Wskaźnik paliwa NC750X

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Wskaźnik paliwa NC750X

Postprzez The River » Wt mar 08, 2016 7:00 pm

Witam

Mam takie pytanie do użytkowników NC750/NC700 odnośnie działania wskaźnika poziomu paliwa. Zauważyłem że umnie on trochę szwankuje gdy ilość paliwa jest w okolicach 2 kresek. Mam go od niedawan, i gdy kupiłem paliwa było na full (5 kresek). Trochę jeżdżąc weekendowo narazie powoli ubywało tego paliwa, 4 potem 3 kreski , wszystko było okey, aż do momentu kiedy doszło do dwóch. I tutaj pojawił się problem bo zamiast zejść na jedną kreskę i dopiero zacząć wyświetlać rezerwę u mnie od razu z "dwójki" przeskakuje na rezerwę i co więcej nie zostaje na rezerwie tylko wraca z powrotem na "dwójkę". Powstają w czasie jazdy takie dziwne przekłamania że nagle wykrywa rezerwę i wyświetla 0L a za moment wraca do normalnego poziomu. Czy u was też pojawia się coś takieg ? Mam jeszcze niecałem dwa miesiące gwarancji więc jeśli nie jest to "normalny" objaw to jestem skłonny odwiedzić z tym serwis. Gdy podjechałem zatankować na stację, weszło prawie 11L więc wynika z tego że w zbiorniku było około 3L czyli jakieś 1/5 zbiornika więc teoretycznie po drugiej kresce powinno jeszcze chwile posiedzieć na jednej zanim wyświetli rezerwę ale z drugiej strony nie jest to jakiś duży błąd więc podejżewam że szybko się do takiego działania przyzwyczaję.
Obrazek
Avatar użytkownika
The River
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt lut 02, 2016 5:00 pm
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 34
Imię: Karol
Motocykl: NC750XA
W siodle: <100 kkm

Re: Wskaźnik paliwa NC750X

Postprzez Au-gust » Wt mar 08, 2016 7:12 pm

W moim jest tak samo , nie warto się przejmować.
Entropia zawsze wygrywa
Au-gust
Maniak
 
Posty: 1122
Dołączył(a): Pt paź 31, 2014 7:31 pm
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Imię: Adam
Motocykl: honda ncx700a
W siodle: <100 kkm

Re: Wskaźnik paliwa NC750X

Postprzez The River » Wt mar 08, 2016 7:18 pm

Podejrzewam właśnie że może mieć to związek z nietypowym umieszczeniem zbiornika w tych modelach. Przy niewielkiej ilości paliwa czujnik w czasie jazdy głupieje.
Obrazek
Avatar użytkownika
The River
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt lut 02, 2016 5:00 pm
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 34
Imię: Karol
Motocykl: NC750XA
W siodle: <100 kkm

Re: Wskaźnik paliwa NC750X

Postprzez Radarman » Wt mar 08, 2016 11:22 pm

Standard. Nie ma co się przejmować.
Zerować licznik dzienny po tankowaniu i po paru jazdach będziesz wiedział ile km robisz na baku i kiedy do "wodopoju" zajeżdżać.
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Re: Wskaźnik paliwa NC750X

Postprzez Spider » Śr mar 09, 2016 3:29 am

Ten typ tak ma, jak hamujesz wskakuje rezerwa, ostro przyspieszysz to wraca na dwie kreski. Do czasu, w pewnym momencie juz zostanie na rezerwie. Jak się jedzie równo w trasie to jak raz wskoczy na rezerwę to już do końca rezerwa i odlicza ile rezerwy spaliłeś, Honda podaje że wartość rezerwy to 3.5 litra i u mnie tak wychodzi właśnie.
Pozdrawiam
Spider
--------------------
Wozi mnie biała Honda NC750X DCT
Avatar użytkownika
Spider
Użytkownik
 
Posty: 44
Dołączył(a): Cz lip 09, 2015 10:23 am
Imię: Grzegorz
Motocykl: NC750X DCT
W siodle: <100 kkm

Re: Wskaźnik paliwa NC750X

Postprzez Filip » Śr mar 09, 2016 7:49 am

Normalna sprawa. Ja bardziej patrze na przebieg dzienny niż na skalę poziomu paliwa.
Avatar użytkownika
Filip
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): Pt maja 08, 2015 6:52 am
Lokalizacja: Oleśnica
Wiek: 41
Imię: Maciek
Motocykl: Honda NC 750X DCT
W siodle: <100 kkm

Re: Wskaźnik paliwa NC750X

Postprzez Spider » Śr mar 09, 2016 8:44 am

Wszystko zależy od okoliczności, jak jeżdżę po mieście to po prostu tankuję wtedy kiedy mi pasuje jak się zaczyna dopominać, ale jak się leci z kuframi 140 po autostradzie to już się dokładnie liczy czy do następnej stacji dojedziesz. Raz mi się pod wiatr zdarzyło jechać ostatnie 30 km setką bo się bałem że nie dojadę.
Pozdrawiam
Spider
--------------------
Wozi mnie biała Honda NC750X DCT
Avatar użytkownika
Spider
Użytkownik
 
Posty: 44
Dołączył(a): Cz lip 09, 2015 10:23 am
Imię: Grzegorz
Motocykl: NC750X DCT
W siodle: <100 kkm


Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości