Honda 600 Hornet 2003- Straciła moc po braku paliwa. POMOCY

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Honda 600 Hornet 2003- Straciła moc po braku paliwa. POMOCY

Postprzez smokusismoku » Cz sie 18, 2016 5:41 pm

Witam, ostatnio kupiłem Honde 600 hornet z 2003r. z udokumentowanymi wszystkimi naprawami. Wracając dzisiaj z pracy drogą szybkiego ruchu honda nagle przy 120km/h przestała reagować na gaz. Brakło paliwa a nie wiedziałem ze jest takie cos jak rezerwa. Dopchałem 800m do stacji nalałem 98 pod korek odpalam i nie chciała odpalić od razu tylko po chwili na starterze. Ok odpaliła ruszam, daje jej gazu a ona nie przyspiesza tak jak powinna. Co moze być powodem bo jechać jedzie natomiast mogę szybko odkręcić całą manetkę na 1 czy 2 i nie przyśpiesz tak jak przyśpieszać powinna. POMOCY
smokusismoku
Nowicjusz
 
Posty: 18
Dołączył(a): Cz sie 18, 2016 5:35 pm
Imię: Dawid
Motocykl: Honda Cb 600 Hornet
W siodle: <100 kkm

Re: Honda 600 Hornet 2003- Straciła moc po braku paliwa. POM

Postprzez Turos » Cz sie 18, 2016 8:53 pm

Mogła się pompa zapowietrzyć.Czy tam masz gazniki na podciśnienie? W mojej Suzi gdy przetarł się wężyk pomiędzy gaznikami, a bakiem był problem z odpalaniem i długo trzeba było kręcić, aby zapał ponownie. Objawy miałem podane. Brak reakcji na gaz, nie chciał jechać i gasł.
Musisz zdjąć bak i posprawdzac czy wszystkie przewody są ok i czy gdzieś nie łapie lewego powietrza.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7617
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Honda 600 Hornet 2003- Straciła moc po braku paliwa. POM

Postprzez raphi » Pt sie 19, 2016 9:08 am

Turos napisał(a):W mojej Suzi gdy przetarł się wężyk pomiędzy gaznikami, a bakiem

I to jest właśnie to, co plasuje suzuki pod hondami. W salonie wyglądają dobrze, ale mają mnóstwo takich właśnie nieprzemyślanych niedociągnięć. Prowadzenie przewodów paliwowych NIE MA PRAWA dotykać innych elementów motocykla w taki sposób, by się przetarł. I hondy mają to przemyślane, a w suzach po prostu kładą przewody i czasem jest ok a czasem się przecierają - jak wyjdzie.

Wyobrażacie sobie co by było jakby tak się przetarł przewód hamulcowy?

A kolega z horneta - już mi się nie chce Ciebie odsyłać do powitalni. Są 2 opcje:
1. Zapowietrzony układ paliwowy
2. Gaźniki zassały jakiegoś paprocha z dna baku i przytkało którąś dyszę.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Honda 600 Hornet 2003- Straciła moc po braku paliwa. POM

Postprzez smokusismoku » Pt sie 19, 2016 5:50 pm

Dzieki z informacje. Są to gaźniki podciśnieniowe i nie wiem czy się to jakoś odpowietrza czy jak proszę o pomoc bo nadal jestem troszkę zielony
Ostatnio edytowano So sie 20, 2016 6:23 am przez smokusismoku, łącznie edytowano 1 raz
smokusismoku
Nowicjusz
 
Posty: 18
Dołączył(a): Cz sie 18, 2016 5:35 pm
Imię: Dawid
Motocykl: Honda Cb 600 Hornet
W siodle: <100 kkm

Re: Honda 600 Hornet 2003- Straciła moc po braku paliwa. POM

Postprzez Sławek61 » So sie 20, 2016 2:16 am

raphi napisał(a):
Turos napisał(a):W mojej Suzi gdy przetarł się wężyk pomiędzy gaznikami, a bakiem

I to jest właśnie to, co plasuje suzuki pod hondami. W salonie wyglądają dobrze, ale mają mnóstwo takich właśnie nieprzemyślanych niedociągnięć. Prowadzenie przewodów paliwowych NIE MA PRAWA dotykać innych elementów motocykla w taki sposób, by się przetarł. I hondy mają to przemyślane, a w suzach po prostu kładą przewody i czasem jest ok a czasem się przecierają - jak wyjdzie.

