Rejestracja

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Rejestracja

Postprzez Bybelou » N maja 17, 2015 11:20 am

Romek napisał(a):
Bybelou napisał(a): Zdążyłem zarejestrować albo jeszcze nie, .

Pisz jakoś z sensem bo tego się czytać nie da.

Faktycznie nie napisałem tego z sensem, dzięki za informację - post został poprawiony. Na swoją obronę mogę dać tylko argument, że dosyć wcześnie go pisałem ;)

Romek napisał(a):Jak ktoś sprzedaje pojazd to z reguły zgłasza w T.U. żeby odczepili się ze składkami i musi przedstawić umowę K-S stąd mają Twoje dane. Takie wybiegi z wysyłaniem ofert robią żeby zatrzymać klienta u siebie (wyścig szczurów) a ty masz pełne prawo wymówić OC w każdym momencie, najlepiej na 2 dni przed wygaśnięciem umowy poprzedniego właściciela .

Nie rozumiem natomiast, jaki jest sens wypowiadania polisy 2 dni przed jej końcem. Jeśli nie zostało podpisane wznowienie/aneks, w PZU i tak powinna zakończyć się. To dodatkowy krok, który niekoniecznie musi być potrzebny. Po co tracić na to czas?

Jeśli nie jesteśmy pewni - można zadzwonić na infolinię z pytaniem czy jest automatyczne wznowienie, czy aktualna polisa zakończy się z końcem okresu, na który została zawarta.
Jeśli stara polisa zawiera tylko OC, a nowy właściciel chce posiadać OC+AC - to rozumiem wypowiedzenie i podpisanie nowej polisy zaraz po zakupie i rejestracji pojazdu.

Natomiast zazwyczaj lepiej jest zawrzeć nową polisę, niż podpisać aneks. Mamy szansę wtedy uzyskać dodatkową zniżkę za nowe ubezpieczenie.
Dodatkowo jeśli chcemy zawrzeć ubezpieczenie AC, a nie posiadamy żadnych zniżek na takie ubezpieczenie - skorzystać ze "zniżki za zniżkę" - np jeśli posiadamy 60% zniżki na OC, to możemy dostać 40% na AC.
Avatar użytkownika
Bybelou
Znawca
 
Posty: 475
Dołączył(a): So paź 18, 2014 7:34 pm
Lokalizacja: Siedlce - Warszawa - Łosice
Wiek: 37
Imię: Kamil
Motocykl: S51, M21W2, CBF600n
W siodle: <100 kkm

Re: Rejestracja

Postprzez Romek » N maja 17, 2015 3:52 pm

Bybelou napisał(a):Nie rozumiem natomiast, jaki jest sens wypowiadania polisy 2 dni przed jej końcem. Jeśli nie zostało podpisane wznowienie/aneks, w PZU i tak powinna zakończyć się. To dodatkowy krok, który niekoniecznie musi być potrzebny. Po co tracić na to czas?


Chodzi o wypowiedzenie jeżeli masz zamiar zmienić ubezpieczyciela. Dwa dni ponieważ praktycznie do końca jeździsz na jego i na sam koniec zawierasz nową umowę z nową firmą bo tam mają lepszą ofertę. Co prawda obowiązuje chyba że w ostatnim dniu musisz zrobić wypowiedzenie ale "strzeżonego..." Co innego jest jak zostajesz w tej samej firmie. Jeszcze inaczej jest jak zmieniasz ubezpieczyciela w trakcie trwania OC i wypada Ci do zapłat np. II rata. Wtedy wypowiedzenie trzeba zrobić z innego artykułu niż wypowiedzenie z powszechnie dostępnego na gotowych wnioskach bo będziesz płacił dwa na raz. Przechodziłem przez takie chocki-klocki.
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Rejestracja

Postprzez Romek » N maja 17, 2015 3:53 pm

Bybelou napisał(a):Nie rozumiem natomiast, jaki jest sens wypowiadania polisy 2 dni przed jej końcem. Jeśli nie zostało podpisane wznowienie/aneks, w PZU i tak powinna zakończyć się. To dodatkowy krok, który niekoniecznie musi być potrzebny. Po co tracić na to czas?


