suzuki nie było skłonne do promocyjnego zepchnięcia stoków magazynowych. W Hondzie pojawiło się kilka sztuk w dobrej cenie z DCT. Kupiłem i nie żałuję. Sedno w tym że mój sprzęt to głównie "rower" dojazdowy do pracy. Codziennie 40km + 40km w korkach z prawej na lewą i lewej na prawą stronę Wisły ze stolicą w środku. Samochodem "teleportowałem się" w 1h20 do 1h50 zależnie od godziny dojazdu.NC przewozi mnie w 30-35min niezależnie od ruchu. Dodam że mam 190cm wzrostu i optycznie wyglądam na nim jak scyzoryk w kieszeni ale to poskładanie jest zgodne z kinematyką moich stawów. Kilka razy wyskoczyłem w sezonie na 2-3godzinne wyprawki i komfort jest zapewniony. Na DLu raczej krótsze przejażdżki zaliczyłem (jazdy testowe i pożyczony sprzęt brata) i gdybym bawił się w turystykę pewnie wyhaczyłbym DLa. Czuje się przewagę mocy ale cytując tekst z Testosteronu: panowie po co Wam to ( w sensie 2L silnika i turbodoładowanie) skoro w miescie jest ograniczenie do 50 ;-)
Obrazek
ZetKi
Nowicjusz
 
Posty: 13
Dołączył(a): So lut 01, 2014 10:40 pm
Imię: Zbyszek
Motocykl: NC700XD
W siodle: <100 kkm

Re: NC 700/750 jako pierwszy motocykl

Postprzez Marcin73 » Wt gru 30, 2014 9:26 am

Vorenus napisał(a):Tego z dziobem jeszcze nie ma, cen też jeszcze nie znają. Podobno ma być na wiosnę, ale nikt nic nie wie.
Jest jednak wyprzedaż rocznika 2013. Cena 28.900 co przy normalnej cenie około 35.000 jest dość atrakcyjnym rozwiązaniem, na które się zdecydowałem.
Udało mi się wynegocjować, żeby odebrać moto dopiero na wiosnę, dzięki czemu gwarancja skończy się dopiero na wiosnę 2018 :)

Oczywiście jak będzie w garażu to się pochwalę :)


Siemanko

Fajny motocykl, dobra cena + odbiór na wiosnę. Nic dodać nic ująć!!
Gratuluję zakupu!!
Marcin73
 

Re: NC 700/750 jako pierwszy motocykl

Postprzez motif » Cz sty 01, 2015 11:44 pm

nc700/750x jest bardzo dobry jako pierwszy motocykl mimo ze jest dosc ciezki.
Powody sa nastepujace: bardzo niski srodek ciezkosci oraz niski moment obrotowy.
Prowadzi sie go rewelacyjnie, tak zwinego motocykla o tej wadze to nie widzialem,
silnik jak w ropniaku bierze od dolu wiec jazda w terenie jest wysmienita.
Mam 185cm i kupilem nc750x manual pol roku temu - rewelacja, szczegolnie w terenie
ale i na autostradzie i 190 km/h wyciagnie.

Odnosnie suzuki - nie polecam jako pierwszy motocykl, wysyoki srodek ciezkosci wiec wywrotny.
motif
Użytkownik
 
Posty: 20
Dołączył(a): Śr gru 31, 2014 7:07 pm
Imię: Robert
Motocykl: nc750x
W siodle: 100-200 kkm

Re: NC 700/750 jako pierwszy motocykl

Postprzez malin66 » Pt sty 02, 2015 9:37 am

cześć,
wciąż piszecie o NC w kategorii moto na początek (rozumiem,ze taki jest temat tej dyskusji - ale chodzi mi teraz o odpowiedzi typu na początek NC ok ale za chwilę będzie za mało..). A ja chyba poszedłem w innym kierunku - motocykli, które dupę urywają (i czasem ciężko się w siodle utrzymać :msn-wink: ) miałem kilka w swoim życiu. A teraz zbliżając się do 50tki postawiłem na NCka. Jestem po pierwszym sezonie użytkowania ... i jak dla mnie bomba - zarówno do jazdy po mieście, jak i zapakowany w trzy kufry wypad do Czech czy nad nasze morze moto daje radę (przy moich 186cm konieczny był deflektorek na szybę, ale zastanawiam się też nad szybą turystyczną). Fakt - omijam autostrady (tu NC nie daje rady), na rzecz krętych dróg lokalnych, a emocje? cóż może już ich tak nie potrzebuję :msn-wink: , a jak jest mi źle to pożyczam od kumpla Hajkę na chwilę :drool: ?
Myślę też o zakupie drugiego moto - właśnie takiego do zabawy, a NC zostanie ze mną na dłużej...
Avatar użytkownika
malin66
Użytkownik
 
Posty: 27
Dołączył(a): Śr lip 23, 2014 1:16 pm
Lokalizacja: Wrocław
Imię: wojtek
Motocykl: NC700x
W siodle: <100 kkm

Re: NC 700/750 jako pierwszy motocykl

Postprzez motif » Pt sty 02, 2015 10:39 am

malin66 napisał(a):cześć,
wciąż piszecie o NC w kategorii moto na początek (rozumiem,ze taki jest temat tej dyskusji - ale chodzi mi teraz o odpowiedzi typu na początek NC ok ale za chwilę będzie za mało..). A ja chyba poszedłem w innym kierunku - motocykli, które dupę urywają (i czasem ciężko się w siodle utrzymać :msn-wink: ) miałem kilka w swoim życiu. A teraz zbliżając się do 50tki postawiłem na NCka. Jestem po pierwszym sezonie użytkowania ... i jak dla mnie bomba - zarówno do jazdy po mieście, jak i zapakowany w trzy kufry wypad do Czech czy nad nasze morze moto daje radę (przy moich 186cm konieczny był deflektorek na szybę, ale zastanawiam się też nad szybą turystyczną). Fakt - omijam autostrady (tu NC nie daje rady), na rzecz krętych dróg lokalnych, a emocje? cóż może już ich tak nie potrzebuję :msn-wink: , a jak jest mi źle to pożyczam od kumpla Hajkę na chwilę :drool: ?
Myślę też o zakupie drugiego moto - właśnie takiego do zabawy, a NC zostanie ze mną na dłużej...


no jezeli komus zycie niemile to niech kupuje kawasaki Z1000 i powodzenia zycz :eek:

Akurat tez jestem w podobnym wieku i nie uwazam zeby byl jakis problem na autostradzie z nc750x,
jezeli juz to tylko z pozycja ktora jest bardziej pionowa niz w scigaczach ale nic nie stoi na przeszkodzie
sie polozyc na baku i zwiekszyc szybe zeby wiatr nie przeszkadzal. Przy duzych predkosciach i wietrze kazdy motocykl
nie bedzie idealny na drogach szybkiego ruchu. Poza tym tez sie nie zgadzam ze ncx jest nudny, wszystko zalezy jak sie jezdzi.
Moc to nie wszystko w motocyklu.

tak czy inaczej dla mnie napewno nc750x jest motocyklem na dluzej - swietny na dojazdy, swietny na dlugie trasy, ekonomiczny
oraz w terenie lepszy niz wiekszosc sobie wyobraza. Nie na darmo ktos go nazwal Swiss Army Knife - czy do wszystkiego.
motif
Użytkownik
 
Posty: 20
Dołączył(a): Śr gru 31, 2014 7:07 pm
Imię: Robert
Motocykl: nc750x
W siodle: 100-200 kkm

Re: NC 700/750 jako pierwszy motocykl

Postprzez malin66 » Pt sty 02, 2015 11:38 am

Miałem Zeta - wrażenia po odkręceniu nieziemskie :thumbup: ale faktycznie moto wymagające mega koncentracji szczególnie w winklach (ale o dziwo jeden z nielicznych moto na których nie leżałem :eek: )


...A co do autostrady - przy moich 90kg i trzech załadowanych kufrach miałem wrażenie że utrzymanie prędkości autostradowej to duży (zbyt duży) wysiłek + utrata jednego z argumentów - czyli ekonomia jazdy. Oczywiście nie m tu już mowy o przyspieszeniu co wbrew pozorom na autostradzie też się przydaje. Tak więc reasumując wiem że się da - ale nie jest to ulubiona arena dla (przynajmniej mojego) NC - przypomnę tylko że mam wersję parę koni słabszą od Twojego :dusgust: (NC 700x)
Avatar użytkownika
malin66
Użytkownik
 
Posty: 27
Dołączył(a): Śr lip 23, 2014 1:16 pm
Lokalizacja: Wrocław
Imię: wojtek
Motocykl: NC700x
W siodle: <100 kkm

Re: NC 700/750 jako pierwszy motocykl

Postprzez motif » Pt sty 02, 2015 11:54 am

zgadam sie ale co za przyjemnosc po autostradach jezdzic? tylko gorskie winkle licza sie :smoke:
motif
Użytkownik
 
Posty: 20
Dołączył(a): Śr gru 31, 2014 7:07 pm
Imię: Robert
Motocykl: nc750x
W siodle: 100-200 kkm

Re: NC 700/750 jako pierwszy motocykl

Postprzez Au-gust » N sty 04, 2015 3:52 pm

Kupiłem NC jako pierwszy motocykl trochę pewnie przez przypadek. Jestem z niego zadowolony , spokojnie wystarcza na dojazdy do pracy i jakieś kręcenie się w koło Wrocławia . Za kilka lat pewnie kupie sobie coś mocniejszego i większego, na ten czas wystarcza mi to co mam. Po przeczytaniu kilku opinii w necie (na tym forum też) powinienem być lekko rozczarowany ale mimo opinii moto daje radę na ulicy jak i szuterkach do tego śmiesznie mało pali i spokojnie daje sobie radę na winklach.
Pozdrawiam.
Entropia zawsze wygrywa
Au-gust
Maniak
 
Posty: 1122
Dołączył(a): Pt paź 31, 2014 7:31 pm
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Imię: Adam
Motocykl: honda ncx700a
W siodle: <100 kkm

Re: NC 700/750 jako pierwszy motocykl

Postprzez Romek » N sty 04, 2015 4:07 pm

malin66 napisał(a):cześć,
wciąż piszecie o NC w kategorii moto na początek (rozumiem,ze taki jest temat tej dyskusji - ale chodzi mi teraz o odpowiedzi typu na początek NC ok ale za chwilę będzie za mało..). A ja chyba poszedłem w innym kierunku - motocykli, które dupę urywają (i czasem ciężko się w siodle utrzymać :msn-wink: ) miałem kilka w swoim życiu. A teraz zbliżając się do 50tki postawiłem na NCka. Jestem po pierwszym sezonie użytkowania ... i jak dla mnie bomba - zarówno do jazdy po mieście, jak i zapakowany w trzy kufry wypad do Czech czy nad nasze morze moto daje radę (przy moich 186cm konieczny był deflektorek na szybę, ale zastanawiam się też nad szybą turystyczną). Fakt - omijam autostrady (tu NC nie daje rady), na rzecz krętych dróg lokalnych, a emocje? cóż może już ich tak nie potrzebuję :msn-wink: , a jak jest mi źle to pożyczam od kumpla Hajkę na chwilę :drool: ?
Myślę też o zakupie drugiego moto - właśnie takiego do zabawy, a NC zostanie ze mną na dłużej...


Ja kupiłem żonce CB 500 miesiąc temu (3 lata wcześniej jeździła na XJ 600), zrobiłem na jednym wypadzie 50 km przed mrozami. Sam kiedyś taki miałem. Ile te moto daje frajdy to sie w pale nie mieści. Wróciłem tam na forum i widzę że jest kilka moich pomysłów na modyfikacje motocykla z początku istnienia forum. Zdziwiło mnie pozytywnie ile tam jest ciekawych relacji z dalekich podróży pięćsetka nie tylko po europie. Także tego typu motocykle jak CB 500 czy NC to nie tylko moto dla początkujących. Najważniejsza jest uniwersalność i niezawodność a jak do tego przyjdą chęci do pokonywania dalekich km to tylko się cieszyć.
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości