Kuftry boczne - pytanie

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Kuftry boczne - pytanie

Postprzez asbandit » Pt paź 30, 2015 2:32 pm

Dedek napisał(a):nie ma żadnej różnicy to jak kierownica przejdzie to i dupa przechodzi



oj sie nie zgodzę.....i to nawet na przykładzie własnego doświadczenia. Robiąc ciasny skręt, tyłek nam zachodzi. Nie będzie to co prawda 1,5 m jak w autobusie ale czasami te parę centymetrów robi różnice. Uważam, że z kuframi trudniej się przepychać w korku.
asbandit
Maniak
 
Posty: 1006
Dołączył(a): Cz maja 21, 2015 10:02 pm
Imię: andrzej
Motocykl: cbf1000
W siodle: <100 kkm

Re: Kuftry boczne - pytanie

Postprzez Wesoły Dyzio » Pt paź 30, 2015 2:39 pm

Dedek napisał(a):
Wesoły Dyzio napisał(a):Dedek, jak to boczne kufry nie mają wpływu na przeciskanie się w korkach ? O czym Ty piszesz ? Może miało być "mają wpływ na..."


Nie mają w tym względzie, że poszerzają tył do mniej więcej szerokości kierownicy zatem przy płynnej jeździe w korku (gdzie nie "przerzucasz" motocykla na prawo i lewo żeby lusterek nie pourywać) nie ma żadnej różnicy to jak kierownica przejdzie to i dupa przechodzi


Może i Hondowskie nie wystają po za obrys kierownicy, tym nie mniej, tak czy inaczej każde kufry przeszkadzają w jeździe w korkach. Ponadto pytanie dotyczyło ogólnie kufrów, a nie tylko Hondowskich. Np. kufry Givi są wręcz tragiczne pod tym względem, bo poszerzają motocykl i to znacznie. Ja mam kufry Shad SH43 i ponieważ są bardziej "długie", niż "wypukłe", to może zbytnio nie utrudniają jazdy w korkach, ale jednak przeszkadzają w takich manewrach jak napisał asbandit. I jak zapomnisz, że je masz, to też możesz zawadzić o tył samochodu, jak ja to zrobiłem, jadąc do Chorwacji. Chciałem ominąć stojącą własnąa przyczepę i właśnie zawadziłem o nią kufrem :crybaby:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Kuftry boczne - pytanie

Postprzez dzik » Pt paź 30, 2015 5:43 pm

Hondowskie 29l wystają i to znacznie.

Kilka razy pojezdzilem w korkach i...

zamówiłem centralny ;)

Ale teraz na dłuższy wypad będzie na max wypasie :smoke:
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: Kuftry boczne - pytanie

Postprzez asbandit » Pt paź 30, 2015 8:09 pm

mi tam się w sumie na drugi dzień nie udało "poprawnie" przejechac z kuframi w korku. W sumie na własne zyczenie, bo w ramach praktyki nie zdejmowałem i z pustymi kuframi latałem po miescie. Nie pamiętam czy z mojej czy z winy auta doszło do kontaktu :pokey: . Ale jak wiadomo w przypadku kiedy kufer nie odpadł, a kierowca nie krzyczał to se pojechałem. Na miejscu okazało się, że naklejone gumowe "coś tam" a'la strzałki po coś są. Mam tylko nadzieję, że i na aucie nie został ślad :smoke:
asbandit
Maniak
 
Posty: 1006
Dołączył(a): Cz maja 21, 2015 10:02 pm
Imię: andrzej
Motocykl: cbf1000
W siodle: <100 kkm

Re: Kuftry boczne - pytanie

Postprzez Jcob » N lis 01, 2015 12:27 pm

Ma ktoś z Was kuferki Givi E22?
Jak to się ma w wymiarach na CBF-ie?
Mam dylemat czy kupić E22 czy V35. Odstrasza mnie szerokość tych większych :blink:
Avatar użytkownika
Jcob
Użytkownik
 
Posty: 20
Dołączył(a): So maja 31, 2014 5:56 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 47
Imię: Kuba
Motocykl: CBF600S/GSF1250SA
W siodle: <100 kkm

Re: Kuftry boczne - pytanie

Postprzez Nazarejski » N lis 01, 2015 6:38 pm

Jacob, jest to mój dylemat dosłownie z ostatnich dni (już dojrzał - bo delikatnie dorastał dłużej).

Przymierzałem E360 i w sklepie wydawały mi się OK, ale przyłożyłem je do kobyły i mi nie podeszło, że tak sterczą. Chciałem więc zamówić Givi E21, ale powiedziano mi, że już się ich nie produqje - może jeszcze ktoś ma na stocku, ale na tym podobno koniec. Więc wchodzę w Kappę K22 - zamówiłem i czekam.
Jak wytrzymasz - mogę zrobić zdjęcia po zamontowaniu. Empirycznie w tym roq pewnie już zbyt wiele nie sprawdzę.

Całość próbowałem rozebrać na trzeźwo: większą trasę (tygodniowy, dalszy wypad specjalnie na moto) zrobię najwyżej raz w roq, poza tym raczej mniejsze/krótsze/bardziej lokalne. Więc wolę raz lekką niewygodę z powodu za małych (przeżyję - -mam jeszcze 50L topcase'a), niż permanentnie z powodu za dużych.
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2601
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Kuftry boczne - pytanie

Postprzez Dedek » N lis 01, 2015 7:56 pm

Wesoły Dyzio napisał(a):
Może i Hondowskie nie wystają po za obrys kierownicy, tym nie mniej, tak czy inaczej każde kufry przeszkadzają w jeździe w korkach. Ponadto pytanie dotyczyło ogólnie kufrów, a nie tylko Hondowskich.


Dyzio nie testowałem wszystkich modeli kufrów ma rynku. Zatem moje stwierdzenie opieram o moje doświadczenie z moimi kuframi. Tylko i aż tyle.
Avatar użytkownika
Dedek
Maniak
 
Posty: 1143
Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 11:44 am
Lokalizacja: Olkusz
Wiek: 42
Imię: Tomasz
Motocykl: CBF 1000

Re: Kuftry boczne - pytanie

Postprzez Wesoły Dyzio » Pn lis 02, 2015 7:08 am

Ja nie neguję twojego doświadczenia a kuframi, które posiadasz, tylko mówię o tym, że są różne kufry i z kim nie porozmawiasz, kto posiada kufry, po za Tobą :naughty: to mówią, że kufry przeszkadzają. Być może kufry zamontowane na stałe, są tak zrobione, że nie wystają, ale to nie są kufry, tylko pojemniki do przewożenia cukru :biggrin:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Kuftry boczne - pytanie

Postprzez Romek » Pn lis 02, 2015 8:00 am

To też zależy od stylu przeciskania się w korkach jak już wspomniano. Jak ktoś będzie wachlował motocyklem, przekładał z prawej na lewą i wciskał w najmniejszą szczelinę gdzie najpierw przeciska jedno lusterko od jednego pojazdu a później drugie od drugiego to wiadomo że nie jest to jazda dla motocykla z kuframi do tego dochodzi jeszcze "nadwaga" ale jeżeli oba lusterka motocykla i lusterka auta na wysokości kierownicy przejdą równolegle to nie powinno być problemu. To jest ten margines między kuframi a karoserią
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Kuftry boczne - pytanie

Postprzez Jcob » Pn lis 02, 2015 11:40 am

Nazarejski- spróbuję poczekać na twój komentarz i liczę na obszerny fotoreportaż. Ale jak mi żyłka pęknie to skończy się na E22N a na top V47NN. Jakoś na samym początku odrzuciłem V35N z powodu stelaża do którego nie da się przypiąć innego kufra wiec nie ma możliwości rozwoju. Mylę się? Dylemat... kupić na razie małe, a w razie braków dokupić większe, czy od razu szaleć i pakować sie w E41N :frusty:
Avatar użytkownika
Jcob
Użytkownik
 
Posty: 20
Dołączył(a): So maja 31, 2014 5:56 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 47
Imię: Kuba
Motocykl: CBF600S/GSF1250SA
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron