naciąganie ręcznego hamulca w NC700X

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

naciąganie ręcznego hamulca w NC700X

Postprzez onlinemaster » Pn paź 17, 2016 4:50 pm

Hej! Nie jestem do końca pewny jak naciągnąć ręczny hampel w NC700X, tak tak, 700X ma rzadko spotykany w motocyklach hamulec ręczny i powiem wam, że bardzo pomocny :biggrin:

na zdjęciu strzałką zaznaczyłem śrubę, która wydaje mi się być śrubą regulacyjną, po popuszczeniu kontry chyba powinno się dać wyregulować siłę hamowania, nie jestem pewien a nie chcę czegoś spartolić :kwasny:

Obrazek

Tu jeszcze przybliżenie mechanizmu:

Obrazek
Obrazek
It's never too late to have a happy childhood!
Avatar użytkownika
onlinemaster
Użytkownik
 
Posty: 25
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2016 3:31 pm
Lokalizacja: Śląskie
Wiek: 50
Motocykl: Honda NC700XD DCT
W siodle: <100 kkm

Re: naciąganie ręcznego hamulca w NC700X

Postprzez Bloodhound » Wt paź 18, 2016 8:08 am

Regulację masz na lince odchodzącej od dźwigni hamulca na kierownicy. Musisz odciągnąć gumową koszulkę i znajdziesz śrubę regulacji długości cięgna. Ta śruba, którą wskazałeś na zacisku, służy zasadniczo do kasowania luzu, gdy regulacja na lince już nie wystarcza.
If it has pistons or tits, it must be expensive.
Avatar użytkownika
Bloodhound
Miłośnik
 
Posty: 519
Dołączył(a): So wrz 06, 2014 9:39 am
Lokalizacja: SZY
Wiek: 54
Imię: Jacek
Motocykl: NC/KTM
W siodle: 100-200 kkm

Re: naciąganie ręcznego hamulca w NC700X

Postprzez onlinemaster » Wt paź 18, 2016 3:22 pm

Bloodhound napisał(a):Regulację masz na lince...


Dzięki :thumbsup:, zrobione. Dobrze zamaskowali tą śrubkę regulacyjną.
Obrazek
It's never too late to have a happy childhood!
Avatar użytkownika
onlinemaster
Użytkownik
 
Posty: 25
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2016 3:31 pm
Lokalizacja: Śląskie
Wiek: 50
Motocykl: Honda NC700XD DCT
W siodle: <100 kkm

Re: naciąganie ręcznego hamulca w NC700X

Postprzez Radarman » Pt paź 21, 2016 8:59 pm

Bloodhound napisał(a):Regulację masz na lince odchodzącej od dźwigni hamulca na kierownicy. Musisz odciągnąć gumową koszulkę i znajdziesz śrubę regulacji długości cięgna. Ta śruba, którą wskazałeś na zacisku, służy zasadniczo do kasowania luzu, gdy regulacja na lince już nie wystarcza.


Co prawda po angielsku, ale może się przydać:

Obrazek

Zasadniczo na lince mała regulacja, na śrubie większa.
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Re: naciąganie ręcznego hamulca w NC700X

Postprzez Slayer » Cz wrz 21, 2017 8:35 pm

Czy ktoś może wytłumaczyć łopatologicznie, jak to zrobić? Coś robię źle, bo ciągle mam luz na lince. Od strony kierownicy- w która stronę odkręcać, bo kręciłem dotąd, aż kończy się regulacja (właśnie- nie wiem, w która stronę :wallbash: ).
d strony koła tym bardziej. Okręcam śrubę zwalniającą i mam jeszcze jedną nakrętkę- nie wiem, co mam zrobić, bo już tak ściągnąłem (wydaje się maksymalnie), a nic nie hamuje. :helpsmilie:
Slayer
Użytkownik
 
Posty: 84
Dołączył(a): Pt maja 08, 2015 5:50 am

Re: naciąganie ręcznego hamulca w NC700X

Postprzez onlinemaster » Cz wrz 21, 2017 10:25 pm

Slayer napisał(a):Czy ktoś może wytłumaczyć łopatologicznie, jak to zrobić? Coś robię źle, bo ciągle mam luz na lince. Od strony kierownicy- w która stronę odkręcać, bo kręciłem dotąd, aż kończy się regulacja (właśnie- nie wiem, w która stronę


W takim razie kręcisz w złym kierunku. Kręć w przeciwnym :msn-wink: Na rysunku od @Radarman śrubkę nr. 2 popuszczasz a element nr.3 kręcisz tak jak byś odkręcał czyli w lewo, co jakiś czas sprawdzasz czy hampel już hamuje, po wszystkim śrubkę 2 dokręcasz do elementu 3 i tyle w temacie, oczywiście z wyczuciem. Jeśli dojedziesz elementem 3 do końca i nadal nie hamuje to wkręcasz z powrotem i regulujesz u dołu przy zaciskach hamulcowych, wszystko pisze na rysunku podanym tu w poście, translator google chętnie przetłumaczy :tongue:
Obrazek
It's never too late to have a happy childhood!
Avatar użytkownika
onlinemaster
Użytkownik
 
Posty: 25
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2016 3:31 pm
Lokalizacja: Śląskie
Wiek: 50
Motocykl: Honda NC700XD DCT
W siodle: <100 kkm

Re: naciąganie ręcznego hamulca w NC700X

Postprzez Slayer » Pt wrz 22, 2017 6:30 am

Długa nakrętka od strony kierownicy - wydaje się, że koniec regulacji jest wtedy, kiedy już praktycznie spada ze śruby. A teraz przy zaciskach. Odkręcam śrubę 1-kę, no i mam nakrętkę (2), na którą jest zaczepiony metalowy element z cięgłem. Po zdjęciu elementu można tą nakrętkę kręcić w lewo, aż cały element (jakiś typ śruby?) można wyciągnąć. Ja tam więcej nic do regulacji nie widzę, bo jest ściągnięte tak ,że aż element z cięgłem po zaciągnięciu hamulca opiera się o element zacisku . Muszę rozebrać zacisk?
Slayer
Użytkownik
 
Posty: 84
Dołączył(a): Pt maja 08, 2015 5:50 am

Re: naciąganie ręcznego hamulca w NC700X

Postprzez onlinemaster » Pt wrz 22, 2017 7:50 pm

Tak, ta długa nakrętka jeśli spada z gwintu to znaczy że zakres regulacji się skończył, nie regulowałem jeszcze przy zacisku, tak że nie wiem jeszcze jak to skonstruowali, z tego jak przypuszczam to nakrętkę nr. 2 będziesz musiał popuścić i kręcić śrubą nr 1, w którą stronę - nie wiem, poczytaj jeszcze, tzn. przetłumacz w translatorze ten angielski tekst, tam wszystko pisze, i jeszcze jedno, tą nakrętkę długą przy kierze wkręć z powrotem maxymalnie i skup się na regulacji przy zacisku (zacisku nie rozbieraj!)
Obrazek
It's never too late to have a happy childhood!
Avatar użytkownika
onlinemaster
Użytkownik
 
Posty: 25
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2016 3:31 pm
Lokalizacja: Śląskie
Wiek: 50
Motocykl: Honda NC700XD DCT
W siodle: <100 kkm


Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości