Switch to full style
Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym
Odpowiedz

CB 750 - niskie obroty

N gru 11, 2016 7:57 pm

Cześć.

Kilka dni temu odpaliłem moją sevenke (było jakieś 10 stopni). Ostatnio była odpalana jakieś 2-3 miesiące temu więc trochę musiałem pokręcić. Odpaliła i zostawiłem na ssaniu i po ok dwóch minutach zamiast obroty ciągle się podnosić do ok 4 tys. spadły do ok. 2-2,5 tys. i powoli falowały.
Po wyłączeniu ssania obroty spadły na ok. tys. obrotów, lekko kręcąc manetką słyszę jakby nie palił na wszystkie świece.
Zostawiłem na kilka min. na lekkim ssaniu i po dodaniu gazu już normalnie zwiększały się obroty ale nie utrzymywały się na poziomie 1-1,2 tys. a spadały poniżej 500 i falowały. Musiałem mieć włączone lekko ssanie by nie zgasł. Silnik już był dobrze rozgrzany.

Proszę o pomoc. Co może być przyczyną tak niskich obrotów? Olej i filtr wymienię na wiosnę.
Z motorami to nie mam dużego doświadczenia, tym bardziej z sevenką, w WSK 125 potrafiłem wymienić tarcze sprzęgłowe i rozrząd lecz to troche inna technologia. Z waszą pomocą może coś wskóram. :thumbsup:

Re: CB 750 - niskie obroty

Pn gru 12, 2016 6:31 pm

żaden ze mnie znawca, ale czy nie ciągnie gdzieś lewego powietrza?

Re: CB 750 - niskie obroty

Wt gru 13, 2016 8:33 pm

Krzysiu21 napisał(a):Cześć.

w WSK 125 potrafiłem wymienić tarcze sprzęgłowe i rozrząd lecz to troche inna technologia. Z waszą pomocą może coś wskóram. :thumbsup:


To rzeczywiście zupełnie inna technologia :eek:

Re: CB 750 - niskie obroty

Śr gru 14, 2016 11:23 am

Musisz podregulować wolne obroty, przy dużej zmianie temperatur zaleca się korekcję.

Pewnie przez ciężki rozruch zalałeś świece i trochę pomęczył się na którymś cylindrze, czy dwóch. Możliwe gaźniki do czyszczenia. Ssanie może też z tego powodu wariować, ale i może trzeba wyregulować na szynie, czy lince (jak jest)

Re: CB 750 - niskie obroty

Śr gru 14, 2016 3:06 pm

Rozrząd w WSK ? :eek:

:lol: :lol: :lol:

Re: CB 750 - niskie obroty

Cz gru 15, 2016 11:58 am

rupert napisał(a):Musisz podregulować wolne obroty, przy dużej zmianie temperatur zaleca się korekcję.

Pewnie przez ciężki rozruch zalałeś świece i trochę pomęczył się na którymś cylindrze, czy dwóch. Możliwe gaźniki do czyszczenia. Ssanie może też z tego powodu wariować, ale i może trzeba wyregulować na szynie, czy lince (jak jest)



Linka z gazu ma mały luz więc może mieć to jakiś wpływ. Co do samej regulacji wolnych obrotów to pewnie gdzieś na forum jest jakiś poradnik lub schemat co do regulacji obrotów. Na rozgrzanym silniku włączone pełne ssanie powoduje zalewanie i gaśnięcie więc układ zasilania powinien być w porządku.

goramo napisał(a):Rozrząd w WSK ? :eek:

:lol: :lol: :lol:


O ile dobrze pamiętam miałem na myśli wałek sprzęgłowy. Ale nie o tym temat.

Re: CB 750 - niskie obroty

Cz gru 15, 2016 3:33 pm

Na lince gazu musi być niewielki luz :)

Re: CB 750 - niskie obroty

Pt gru 16, 2016 9:23 am

Z ssaniem jest podobnie. Przy wyłączaniu ssania grzybki opadają do gniazd a szyna jeszcze o 1-2mm w dół.

Re: CB 750 - niskie obroty

Pt gru 16, 2016 10:51 am

Krzysiu21 napisał(a):Linka z gazu ma mały luz więc może mieć to jakiś wpływ. Co do samej regulacji wolnych obrotów to pewnie gdzieś na forum jest jakiś poradnik lub schemat co do regulacji obrotów. Na rozgrzanym silniku włączone pełne ssanie powoduje zalewanie i gaśnięcie więc układ zasilania powinien być w porządku.

No to wygląda, że jest ok.
Świece, zawory, no i może gaźniki do czyszczenia i regulacji.

Re: CB 750 - niskie obroty

Pt gru 16, 2016 11:07 am

Nie ruszaj zaworów (samoregulatory).
Zacząłbym od świec.
Odpowiedz