Chodzi o wypowiedzenie jeżeli masz zamiar zmienić ubezpieczyciela. Dwa dni ponieważ praktycznie do końca jeździsz na jego i na sam koniec zawierasz nową umowę z nową firmą bo tam mają lepszą ofertę. Co prawda obowiązuje chyba że w ostatnim dniu musisz zrobić wypowiedzenie ale "strzeżonego..." Co innego jest jak zostajesz w tej samej firmie. Jeszcze inaczej jest jak zmieniasz ubezpieczyciela w trakcie trwania OC i wypada Ci do zapłat np. II rata. Wtedy wypowiedzenie trzeba zrobić z innego artykułu niż wypowiedzenie z powszechnie dostępnego na gotowych wnioskach bo będziesz płacił dwa na raz. Przechodziłem przez takie chocki-klocki.
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Rejestracja

Postprzez Tiarus » N maja 17, 2015 7:09 pm

Romek, zmieniły się przepisy juz od jakiegoś czasu polisy wygasają.
https://rankomat.pl/aktualnosci/zmiany- ... eczeniu-oc
http://mojafirma.infor.pl/moto/auto/ube ... cznie.html

Jak nie odnowisz na czas to jeździsz bez - na własne ryzyko.
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Rejestracja

Postprzez Romek » N maja 17, 2015 8:13 pm

UP
Ostatnio edytowano N maja 17, 2015 8:17 pm przez Romek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Rejestracja

Postprzez Romek » N maja 17, 2015 8:17 pm

Robiłem nowe OC żony miesiąc temu i konieczne jest wypowiedzenie jeżeli przechodzi do innego T.U.

"1. Wypowiedzenie wygasającej umowy OC

Jest to najpowszechniejszy i najbardziej typowy sposób wypowiedzenia polisy. Jeśli okres, na który wykupiłeś ubezpieczenie OC dobiega końca i chcesz zmienić ubezpieczyciela, musisz złożyć pisemne wypowiedzenie najpóżniej na jeden dzień przed końcem obowiązywania polisy. Jeśli tego nie zrobisz, Twoje dotychczasowe towarzystwo ubezpieczeniowe automatycznie przedłuży OC."
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Rejestracja

Postprzez Bybelou » Pn maja 18, 2015 8:36 am

Romek napisał(a):Chodzi o wypowiedzenie jeżeli masz zamiar zmienić ubezpieczyciela. Dwa dni ponieważ praktycznie do końca jeździsz na jego i na sam koniec zawierasz nową umowę z nową firmą bo tam mają lepszą ofertę.[...]

Romek napisał(a):Robiłem nowe OC żony miesiąc temu i konieczne jest wypowiedzenie jeżeli przechodzi do innego T.U.[...]


Zmiana ubezpieczyciela jest jednak czymś innym niż rejestracja pojazdu i ubezpieczenie na nowej polisie.
Temat dotyczy rejestracji pojazdu :)

Jeśli opisałeś przejście do nowego T.U. - zgoda. Dla przykładu - MTU wysyła 3 warianty wznowienia. Każdy opiewający na inną kwotę - który blankiet się opłaci - ten wariant będzie obowiązywać. Jeśli nie opłacimy - wznowi się 4ty wariant - samo OC. Ale mamy miesiąc na wybranie i opłacenie docelowego wariantu, jeśli akurat potrzebujemy NNW czy ASSISTANCE.
Avatar użytkownika
Bybelou
Znawca
 
Posty: 475
Dołączył(a): So paź 18, 2014 7:34 pm
Lokalizacja: Siedlce - Warszawa - Łosice
Wiek: 37
Imię: Kamil
Motocykl: S51, M21W2, CBF600n
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości