Podnóżki pasażera

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Podnóżki pasażera

Postprzez silkuark » Pn mar 30, 2015 12:59 pm

Witam,
Od jakiegoś czasu poszukuję podnóżków pasażera do swojej 600-tki z 2005r. Problem polega na tym, że wszelkiego rodzaju zamienniki albo nie pasują, albo są po prostu aluminiowe (bez gumy w części podparcia stopy). Nie uśmiecha mi się niestety kupowanie oryginalnych w serwisie Hondy, których cena jest według mnie astronomiczna i wyssana z palca. jedna sztuka gumy takiego podnóżka kosztuje bowiem 48zł, plus w moim przypadku przesyłka 17 zł, co razem daje 113zł! Nie wspomnę już o cenie kompletnego podnóżka :eek:
Stąd moje pytanie... Czy ktoś z was zastosował u siebie inne niż oryginalne podnóżki?
Chodzi mi o coś "podobnego" do tych seryjnych, w sensie gumy, która jak wiadomo zmniejsza drgania. Ze względu na zniszczenie moich przez poprzedniego właściciela zależy mi bardziej na wymianie całości, niż samych gum...
Avatar użytkownika
silkuark
Użytkownik
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pt maja 16, 2014 3:31 pm
Imię: Marcin
Motocykl: Honda CBF 600S
W siodle: <100 kkm

e: Podnóżki pasażera

Postprzez Tiarus » Pn mar 30, 2015 2:04 pm

Pogadaj z Turosem, on coś chyba w tym temacie grzebał.
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Podnóżki pasażera

Postprzez silkuark » Pn mar 30, 2015 3:54 pm

dzięki za info...
Avatar użytkownika
silkuark
Użytkownik
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pt maja 16, 2014 3:31 pm
Imię: Marcin
Motocykl: Honda CBF 600S
W siodle: <100 kkm

Re: Podnóżki pasażera

Postprzez Turos » Pn mar 30, 2015 4:04 pm

Więc tak muszę Cię zmartwić, ale niestety ja tylko wymieniałem podnóżki kierowcy, bo pasażer z racji przeznaczenia moto były nieużywane :)
Możesz szukać po rozbitych CBF 500-600-1000 bo wszędzie to samo pakują, to samo Hornety itp Hondy.
http://allegro.pl/suzuk-gs-500-kawasaki ... 04300.html o tutaj ma do CBF 500 podnóżki :)
a tu 600 http://allegro.pl/honda-cbf-600-05r-bak ... 61215.html
używane, ale pewnie za grosze da się wyciągnąć :)
Inaczej nie jestem w stanie pomóc :(
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7617
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Podnóżki pasażera

Postprzez silkuark » Pn mar 30, 2015 4:09 pm

dzięki za pomoc, będę szukał używek w dobrym stanie, ewentualnie jak już nie będzie wyjścia wymienię przynajmniej gumy na oryginał, zawsze to będzie coś, chociaż drogie coś :wallbash:
Avatar użytkownika
silkuark
Użytkownik
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pt maja 16, 2014 3:31 pm
Imię: Marcin
Motocykl: Honda CBF 600S
W siodle: <100 kkm

Re: Podnóżki pasażera

Postprzez DIMON » Wt cze 14, 2016 8:23 pm

Udało się coś może wykombinować? Ja mam podobny problem tyle że ze swoją CB500 z 1998 roku, gumy są rozerwane, nowe w Hodzie to około 50zł za sztukę... W sumie bym kupił w komplecie podnóżki akcesoryjne, ale jak czytam to przy żadnych nie jest napisane że do mojej będą pasować. Takie mi się podobają: http://allegro.pl/podnozki-podnozek-tyl ... 41392.html i tylko w tym jedynym przypadku koleśko napisał że będą pasować do CB, ogólnie z jego opisu wynika że wszystkie podnóżki w Hondach są takie same... Miał ktoś doświadczenie? Czy rzeczywiście CB500, Hornet, CBR, CBF i inne wynalazki w podobnych latach mają takie same tylne podnóżki (a w zasadzie mocowanie)? Może w końcu wybiorę się niedługo na jakieś spotkanie/ przejażdżkę z wami po Warszawie/ okolicach Warszawy, to przy okazji zerknę u kogo jak mocowanie wygląda. :drool:
Avatar użytkownika
DIMON
Nowicjusz
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt cze 10, 2016 8:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 35
Imię: Dmitriy
Motocykl: CB500
W siodle: <100 kkm


Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości