Switch to full style
Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym
Odpowiedz

Re: CBF 600 przednia felga.

Pt paź 07, 2016 10:12 am

Właśnie, co źle zrobiłem?
(i jeszcze żyje?)

Re: CBF 600 przednia felga.

Pt paź 07, 2016 12:50 pm

Jest dostępny w handlu aerozolowy preparat przeciw piskom klocków.
Klocki wyczyszczone i umyte (odtłuszczone) układamy na papierze blachami do góry, i "lakierujemy" dwa- trzy razy w podanych odstępach czasu.
Na blachach tworzy się elastyczna, lepka warstwa, która tłumi drgania i piski.
W niektórych klockach samochodowych, blachy fabrycznie wyposażone są w warstwę amortyzującą.

Re: CBF 600 przednia felga.

Pt paź 07, 2016 6:12 pm

Ja kiedyś po prostu lekko przetarlem papierem sciernym. Pomogło.

Re: CBF 600 przednia felga.

Śr paź 19, 2016 5:32 pm

Sorki, że z takimi przerwami ale ostatnio sporo na głowie i czasu na nic nie ma.

Avalon napisał(a):Jest dostępny w handlu aerozolowy preparat przeciw piskom klocków.
Klocki wyczyszczone i umyte (odtłuszczone) układamy na papierze blachami do góry, i "lakierujemy" dwa- trzy razy w podanych odstępach czasu.
Na blachach tworzy się elastyczna, lepka warstwa, która tłumi drgania i piski.
W niektórych klockach samochodowych, blachy fabrycznie wyposażone są w warstwę amortyzującą.


Możesz kolego rozwinąć temat i podać jakich najlepiej marek preparatów używać ?
Hamulce według mnie są ok poza piszczeniem, ale jeśli będzie trzeba to wymienię klocki i do przodu :)

Orientuje się ktoś gdzie najlepiej oddać felgę do prostowania ?
Słyszałem, że w Toruniu niby jest jakaś firma specjalizująca się tym, ale nie mam namiaru i może ktoś z okolic to potwierdzi.

W wolnej chwili zrobię zdjęcie i je wrzucę, to sami ocenicie czy takie coś jest sens robić patrząc na względy bezpieczeństwa.

Re: CBF 600 przednia felga.

Śr paź 19, 2016 6:30 pm

Weź wyciągnij te klocki i przetrzyj lekko papierem sciernym także by ściągnąć przypieczona warstwę.

Re: CBF 600 przednia felga.

Wt lut 28, 2017 7:57 am

Odgrzewam, bo wczoraj miało miejsce pierwsze śmiganie po zimowaniu.
Klocki w styczniu wymontowałem, wyczyściłem i miedzianą posmarowałem.
Niestety jak się okazało nic to nie dało. Czy na to piszczenie w ostatniej fanie hamowania może mieć wpływ jakie są zamontowane klocki, bo mam czerwone Brembo.

Re: CBF 600 przednia felga.

Wt lut 28, 2017 1:03 pm

Mogą. Mi EBC hh nigdy nie piszczały a inne klocki potrafiły.
Czasem klocki nie potrafią dogadać się z tarczą i znane metody usuwania piszczenia (smar miedziowy) nie pomagają.
Może masz podrobione klocki z jakiegoś gówna zrobione lub przegrzane zostały zaraz po założeniu?

Re: CBF 600 przednia felga.

Wt lut 28, 2017 3:24 pm

Czy to podróbka Brembo lub czy dostały na dzień dobry za ostro w palnik ciężko mi powiedzieć, bo z takim efektem nabyłem Hondę. Jest to moto sprowadzone z Belgi więc tam chyba na częściach nie kantują.
Może te klocki są do agresywniejszego hamowania przystosowane i piszczą, bo są po prostu niewygrzane ?
Odpowiedz