Honda NC700X DCT - indeks nośności opon

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Honda NC700X DCT - indeks nośności opon

Postprzez Monty » Śr maja 17, 2017 2:52 pm

Witajcie,

Fabryczne opony po 11 tys. przebiegu wyglądają wciąż przyzwoicie, ale planuje trasę wakacyjną 4-5 tys. km i chciałbym ruszyć na nowym komplecie.

Motocykl z DCT jest dość ciężki i zastanawiam się jaki indeks wagi wybrać. Rozważam Pirelli Scorpion Trail 2 i tu jest do wyboru 235 kg (tyle ile waży motocykl "na sucho") lub 335 kg co powinno uwzględnić kierownika oraz bagaż. Czy mój tok myślenia jest dobry tzn. wyższy indeks nośności jest wyborem lepszym?

BTW> Czy ktoś z Was użytkuje te Pirelli? W testach wypadają dobrze i nadają się na lekki szuter, na który czasem zdarza mi się wjechać :), ale chetnie posłucham opinii użytkowników.

Pozdr.

K.
Monty
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr maja 17, 2017 2:05 pm
Imię: Konrad
Motocykl: Honda NC700XD
W siodle: <100 kkm

Re: Honda NC700X DCT - indeks nośności opon

Postprzez Bloodhound » Śr maja 17, 2017 6:02 pm

Ale kombinujesz. Honda jasno określa wymagania dla NC 700X: 58W przód i 69W tył. Pamiętaj, że motocykl ma dwa koła, na które rozkłada się jego masa.
Co do Scorpion Trail II, to są to jedne z najlepszych opon dualowych z przeznaczeniem 90/10 (on/off). Świetne na asfalty w każdych warunkach z opcją zjazdu na lekkie szutry. Upalam je na swoim 1190, który jest znacznie bardziej wymagający w kwestii opon od NC, a żona ma je na swoim NC750XD i jesteśmy bardzo zadowoleni.

P.S.
Tak w ogóle, to zacznij od powitania w odpowiednim miejscu, bo wjechałeś z tematem kompletnie znikąd i ktoś może Ci spierdolić lekko dobry nastrój wychowawczym wywodem - skądinąd słusznie. :nono:
If it has pistons or tits, it must be expensive.
Avatar użytkownika
Bloodhound
Miłośnik
 
Posty: 519
Dołączył(a): So wrz 06, 2014 9:39 am
Lokalizacja: SZY
Wiek: 54
Imię: Jacek
Motocykl: NC/KTM
W siodle: 100-200 kkm

Re: Honda NC700X DCT - indeks nośności opon

Postprzez Spider » Śr maja 17, 2017 7:12 pm

Jeżdżę na Scorpion Trail II, rewelacyjne opony, na sucho i na mokro. Zjechałem tylną w jakieś 14kk, mam teraz nową, przód kto wie, może dożyje do końca drugiej tylnej, ale pewnie nie. Zdecydowanie polecam.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam
Spider
--------------------
Wozi mnie biała Honda NC750X DCT
Avatar użytkownika
Spider
Użytkownik
 
Posty: 44
Dołączył(a): Cz lip 09, 2015 10:23 am
Imię: Grzegorz
Motocykl: NC750X DCT
W siodle: <100 kkm


Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości