Gorąca lewa tarcza

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Gorąca lewa tarcza

Postprzez zbyhu » Pt cze 03, 2016 9:04 am

To sprawdź jeszcze jedną rzecz.
Podczas jazdy spróbuj się wychylić i spojrzeć na zaciski. Najpierw jeden, potem drugi.
Jeśli będą nieruchome, to jest ok.

Ja kiedyś skrzywiłem tarczę hamulcową, bo zapomniałem zdjąć blokadę tarczy. Zorientowałem się po kilku tysiącach kilometrów - zacisk podczas jazdy rzucał się na krzywiźnie tarczy jak Żyd po pustym sklepie. Nie sprawdzałem, czy tarcza się przez to grzała, niemniej nie czułem specjalnie nic na klamce i sile hamowania.
Raczej mało prawdopodobne, ale warto rzucić okiem.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Gorąca lewa tarcza

Postprzez michaael_l » So cze 04, 2016 7:25 pm

Sprawdzone - nic , nawet nie drgnie zacisk , tak więc raczej tarcze proste. Na razie temat odpuszczam pewnie jeszcze w tym sezonie skończą mi się klocki to przy okazji jeszcze raz wszystko przeczyszczę i zobaczymy. Teraz jeszcze do ogarnięcia sonda lambda bo spalanie ma cały czas powyżej 6 i chyba łożysko główki ramy bo coś mi puka przy hamowaniu
michaael_l
Użytkownik
 
Posty: 45
Dołączył(a): Śr maja 06, 2015 6:27 pm
Lokalizacja: wawa
Imię: Michał
Motocykl: cbf1000a
W siodle: <100 kkm

Re: Gorąca lewa tarcza

Postprzez onlinemaster » Śr wrz 14, 2016 7:02 pm

przejedź się motorem zaczynając przejażdżkę na zimnych tarczach, jednak przejażdżka musi się odbyć bez użycia hamulców, jest to do zrobienia :thumbsup: Po kilku dosłownie kilometrach zatrzymaj się hamując biegami i sprawdź tarcze, jeśli są zimne to znaczy że wsio jest ok
Obrazek
It's never too late to have a happy childhood!
Avatar użytkownika
onlinemaster
Użytkownik
 
Posty: 25
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2016 3:31 pm
Lokalizacja: Śląskie
Wiek: 50
Motocykl: Honda NC700XD DCT
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

cron