Rejestracja

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Rejestracja

Postprzez Glub » So kwi 04, 2015 7:02 pm

Piotrek napisał(a):Mr Glubb - mistrz cietej riposty:-)

Romek, moim mistrzem:-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Rejestracja

Postprzez Tiarus » N kwi 05, 2015 11:29 am

Wesoły Dyzio napisał(a):Turos, nie wcinaj się między wódkę a zakąskę :devil:


Ale Dyzio też ruszył w szranki ;]
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Rejestracja

Postprzez mikizuk » N kwi 05, 2015 9:19 pm

Fireblad95 napisał(a):Witam

Ile czasu mam na zarejestrowanie motocykla i zapłacenie polisy oc, nawet w przypadku posiadania polisy poprzedniego właściciela

Z góry dziekuje za odp


Masz 30 dni by powiadomić gminę/urząd o kupnie. A z oc sprzedającego możesz na luzaku jeździć jak będziesz miał też przy sobie kopię umowy. Choć oczywiście lepiej od razu przepisać ☺
Pozdrawiam,
Mikołaj
Avatar użytkownika
mikizuk
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): Śr lut 25, 2015 1:47 pm
Lokalizacja: Białołęka/Ochota, Warszawa
Wiek: 41
Imię: Mikołaj
Motocykl: CBF 600 SA 2008 pc43
W siodle: <100 kkm

Re: Rejestracja

Postprzez Wesoły Dyzio » Wt kwi 07, 2015 6:41 am

mikizuk napisał(a):
Fireblad95 napisał(a):Witam

Ile czasu mam na zarejestrowanie motocykla i zapłacenie polisy oc, nawet w przypadku posiadania polisy poprzedniego właściciela

Z góry dziekuje za odp


Masz 30 dni by powiadomić gminę/urząd o kupnie. A z oc sprzedającego możesz na luzaku jeździć jak będziesz miał też przy sobie kopię umowy. Choć oczywiście lepiej od razu przepisać ☺

Możesz jeździć na OC poprzedniego właściciela, ale tylko przez jeden miesiąc. Potem możesz przepisać ją na siebie, ale pod warunkiem, że napisał ci, iż robi cesję na Ciebie. W przeciwnym razie może pójść do swojego ubezpieczyciela i wycofać niewykorzystaną część składki.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Rejestracja

Postprzez rupert » Cz kwi 09, 2015 7:56 am

Wesoły Dyzio napisał(a):Możesz jeździć na OC poprzedniego właściciela, ale tylko przez jeden miesiąc. Potem możesz przepisać ją na siebie, ale pod warunkiem, że napisał ci, iż robi cesję na Ciebie. W przeciwnym razie może pójść do swojego ubezpieczyciela i wycofać niewykorzystaną część składki.

A nawet ubezpieczyciel sam po miesiącu zgłasza różnicę do zwrotu i prosi o wskazanie konta :) przynajmniej pzu, wszystko mailem, nawet nie zdążyłem zgłosić sprzedaży i dowiedziałem się, że nie jest to konieczne w przypadku zgłoszenia przez kupującego :msn-wink:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Rejestracja

Postprzez Andy » Cz kwi 23, 2015 9:16 pm

Założyciej posta już wszystko wie, ale "dziękuję" nie widać.... hmmmm.... nieczasowy człowiek.....
Andy
Znawca
 
Posty: 226
Dołączył(a): Pt lut 22, 2013 7:23 am
Wiek: 63
Imię: Andrzej
Motocykl: Honda CBF600n
W siodle: 200-300 kkm

Re: Rejestracja

Postprzez Glub » Pt kwi 24, 2015 9:44 am

Andy napisał(a):Założyciej posta już wszystko wie, ale "dziękuję" nie widać.... hmmmm.... nieczasowy człowiek.....



bo teraz tylko " witam, bla bla zgórydzieki" i zero dziękuje potem... taka młodzież
Ostatnio edytowano Pt kwi 24, 2015 7:56 pm przez Glub, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Rejestracja

Postprzez Tiarus » Pt kwi 24, 2015 7:02 pm

O temporary o mores..
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Rejestracja

Postprzez Bybelou » N maja 17, 2015 4:22 am

Ale trzeba jeszcze pamiętać o uiszczeniu wzbogacenia w US. Mamy na to dwa tygodnie. Po tym okresie lubią naliczać kary. Na samą rejestrację jest jeden miesiąc.

Dziwną sytuację miałem natomiast z ubezpieczeniem. Zdążyłem zarejestrować (albo technicznie nie zarejestrowałem -> PZU wysłało do mnie list przed rejestracją, a doszedł pod wskazany adres "PO" rejestracji), a PZU pochwalił się, że ubezpiecza ten pojazd i mogę korzystać z aktualnej polisy (na stare numery oczywiście-do takiej polisy należy zrobić aneks po rejestracji) i że przygotowali dla mnie propozycję kontynuacji ubezpieczenia.

Takiego ubezpieczenia nie trzeba wypowiadać, a można zawrzeć zupełnie nową polisę. Poprzedni właściciel oczywiście nie poprosił o zwrot składki, ale musiał dać im mój adres. Docelowe ubezpieczenie zawarłem po dwóch miesiącach od rejestracji.
Ostatnio edytowano N maja 17, 2015 10:55 am przez Bybelou, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Bybelou
Znawca
 
Posty: 475
Dołączył(a): So paź 18, 2014 7:34 pm
Lokalizacja: Siedlce - Warszawa - Łosice
Wiek: 37
Imię: Kamil
Motocykl: S51, M21W2, CBF600n
W siodle: <100 kkm

Re: Rejestracja

Postprzez Romek » N maja 17, 2015 7:52 am

Bybelou napisał(a): Zdążyłem zarejestrować albo jeszcze nie, .


Pisz jakoś z sensem bo tego się czytać nie da. Jak ktoś sprzedaje pojazd to z reguły zgłasza w T.U. żeby odczepili się ze składkami i musi przedstawić umowę K-S stąd mają Twoje dane. Takie wybiegi z wysyłaniem ofert robią żeby zatrzymać klienta u siebie (wyścig szczurów) a ty masz pełne prawo wymówić OC w każdym momencie, najlepiej na 2 dni przed wygaśnięciem umowy poprzedniego właściciela .
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości