Miękkość / twardość zawieszenia w motocyklach Honda serii NC

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Miękkość / twardość zawieszenia w motocyklach Honda seri

Postprzez Radarman » Śr gru 09, 2015 11:26 pm

Kaplan napisał(a):Co ciekawe, w informacji prasowej o modelach NC na 2016 znajduje się informacja, że NC750X oraz Integra otrzymały możliwość regulacji napięcia wstępnego sprężyny w tylnym amortyzatorze (to dotychczasowe modele go nie miały???), zaś z przodu pojawił się widelec Showa z systemem SDBV (Showa Dual Bending Valves). Nie ma tej informacji przy modelu S, może ta modyfikacja go nie dotyczy, a szkoda... Na pewno poprawi to możliwość regulacji zawieszenia w zależności od potrzeb.


Dotychczas eNCeki nie miały żadnej regulacji. Tak jak piszą, modernizacja zawieszenia w modelach 2016 dotyczy tylko X i Integry.
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Re: Miękkość / twardość zawieszenia w motocyklach Honda seri

Postprzez Kaplan » Cz gru 10, 2015 8:40 am

Radarman napisał(a):Dotychczas eNCeki nie miały żadnej regulacji. Tak jak piszą, modernizacja zawieszenia w modelach 2016 dotyczy tylko X i Integry.


To ja już nic nie rozumiem. Poniżej jest test z jazdy NC750X z 2014 r. i jest wyraźnie mowa o regulowaniu sprężyny tylnego zawieszenia:

http://www.motocykl-online.pl/testy/Hon ... zdy,7920,1

Z drugiej strony na innych forach przewijała się informacja o braku regulacji zawiasów. Na stronach Hondy w specyfikacji NC nie ma mowy o regulowaniu napięcia wstępnego sprężyny, ale w CB500F i CB500X taka możliwość jest (Wahacz stalowy, Pro-Link, pojedynczy amortyzator z 9-stopniową regulacją napięcia wstępnego):

http://www.honda.pl/motorcycles/range/s ... tions.html

http://www.honda.pl/motorcycles/range/a ... rview.html

Zadzwoniłem do Hondy i powiedziano mi, że regulować tylną sprężynę można we wszystkich NC-kach, ale tylko kluczem, natomiast to, co ma być wprowadzone w 2016 r., to regulacja pokrętłem - coś jak w Crossrunnerze.

To jak to w końcu jest w modelach 2012-2015?
Kaplan
Znawca
 
Posty: 246
Dołączył(a): N gru 06, 2015 10:00 am
Lokalizacja: Woj. Pomorskie
Imię: Karol
Motocykl: NC700S DCT (2013/14)
W siodle: <100 kkm

Re: Miękkość / twardość zawieszenia w motocyklach Honda seri

Postprzez Lm261 » Cz gru 10, 2015 8:57 am

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Lm261
Użytkownik
 
Posty: 156
Dołączył(a): So lip 05, 2014 7:41 am
Imię: Mirek
Motocykl: Nc750xde
W siodle: <100 kkm

Re: Miękkość / twardość zawieszenia w motocyklach Honda seri

Postprzez Radarman » Cz gru 10, 2015 9:34 pm

Kaplan napisał(a):
Zadzwoniłem do Hondy i powiedziano mi, że regulować tylną sprężynę można we wszystkich NC-kach, ale tylko kluczem, natomiast to, co ma być wprowadzone w 2016 r., to regulacja pokrętłem - coś jak w Crossrunnerze.

To jak to w końcu jest w modelach 2012-2015?


Mój błąd. Tył ma regulacje napięcia wstępnego. Ale klucza do tego w zestawie nie ma.
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości