CBF 600 przednia felga.

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

CBF 600 przednia felga.

Postprzez dkrystian » Wt paź 04, 2016 9:09 pm

Koledzy nie mogę znaleźć informacji czy jest jakaś różnica między przednią felgą wersja z abs i bez niego.
Moja od kupna jest lekko podbita na rancie i teraz nie wiem czy prostować ją czy kupić od wersji bez abs i skończy się tylko przełożeniem podrobów z mojego koła wraz z pierścieniem.
Gość w cenie 550 zł chce dorzucić do felgi tarcze hamulcowe i klocki. Moje klocki akurat piszczą co jest denerwujące to może tamte by się akurat przydały. Tarcze mam grubości 4,5 mm i ponoć lewa jest lekko krzywa. Przy lekkim czy mocnym hamowaniu na kierownicy nie czuje żadnych wibracji a sama klamka hamulca nie daje po sobie odczuć najmniejszego pulsowania.
LwG
dkrystian
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2016 6:38 pm
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 39
Imię: Krystian
Motocykl: CBF 600 NA
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 600 przednia felga.

Postprzez mr_soze » Śr paź 05, 2016 5:32 am

Prostuj, felga bez absu może nie mieć mocowań pod koronkę, nie piszczą Ci tarcze, tylko klocki, tarcze też można wyprostować.
Avatar użytkownika
mr_soze
Znawca
 
Posty: 230
Dołączył(a): Pt gru 04, 2015 10:08 am
Lokalizacja: Biała Podlaska
Imię: Paweł
Motocykl: Kawasaki Versys 1000
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 600 przednia felga.

Postprzez Wesoły Dyzio » Śr paź 05, 2016 6:06 am

Nie polecam prostowania tarczy. Tarcze kupuje się nowe. Co do felgi, to faktycznie można naprawić, ale lepiej kupić. Poproś o dokładne zdjęcia i będziesz wiedzieć. Różnica w felgach to chyba tylko koronka od ABS.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 600 przednia felga.

Postprzez mr_soze » Śr paź 05, 2016 6:50 am

Dlaczego nie polecasz? Prostowałeś kiedyś, czy tylko słyszałeś, że się nie poleca?
Avatar użytkownika
mr_soze
Znawca
 
Posty: 230
Dołączył(a): Pt gru 04, 2015 10:08 am
Lokalizacja: Biała Podlaska
Imię: Paweł
Motocykl: Kawasaki Versys 1000
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 600 przednia felga.

Postprzez Wesoły Dyzio » Śr paź 05, 2016 1:31 pm

mr_soze napisał(a):Dlaczego nie polecasz? Prostowałeś kiedyś, czy tylko słyszałeś, że się nie poleca?

Z rozsądku tego się nie robi. Nie wierzę i chyba raczej nie wielu po za tobą wierzy, aby tarczę hamulcową ktoś wyprostował na 100% do jej wartości nominalnej. To nie toczenie tarczy, tylko jej prostowanie. Gdyby takie rzeczy się robiło ze 100% pewnością, to nikt by nie kupował nowych tarcz, a na pewno nie wielu. Po za tym to jest motocykl, a nie samochód. Tutaj minimalne skrzywienie tarczy, od razu przenosi się na układ kierowniczy i w najlepszym przypadku tylko ręce bolą od drgań kierownicy. Oczywiście kolega zrobi jak będzie chcieć, ale ja robienia takich rzeczy nikomu nie polecam. :nono:
I proszę nie próbuj mnie przekonać, że się da, bo w tym temacie na pewno nie dam się przekonać. :smile:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 600 przednia felga.

Postprzez Avalon » Śr paź 05, 2016 2:43 pm

Typowo polskie wycierani dupy szkłem.
Ryzyko spore, a efekt wątpliwy. :msn-wink:
Tarcze hamulcowe wyprostować, oś koła wyprostować, skrzywione lagi wyprostować, plastiki pokleić, zbiornik wyklepać, a to co połamane pospawać.

I jazda :moto:

Sorki, ale prostowanie tarczy hamulcowej, to jeden z głupszych pomysłów o jakim słyszałem. Zwłaszcza motocyklowej "pływającej".
Chyba że sama tarcza jest ok, a skrzywiona została ( delikatnie ) piasta tarczy.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: CBF 600 przednia felga.

Postprzez dkrystian » Cz paź 06, 2016 6:59 pm

mr_soze napisał(a):Prostuj, felga bez absu może nie mieć mocowań pod koronkę, nie piszczą Ci tarcze, tylko klocki, tarcze też można wyprostować.


Dokładnie kolego napisałem, że to piszczące klocki a nie tarcze :) Zastanawiam się nad dwoma zabiegami. Posmarowanie klocka od strony tłoczka smarem miedziowym lub ewentualnie na krawędziach je przyfasować. Czy któryś z tych zabiegów coś może dać nie wiem, bo jeszcze czegoś takiego osobiście nie próbowałem.

Co do prostowania to felga jeszcze chyba ok (mogę zrobić fotki jak to u mnie wygląda i sami ocenicie) ale jeśli chodzi o tarcze jakoś nie miałbym na tyle odwagi takiego manewru robić z hamulcami, bo to w końcu one nas zatrzymują = się nasze życie.
LwG
dkrystian
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2016 6:38 pm
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 39
Imię: Krystian
Motocykl: CBF 600 NA
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 600 przednia felga.

Postprzez Turos » Pt paź 07, 2016 6:00 am

jeśli klocki mają "mięso" To wyjmij je, przeczyść jakąś szczotką, potem jakiś break cleaner, posmaruj powierzchnię styku klocków i tłoczków smarem miedzianym i załóż wszystko. Jak nie ma za dużo mięsa to kup nowe :)
Przy okazji możesz wyczyścić tłoczki miękką szczoteczką do zębów i posmarować np. płynem hamulcowym :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7616
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 600 przednia felga.

Postprzez Wesoły Dyzio » Pt paź 07, 2016 8:19 am

Turos napisał(a):jeśli klocki mają "mięso" To wyjmij je, przeczyść jakąś szczotką, potem jakiś break cleaner, posmaruj powierzchnię styku klocków i tłoczków smarem miedzianym i załóż wszystko. Jak nie ma za dużo mięsa to kup nowe :)
Przy okazji możesz wyczyścić tłoczki miękką szczoteczką do zębów i posmarować np. płynem hamulcowym :)

Weź Turos się uspokój, bo kiedyś, ktoś nie znający się weźmie to na poważnie i dopiero będziesz mieć wyrzuty sumienia :2guns:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 600 przednia felga.

Postprzez -patrick- » Pt paź 07, 2016 8:28 am

a dlaczego? co źle napisał?
styk tłoczka z klockiem a nie klocka z tarczą.
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4714
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron