Kupno używanego nceka

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Kupno używanego nceka

Postprzez Filip » Pt sie 28, 2015 12:34 pm

raphi napisał(a):
Gibonek napisał(a):Teraz całkiem namieszaliście mi w głowie!.. Chciałbym motocykl raczej już na lata czyli z kopem. Praktykowałem rok moją chińską 11-konną:) stu kilową, 125-tką, która całkiem żwawo przyspiesza na wyższych obrotach. Bez szaleństw ale spod świateł często startowałem pierwszy i chciałbym żeby tak zostało jadąc moim nowym nc-ekiem? CB500,600?,Suzuki Gladiusem? Chodzi też o spalanie.

Oj to widzę, że kolega całkiem zielony :) To nic!
eNCek ciągnie mocniej - sporo mocniej od 125 tki... to oczywiste. Ale CBF600 ciągnie mocniej - sporo mocniej od eNCka (co już nie jest takie oczywiste, a wręcz zaskakujące - 750 vs 600).
Pamiętaj - nie ma motocykli docelowych na początku kariery motocyklowej. Dzisiaj wydaje Ci się, że eNCek jest dla Ciebie idealny i być może taki właśnie będzie, ale po 1 - 2 sezonach poczujesz się już w siodle na tyle pewnie, że z pewnością zechcesz spróbować czegoś innego. Każdy motocykl prędzej czy później się nudzi i to, że zostajemy z jakimś na dłużej jest wynikiem doświadczenia i przekonania, że to model pasujący nam najlepiej spośród wszystkich jakie dotychczas ujeżdżaliśmy. I tą metodą każdy z nas idzie swoją motocyklową drogą, budując indywidualne preferencje. Dlatego niektórzy a nas taplają się w błocie, po tym jak tracili prawa jazdy za zapierdalanie na swoich szosowych rajdówkach, dlatego są tacy co sprzedali czopka i kupili szerszenia, a teraz turystyczny parowóz, albo tacy, którzy jeździli na skuterkach, potem na 500tkach, litrach i znów chcieliby coś słabszego i lżejszego (chociaż nieskrępowana moc bardzo kusi, ale zwykle wraz z mocą idzie masa - zazwyczaj, a ta (masa) już tak nie kusi).

Moim skromniutkim zdaniem (jako teoretyk - wszak nie mam swojego motocykla) żaden motocykl na jaki się teraz zdecydujesz nie będzie docelowym i nie będzie na długo.


Amen!
Avatar użytkownika
Filip
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): Pt maja 08, 2015 6:52 am
Lokalizacja: Oleśnica
Wiek: 41
Imię: Maciek
Motocykl: Honda NC 750X DCT
W siodle: <100 kkm

Re: Kupno używanego nceka

Postprzez Gibonek » Pt sie 28, 2015 6:19 pm

Dzięki wszystkim za objaśnienia!Wiem jedno: nie będę miał łatwego wyboru. I wiem jeszcze jedno! Miałem mniejszy problem z wyborem motocykla zanim zdałem prawko A...he, he...
Gibonek
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 3:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 49
Imię: Robert
Motocykl: Romet
W siodle: <100 kkm

Re: Kupno używanego nceka

Postprzez Monte Christo » Pt sie 28, 2015 6:32 pm

Gibonek napisał(a):Dzięki wszystkim za objaśnienia!Wiem jedno: nie będę miał łatwego wyboru. I wiem jeszcze jedno! Miałem mniejszy problem z wyborem motocykla zanim zdałem prawko A...he, he...

Prosze! Jakbys chcial zupelnie zrezygnowac z zakupu to tez mozemy pomoc :msn-wink:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Kupno używanego nceka

Postprzez Gibonek » Pt sie 28, 2015 6:48 pm

He, he...ale to przyjemny problem!...
Gibonek
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 3:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 49
Imię: Robert
Motocykl: Romet
W siodle: <100 kkm

Re: Kupno używanego nceka

Postprzez Au-gust » Pt sie 28, 2015 8:43 pm

Gibonkowi w żłobie dano,
w jednym owies(necek)
w drugim siano(lyter)
a chłopina głową kręci
i to pachnie,
i to nęci.
Entropia zawsze wygrywa
Au-gust
Maniak
 
Posty: 1122
Dołączył(a): Pt paź 31, 2014 7:31 pm
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Imię: Adam
Motocykl: honda ncx700a
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości