Jaki wyświetlacz biegów???

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Jaki wyświetlacz biegów???

Postprzez jawor13 » Cz cze 01, 2017 9:41 pm

zbyhu napisał(a):Bardzo fajnie to wygląda.
Zrób tutorial jak taki efekt osiągnąć :)

Robiłem na podstawie tutoriala z linku powyżej.
Komponenty które wykorzystałem do zrobienie:
- wyświetlacz GPT GI 1001 http://mm-tech.pl/wskazniki-biegow/1180-wskaznik-biegow-gpt-gi1001.html wyciągnięty z obudowy ( 2 śrubki od dołu). Wyświetlacz wymontowany od płytki tak żeby można go przymocować do tasiemki jak w filmiku. http://roter.com.pl/b2b/tasmowe/2970-przewod-tasmowy-kolor-12012-3857.html długość ok 35 cm. Kupiona w elektronicznym cena ok 5 zł. Po wyjęciu elektroniki z obudowy wyświetlacz ma kolor niebieski. Trzeba wykorzystać tą szybkę z obudowy żeby uzyskać kolor biały, chciałem żeby kolor był taki jak w podświetleniu zegarów. Wyświetlacz z GPT idealnie pasuje wielkościowo do obudowy CBF. Wlutowanie przewodów zgodnie z tymi podanymi na filmiku. Tylko w GPT nie ma przewodu od Neutrala. Cztery przewody masa, +12, prędkość, obroty. Zamontowanie wyświetlacza na taśmie zleciłem znajomemu elektronikowi. Programowanie bardzo proste. Jak nawet rozprogramuje się w jakiś sposób albo wskazania po złożeniu nie będą się pokrywały z biegami to robimy reset. Nic nie trzeba rozkręcać. Po prostu przekręcamy kluczyk tak żeby kontrolki się zapaliły i czekamy jakieś 3 minuty. Pokazuje się migająca litera "P" i wtedy zapinamy 1 ruszamy, pojawia się 2 i mruga zapinamy 2 i jedziemy itd jak pojawi się 7 wyłączamy zapłon i to wszystko.
Jak coś to piszcie z przyjemnością pomogę.
jawor13
Użytkownik

Imię: Łukasz
Motocykl: CBF 1000A '06
W siodle: <100 kkm

Postprzez sq8nga » Cz cze 15, 2017 10:10 pm

Odgrzeję starego kotleta. Przymierzam się do wmontowania wyświetlacza biegów jak u jawor13, ale zastanawia mnie kolor podświetlenia licznika. Czy w różnych wersjach kolorystycznych motocykla/rocznika/? było inne podświetlenie licznika? U mnie jest pomarańczowe (CBF1000 srebrna 2006), w niektórych filmikach jest białe (ktoś przerobił podświetlenie?). Od czego to zależy? W moim przypadku zakupię wersję czerwoną GI1001 ewentualnie później dokupię specjalnie wyświetlacz pomarańczowy/dołożę filtr aby zmienić kolor.
sq8nga
Nowicjusz

Imię: Konrad
Motocykl: XJ750 Seca

Postprzez jawor13 » So cze 17, 2017 6:58 am

Kolor podświetlenia był jeden - bursztynowy. Ja zmieniłem diody LED w zegarach na barwę 11000K, barwa była u mnie związana z kolorem wyświetlacza biegów. Trzeba wymienić 11 diod.
Dostępne są dwa kolory wyświetlacza biały i czerwony.
Ja kupiłem biały i po wyciągnięciu go z obudowy, okazało się że świeci na niebiesko. Musiałem wyciąć tą przednią płytkę , z obudowy i przymocować w zegarach a pod nią wyświetlacz. Wtedy dopiero jest kolor biały.
jawor13
Użytkownik

Imię: Łukasz
Motocykl: CBF 1000A '06

Postprzez sq8nga » Pn cze 26, 2017 12:35 pm

W zimie akurat będzie chwila czasu na rozebranie motocykla to i ja zabiorę się za przeróbkę.

A przy okazji, wyświetlacz biegów podłączany do złącza diagnostycznego bezpośrednio z Chin (cena ok 145 z wysyłką):
https://pl.aliexpress.com/item/New-Ecu- ... 83.72505.0
I pytanie do osób które mają serwisówkę do CBF 1k: Czy w liczniku jest magistrala danych, aby podłączyć wskaźnik z aukcji powyżej? Domyślam się że ten model nie liczy impulsów, a odczytuje dane o prędkości motocykla i obr/sek z magistrali.
sq8nga
Nowicjusz

Imię: Konrad
Motocykl: XJ750 Seca

Poprzednia strona

Powrót do Szosowo - turystyczne