Transport CBFki na przyczepce

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Transport CBFki na przyczepce

Postprzez _Big_Mac_ » Pt maja 15, 2015 12:31 pm

Można i nic się nie stanie. Oczywiście motocykl musi być odpowiednio zamocowany pasami i nie należy szaleć holownikiem, ale to chyba oczywiste ;)

Nie ma znaczenia, czy postawisz moto na prawym czy lewym najeździe.
_Big_Mac_
 

Re: Transport CBFki na przyczepce

Postprzez raphi » Pt maja 15, 2015 1:19 pm

Zdecydowanie można tak przewozić motocykle, wszystko jedno czy na lewej czy na prawej szynie.
Ważne jest by tak spiąć sprzęt, by przy ewentualnym zerwaniu głównych pasów poleciał do wewnątrz przyczepki a nie za burtę :)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14111
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Transport CBFki na przyczepce

Postprzez redzian » Pt maja 15, 2015 2:24 pm

Dzieki za informacje. Dobrze wiedziec, bo w wypozyczalniach czesto maja wlasnie takie przyczepy, czasami tez trafiaja sie "3ki", ale w takim przypadku najbezpieczniej na srodku. :)

Mam jeszcze jedno pytanie i mam nadzieje, ze pasuje do tematu :)

Orientujecie sie ile w PL moze kosztowac montaz haka holowniczego? I czy musze miec na montaz papiery czy mozna to zrobic samemu w garazu? Nowy hak holowniczy do mojego golfa kombi kosztuje ok. 100€ a za montaz chca DODATKOWE 300€ :eek:

Wiec albo sobie odpuszcze albo sie za to sam zabiore...
Avatar użytkownika
redzian
Miłośnik
 
Posty: 506
Dołączył(a): N kwi 22, 2012 9:23 pm
Lokalizacja: Nürnberg / Bielsko-Biała
Wiek: 37
Imię: Michał
Motocykl: CBF 600SA '06
W siodle: <100 kkm

Re: Transport CBFki na przyczepce

Postprzez raphi » Pt maja 15, 2015 2:37 pm

Montaż haka 200 zł. W PL hak trzeba wbić do dowodu rejestracyjnego. Aby to zrobić, trzeba zrobić przegląd haka w stacji diagnostycznej. Przegląd 20 zł a wpis za free.

Te przyczepki co wyglądają na 3 motocykle to często nie jest 3cia szyna na motocykl a najazd zamontowany w środku przyczepy. Dementuje się go i po nim wjeżdża na lewą lub prawa rynienke :)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14111
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Transport CBFki na przyczepce

Postprzez Romek » Pt maja 15, 2015 2:40 pm

Co do przyczepki z "budą" też woziłem w takiej kiedyś motocykl i mocowałem go na skos oparty o róg burty i też było ok nawet w zimę po śniegu. Teraz w przyczepce do motocykla, jej ładowność to 220 kg a CBF ma w dowodzie 222 kg ale myślę że z pustym bakiem to przejdzie :msn-wink: . Z hakiem w używanym aucie jeszcze niedawno było tak że możesz montować go sam i jechać później na badania a diagnosta robi adnotacje w dowodzie ale czy dalej jest tak samo to głowy nie dam.
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Transport CBFki na przyczepce

Postprzez Wesoły Dyzio » Pt maja 15, 2015 4:00 pm

Hak można zamontować samemu, tylko musi być homologowany.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Odp: Transport CBFki na przyczepce

Postprzez raphi » Pt maja 15, 2015 6:43 pm

Romek napisał(a):a diagnosta robi adnotacje w dowodzie ale czy dalej jest tak samo to głowy nie dam.

Nie jest. Teraz diagnosta wystawia zaświadczenie i na jego podstawie wydział komunikacji wbija hak w dowód. Bzdura ale tak jest. Przerabialem kilka miesięcy temu.


Wesoły Dyzio napisał(a):Hak można zamontować samemu, tylko musi być homologowany.

Tak jest. Musi być homologacja.

I pamiętajcie! Jadąc z przyczepą trzeba mieć 2 trójkąty ostrzegawcze w bagażniku. Dla auta i dla przyczepy.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14111
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Transport CBFki na przyczepce

Postprzez _Big_Mac_ » N maja 17, 2015 12:33 pm

Poważnie, dwa trójkąty? Pierwsze słyszę :D

Jaki to ma cel? Przecież nieważne czy zepsuje się coś w aucie czy w przyczepie, cały zespół pojazdów stoi na poboczu. Nie potrafię nic o tym znaleźć w internecie, tylko że w Chorwacji wymagają dwa (nawet bez przyczepy).
_Big_Mac_
 

Re: Transport CBFki na przyczepce

Postprzez Romek » N maja 17, 2015 3:38 pm

Ten przepis o trójkącie do przyczepy jest już przynajmniej ze 20 lat a tłumaczyć to można że zostawiasz przyczepę na poboczu i jedziesz po nową :msn-wink: żarówkę. To i tak dobrze że jeszcze nie wymyślili wozić dwóch gaśnic, lewarków, i pasów wyłącznie z homologacją UDT :bash:
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Transport CBFki na przyczepce

Postprzez Grot67 » Śr sty 20, 2016 2:59 pm

A ja dodam że jeśli jedziecie w deszczu, po deszczu albo zimą i po soli to zawsze warto owinąć cały motor folią stretch. Ja trze tygodnie temu wiózł em cbf-e z Hamburga do Szczecina po drogach posypanych solą po zdjęciu folii moto czyste i myć nie trzeba.
Grot67
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr wrz 16, 2015 12:20 pm
Lokalizacja: Szczecin
Imię: Krzysztof
Motocykl: Cbf1000
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości