Switch to full style
Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym
Odpowiedz

Honda CB 500 - Potrzebuje szybkiej pomocy

N mar 22, 2015 6:29 pm

Witam ;)
Postanowiłem napisać nowy wątek z tym problemem. A więc interesuje mnie od czego może być ta rurka. Napisałem nieco wcześniej post i umieściłem tam 2 zdjęcia lecz prawie na nich nic nie widać. Przed sekundą zrobiłem nowe i bardziej przejrzyste. A więc dodam tylko, że oto przedstawiony bohater wątku (gumowa rurka), zaczyna się obok cylindra, a kończy przy kraniku. Jestem świeżakiem i nurtuje mnie to pytanie. Liczę na waszą pomoc ;) I dodatkowe pytanie. Czy to normalne, że kiedy motocykl jest zimny to nie trzyma do końca obrotów, ale kiedy już się zagrzeje to pyrka aż miło? Zdjęcia poniżej.

Obrazek
Stąd wychodzi rurka.
Obrazek
Cała długość rurki i widać, że dochodzi do kranika.
Obrazek
Tutaj mamy spód kranika i zaznaczyłem czerwonym kółkiem coś co mi przypomina właśnie wejście na tą rurkę i nie mam pojęcia co to może być. Jeżeli potrzeba wam coś jeszcze to proszę mi tylko napisać, a postaram się wam to udostępnić.

Bardzo proszę o pomoc.

Re: Honda CB 500 - Potrzebuje szybkiej pomocy

N mar 22, 2015 7:47 pm

Mnie się wydaje, że to taka rurka, co ją zwą DRAIN TUBE, czyli taka rurka odpływowa :) i ona musi być wolno zakończona.
A instrukcję/MANULA do CB masz? :) Tam powinno być opisane, która rurka jest która.

Re: Honda CB 500 - Potrzebuje szybkiej pomocy

N mar 22, 2015 10:05 pm

Już z innego forum dowiedziałem się, że to jest rurka podciśnieniowa która dochodzi do kranika ;) Ale dzięki za pomoc ;)

Re: Honda CB 500 - Potrzebuje szybkiej pomocy

Pn mar 23, 2015 3:34 am

cb500.pl i wszystko jasne

Re: Honda CB 500 - Potrzebuje szybkiej pomocy

Pn mar 23, 2015 6:15 am

A ja myslalem, ze to zart, zwlaszcza z tym pyrkaniem :biggrin:

Re: Honda CB 500 - Potrzebuje szybkiej pomocy

Pn mar 23, 2015 6:30 am

Piotrek napisał(a):A ja myslalem, ze to zart, zwlaszcza z tym pyrkaniem :biggrin:

Z pyrkaniem nie ma żartów :biggrin:

Re: Honda CB 500 - Potrzebuje szybkiej pomocy

Pn mar 23, 2015 7:39 am

a czy kolega pamięta o ssaniu? o ile tam jest ręczne? nie wiem.
może pyrka...bo jest zimny a Ty mu nie dajesz ssania i się bidula męczy :P... :question:

Re: Honda CB 500 - Potrzebuje szybkiej pomocy

Pn mar 23, 2015 7:58 pm

Cb500.pl <- dokładnie tak ;) Motocykl potrafię odpalić, więc i o ssaniu nie zapominam, a lewe obroty łapie pewnie przez ta rurkę. Jak wymienie płyny to wtedy zobacze ;)
Odpowiedz