Wyobrażacie sobie co by było jakby tak się przetarł przewód hamulcowy?


Też uważam, Ze honda ma przewagę , a w szczególności :
1. Włączanie jedynki - takiego pierdolnięcia nie miałem w żadnym motocyklu
2, Grzechot w skrzyni biegów gdy bieg włączany jest powiedzmy niedbale - wrażenia bezcenne. Tego nie miałem w kawasaki (2 sztuki) ani w yamahach (2 sztuki) , ani w emzetkach i cezetkach. Suzuki jeszcze nie miałem , ale wynik jest przesądzony - honda wygrywa
3.Praca układu CBS - utrudnione cofanie tłoczków w zacisku przednim prawym i tylnym . Tu przewaga jest miażdząca, suzuki tego nie ma.
4. Kultura pracy silnika, asynchroniczność po uruchomieniu ciepłego silnika, cykanie ,terkotanie ( bardzo duży luz zaworów wydechowych ?. łańcuszek napędu pompy oleju ? ) Wygrywa z suzuki stuki puki

Moje zdanie jest takie , honda - jak na najlepszą firmę na świecie trochę wiocha.

(odnosiłem się tutaj do cbf 1000)
Avatar użytkownika
Sławek61
Użytkownik
 
Posty: 100
Dołączył(a): N maja 24, 2015 3:52 am
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 63
Imię: Sławek
Motocykl: SUZUKI GSX 1250 FA
W siodle: <100 kkm

Re: Honda 600 Hornet 2003- Straciła moc po braku paliwa. POM

Postprzez raphi » So sie 20, 2016 6:45 am

Każdy ma prawo do własnego zdania. Turos też może wolec Suzuki i nikomu nic do tego - no może poza kolegami, którzy zamiast śmigać pomagają uporać się z gasnącą maszyną na zlotowej objazdowce ;)

Moim zdaniem argument z tloczkami w CBS naciagany na siłę a o kulturze pracy litrowego pieca to już w ogóle jakiś zonk bo ten piec pracuje i oddaje moc wyjątkowo gładko.
Zgadzam się tylko ze skrzynią - jest perfekcyjna tylko gdy umiejętnie z niej korzystamy.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Honda 600 Hornet 2003- Straciła moc po braku paliwa. POM

Postprzez Jurek » So sie 20, 2016 7:10 am

Zgadzam się tylko z pierdolnięciem jedynki. Reszta argumentów to szukanie dziury w całym. Może trafiłeś na jakiegoś trupa. :msn-wink:
Jurek
 

Re: Honda 600 Hornet 2003- Straciła moc po braku paliwa. POM

Postprzez Avalon » So sie 20, 2016 8:35 am

Jurek napisał(a):Zgadzam się tylko z pierdolnięciem jedynki. Reszta argumentów to szukanie dziury w całym. Może trafiłeś na jakiegoś trupa. :msn-wink:

:thumbsup:
Innych uwag nie mam.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Honda 600 Hornet 2003- Straciła moc po braku paliwa. POM

Postprzez Turos » So sie 20, 2016 12:43 pm

W Suzi też jedynka wyrzucona niedbale daje piękną kakofonie zgrzytu i pierdolniecia. I myślę, że każde Moto tak będzie robić. Co do pracy silnika to olejak chodzi "trochę" inaczej :-) może wodniakowi bliżej do kultury Hondy.
Szukałem Suzuki Gs500 była honda cbf, szukałem cbf600 mam Gsfa650 :-) to tyle w temacie co wolę, a czego nie. Rynek sam to zweryfikował. :-) A pomoc bezcenna, tak samo jak teraz wspomnienia :-P
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7617
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Honda 600 Hornet 2003- Straciła moc po braku paliwa. POM

Postprzez wojtekooo » N sie 28, 2016 8:05 pm

Pomijając piękny oftop mości panowie szerszeń zassał syfu z końcówki baku trzeba ten problem usunąć [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND SMILING EYES]

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
wojtekooo
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): N mar 20, 2016 9:40 pm
Lokalizacja: ok. Olsztyn
Wiek: 52
Imię: Wojtek
Motocykl: st 1300 cb600
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 24 gości

cron