cbf1000 vs fz1

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: cbf1000 vs fz1

Postprzez Stafford » Cz paź 06, 2011 10:46 am

goramo napisał(a):....ciąg uzyskiwany jest dopiero tam, gdzie w CBFie zaczyna się powoli kończyć.
:wink:


Ja bym to ujął inaczej: tam gdzie w CBFie jest ciąg tam jest też w KiloFazerze i to wcale nie mniejszy.
Tam gdzie w CBFie zaczyna się powoli kończyć tam w Fazerze zaczyna się ciąg niedostępny w Hondzie na żadnych obrotach.

Wg mnie hamulce w litrowym CBF-ie z ABS-em (2006) są całkiem dobre.
Lepsze niż w Fazerze 1000 (gumowe przewody) i o niebo lepsze niż np. w DL1000.
Ale już w Fazerze 600 mojego szwagra z założonymi oplotami są porównywalne.
Stafford
Użytkownik
 
Posty: 88
Dołączył(a): So maja 21, 2011 6:37 am
Lokalizacja: Warszawa/Białołęka
Motocykl: Obecnie brak :(

Re: cbf1000 vs fz1

Postprzez zbyhu » Cz paź 06, 2011 1:44 pm

Ciekawe.
Jak siadłem na starego Fazera 600 z gumowcami, to wrażenie przedniego hebla w porównaniu z moją CBF było: o KU**A!
I na odwrót. Kumpel z tego Fazera siadł na moją CBF i mało nie przesmarował skrętu w prawo ;).
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: cbf1000 vs fz1

Postprzez maćko » Cz paź 06, 2011 8:29 pm

Nie wiem co mi się stało i nie mogę cytować postów, ale zbyhu masz rację - stary fazer czyli FZS 600 i FZ 6 po lifcie czyli S 2 mają heble od Yamahy R 6 czyli supersporta i powiem szczerze, że miałem okazje jeździć kilka razy FZ 6 S 2 i kopara opada jak to hamuje, lytrowym fazim miałem okazję jechać raz jak kumpel przymierzał się w zeszłym roku bo nie wiedział co kupić i kolo z Czempinia dał nam się rypnąć (mimo,że nie kupowaliśmy) i powiem, że mało nie posrałem się z zaskoczenia jak to pogina, ale jak dla mnie za mało poręczne a za dużego ma kopa ( mnie przeraziła ) - moto na pewno zajebiste na dalekie i szybkie trasy ale do latania w wokół komina trochę za dużo cukru w cukrze :))))

Pozdrawiam
Romet Pony (motorynka), MZ ETZ 250, Honda XL 125 Varadero, HONDA CBF 500+, Yamaha MT03 660 ccm
Avatar użytkownika
maćko
Miłośnik
 
Posty: 913
Dołączył(a): Cz lip 07, 2011 8:21 pm
Lokalizacja: Mosina
Wiek: 49
Motocykl: MT 03

Re: cbf1000 vs fz1

Postprzez Avalon » N paź 16, 2011 8:03 pm

Ja miałem ten sam dylemat z tym że w grę wchodził jeszcze Triumph Sprint 1050ST. Przez chwilę zastanawiałem się również nad BMW F800S/ST
Sprint jest chyba tak "pomiędzy" CBF a FZ1 więc mi pasował by najbardziej, jednak wybór (a właściwie jego bra) na rynku wtórnym przesądził o wykreśleniu z listy kandydatów. FZ1- nie jestem przekonany czy taka moc jest mi do czegoś potrzebna i czy po przesiadce z ZR7S( 76 KM) nie jest to przerost formy nad potrzebami :) F800 S rozważałem z powodu ciekawej w/g mnie koncepcji, dobrym standardzie wyposażenia, jakości wykonania i chwalonej paliwo-oszczędności. Niestety rynek wtórny nie rozpieszcza ofertami.
Pozostała CBF'ka i mam nadzieję że nie będę rozczarowany
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: cbf1000 vs fz1

Postprzez grzegorz987 » Śr wrz 25, 2013 3:36 pm

Na ten temat mogę powiedzieć dość dużo.
Do kwietnia b.r. jeździłem FZ1 Fazer i przez 2 sezony zrobiłem nim w granicach 50tkm.

Dla mnie, szczególnie z perspektywy CBF1000F, którego mam aktualnie, przede wszystkim fajnie widać, jak można zrobić dwa, teoretycznie podobne motocykle wg. zupełnie innej filozofii.
Efekt końcowy jest taki, że pomimo tego, że FZ1 Fazer i CBF1000F są w teorii uniwersalnymi, dość mocnymi motocyklami do jazdy zarówno na co dzień jak i turystycznie - niewiele je łączy.

FZ1 to dobry wybór dla kogoś, kto lubi szybką, agresywną jazdę a przy tym nie odstraszy go spalanie, które w mieście spokojnie może osiągnąć 9-10l/100km.
Świetne hamulce, b.dobre zawieszenie, szeroka kierownica i bardzo mocny silnik to z mojej perspektywy główne zalety tego motocykla.
Do tego zupełna bezawaryjność.
Ten motocykl nie będzie odpowiadał temu, kto woli wolniejszą, płynną i spokojną jazdę.
FZ1 nie lubi niskich obrotów i tego nie ukrywa- jak nie ma 7 tysięcy obrotów to dzieje się niewiele.
Kiedy przekroczymy tą wartość , dostaje szału i jeździ naprawdę szybko, i można trochę powariować bo jazda na tylnym kole przy tej mocy nie jest trudna.
Wbrew powszechnie panujących opinii, moim zdaniem FZ1 nie jest motocyklem niewygodnym w dłuższej trasie, jednak CBF pod tym kątem jest zdecydowanie lepszy.

CBF1000F..
Jeśli używasz motocykla do wszystkiego (pchanie się w korkach w mieście, jak i przelot na drugi koniec Europy) tak jak ja, jestem pewien że CBF1000F jest lepszy.
Spora moc na dole, bardzo dobre hamulce z C-ABS i zupełnie wystarczająca klasa zawieszenia, + niskie spalanie (w mieście bez szczególnego kręcenia lekko poniżej 6l/100km) bardzo przekonały mnie do tego motocykla.
Do tego proste i fajne patenty jak regulowana wysokość kanapy i szyby.
Oczywiście, nie łamie rąk w łokciach jak FZ1 podczas przyśpieszania i trzeba przyznać, trochę brakuje mu charakteru, jednak jeśli ktoś musi wybrać jeden motocykl do wszystkiego CBF sprawdzi się lepiej.
Do tego również sprzęt bezawaryjny- w nowym modelu Honda poprawiła temat alternatora i właściwie nie ma już się co psuć.
Polecam szczególnie modele z C-ABS, system o którym napisano/powiedziano już wiele, ja tylko z swojej perspektywy chciałbym potwierdzić, że warto go mieć- cokolwiek się nie dzieje, niezależnie od Twoich umiejętności, wciskasz hamulec z całej siły a koło nie dość że się nie zablokuje , to siła hamowania rozdzielana jest na dwa koła.
grzegorz987
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2013 9:32 pm
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000FA
W siodle: <100 kkm

Re: cbf1000 vs fz1

Postprzez grzegorz987 » Śr wrz 25, 2013 3:49 pm

F800 S rozważałem z powodu ciekawej w/g mnie koncepcji, dobrym standardzie wyposażenia, jakości wykonania i chwalonej paliwo-oszczędności. Niestety rynek wtórny nie rozpieszcza ofertami.

-----

Miałem podobne przemyślenia do Twoich.
Ostatecznie kupiłem BMW F800S ale się rozczarowałem.
Rzeczywiście mało pali ale jest awaryjny, obsługa nie jest szczególnie prosta jak w Japońskich motocyklach i ma fatalne przednie zawieszenie.
Teraz próbuję się go pozbyć, jesteś jesteś wciąż zainteresowany- zapraszam, zbyt dobrej prasy mu nie zrobiłem ale "mówię jak jest" :-)
grzegorz987
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2013 9:32 pm
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000FA
W siodle: <100 kkm

Re: cbf1000 vs fz1

Postprzez konjo8ds » Śr wrz 25, 2013 3:57 pm

Avalon kupił już lytrową CBFę. a jego rozważania są z 2011r. :msn-wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5342
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: cbf1000 vs fz1

Postprzez Monte Christo » Śr wrz 25, 2013 8:40 pm

grzegorz987 napisał(a):FZ1 to dobry wybór dla kogoś, kto lubi szybką, agresywną jazdę a przy tym nie odstraszy go spalanie, które w mieście spokojnie może osiągnąć 9-10l/100km.
Ten motocykl nie będzie odpowiadał temu, kto woli wolniejszą, płynną i spokojną jazdę.
FZ1 nie lubi niskich obrotów i tego nie ukrywa- jak nie ma 7 tysięcy obrotów to dzieje się niewiele.
Kiedy przekroczymy tą wartość , dostaje szału i jeździ naprawdę szybko, i można trochę powariować bo jazda na tylnym kole przy tej mocy nie jest trudna.


Już wiadomo, jaki sprzęt po szejsecie nabędzie Konjo, zwany szybkim Lopezem :smile:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 104 gości