co w dalsza trasę...?

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: co w dalsza trasę...?

Postprzez AndrzejPK » Cz sie 17, 2017 7:44 am

wyruszam 2 września i mam 2 trasy "na oku"

- trasa dłuższa to Rumunia z 2 znanymi wszystkim trasami + zamki + cmentarzyk + 3 dni w Vama Veche i powrót...

- jeżeli będę zmuszony ekonomicznie pojechać to zamek Neuschwanstein + pokręcenie się po okolicy + powrót i dłuższy pobyt w okolicach kompleksu Riese + wyskok do bazy motocyklowej Bieszczady i powrót...
AndrzejPK
Użytkownik

Imię: Andrzej
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: <100 kkm

Postprzez Wesoły Dyzio » Cz sie 17, 2017 9:21 am

Monte Christo napisał(a):
Wesoły Dyzio napisał(a):Za zamiennik chiński dałem ok. 80 zł., natomiast za zamiennik japoński ok. 300 zł.

Kurwunia.. drogie to. Czyli rozumiem, że zakupiłeś 2 egz chińskie, jeden w moto a drugi na zapas? Jejuńciu.

Nie. Chiński kupiłem "po trasie" jak mi walną, a Japończyka w Larssonie po przyjeździe do domu. I nie pytaj ceny oryginału, bo przy nim Japończyk to taniocha :biggrin:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek

Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare

Imię: Jacek
Motocykl: Honda CBF 600SA '10

Postprzez Monte Christo » Cz sie 17, 2017 9:25 am

Jakie parametry ma mieć ten regulator? W necie jest mnóstwo ofert 12V ale nie wiem, na który trzeba patrzeć?
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
When you're dead, you don't know that you're dead. It's difficult only for the others. It's the same when you're stupid.
Monte Christo
Nightmare

Motocykl: CBF600SA

Postprzez Wesoły Dyzio » Cz sie 17, 2017 9:29 am

Na ilość przewodów i kostki, żeby pasowały do motocykla. Można zrobić prowizorkę i rozebrać kostkę od regla i włożyć konektory bezpośrednio do kostki w moto. Mnie tak zrobił mechanik z Chińczykiem. Dlatego kupiłem Japońca dedykowanego do CBF 600, a Chińczyk jest zamiennikiem.

Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare

Postprzez Monte Christo » Cz sie 17, 2017 9:58 am

Czyli to nie jest taka prosta sprawa, trzeba najlepiej wziąć na wzór wyjąć i dokupić. I nie ma reguły kiedy padnie? Ja pierdziu, najgorzej jak się spierniczy w jakimś mało cywilizowanym miejscu. :kwasny:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
When you're dead, you don't know that you're dead. It's difficult only for the others. It's the same when you're stupid.
Monte Christo
Nightmare

Motocykl: CBF600SA

Postprzez AndrzejPK » Cz sie 17, 2017 10:03 am

cholera a ja zamówiłem używany oryginał - byłem przekonany, że jak z tego samego roku to będzie na 100% pasował...
w TDM tak było...
AndrzejPK
Użytkownik

Postprzez Wesoły Dyzio » Cz sie 17, 2017 10:34 am

Monte Christo napisał(a):Czyli to nie jest taka prosta sprawa, trzeba najlepiej wziąć na wzór wyjąć i dokupić. I nie ma reguły kiedy padnie? Ja pierdziu, najgorzej jak się spierniczy w jakimś mało cywilizowanym miejscu. :kwasny:

Jak powiesz do jakiego motocykla, to ci sprzedadzą taki jaki jest potrzebny. W 600 są trzy przewody czerwone "wchodzące" do regla z alternatora i dwa "wychodzące" na instalację.

AndrzejPK napisał(a):cholera a ja zamówiłem używany oryginał - byłem przekonany, że jak z tego samego roku to będzie na 100% pasował...
w TDM tak było...

Jeżeli używany oryginał, to będzie pasować. W końcu to oryginał do danego modelu i rocznika. Ale czy będzie działać, to już nie wiadomo. Lepiej sprawdzić przed wyjazdem. Dużo roboty nie ma.

Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare

Postprzez AndrzejPK » Cz sie 17, 2017 10:41 am

Wesoły Dyzio napisał(a):Jeżeli używany oryginał, to będzie pasować. W końcu to oryginał do danego modelu i rocznika. Ale czy będzie działać, to już nie wiadomo. Lepiej sprawdzić przed wyjazdem. Dużo roboty nie ma.

a to zrobię na bank...
AndrzejPK
Użytkownik

Poprzednia strona

Powrót do Szosowo - turystyczne