Jakie gmole

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Jakie gmole

Postprzez zoz0l » N lut 19, 2012 4:01 pm

Bosman78 napisał(a):Hej.
Zastanawiam się nad zmianą crash-padów na gmole co możecie polecić? Kupując moto miałem już zamontowane firmowe crash-pady wyglądają dość solidnie mają 3 a nawet można powiedzieć, że 4 punkty mocowania ( rama na 2 śrubach, blok silnika i pad z drugiej strony), ale jakoś mam obawy czy przy glebie nie wyrwie mi bloku...



testowałam zwykle gmole no-name, motór zaliczył kilka parkingówek na obie strony i chyba ze 2 lekkie szlify (nie moja robota)przy małej prędkości- efekt chyba raz lusterko się zbiło czy coś, czyli dają radę :) nawet powiedzonko nowe się wykluło : schodzenie na winklu do gmola ew. do lusterka :D (jak ktoś trochę motóra przeszorował na gmolu) Tak po za tym, brak większych uszkodzeń i brak uszkodzeń silnika.
SUZUKI DR125 -----> YAMAHA DT125
i
HONDA CBF600SA --> HONDA NC700XDCT

i pamiętaj...każdy dobry uczynek zostanie kiedyś ukarany..
Avatar użytkownika
zoz0l
Użytkownik
 
Posty: 197
Dołączył(a): N sty 15, 2012 2:07 pm
Lokalizacja: 3miasto
Wiek: 39
Imię: Ola
Motocykl: NC700XDCT i DT125
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie gmole

Postprzez pat_pat » Pn lut 20, 2012 8:23 am

klemens napisał(a):
pat_pat napisał(a):Jak to jest z tymi śrubami do Gmoli Givi? Są w komplecie, czy trzeba za nimi biegać ? czy trzeba coś podstawiać pod silnik podczas zakładania gmoli ?

Wszystko jest w komplecie. Trzeba coś podstawić albo zaangażować kogoś, kto będzie siedział na moto przez czas montażu - niech się ten ktoś wcześniej dobrze naje, napije a w szczególności wypróżni :naughty:, bo wszystko trochę trwa. Jeśli nie masz zacięcia do majsterkowania i narzędzi, proponuję zlecić robotę w warsztacie. Koszt całego montażu w ASO = 50 zł.
PS. Jedna z metod montażu przewiduje odkręcenie wahacza. Wtedy wariant z kolegą siedzącym na moto odpada.


Dzięki za info.
Ciekawe czy zbiorę kasę na gmole zanim zaliczę szlifa :)
PS. Poprzedni właściciel nie zdążył. :)
Taki mamy klimat
Avatar użytkownika
pat_pat
Fanatyk
 
Posty: 2838
Dołączył(a): Wt lis 22, 2011 10:03 am
Lokalizacja: Biskupiec pow. olsztyński
Wiek: 45
Imię: męskie
Motocykl: Honda CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie gmole

Postprzez rupert » Pn lut 20, 2012 9:35 am

Tak czy siak lepiej szlifa nie zaliczać. Gmole mają chronić, co nie znaczy, że od razu trzeba szlifować :tongue: Szkoda ich ładnego wyglądu :msn-wink:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Jakie gmole

Postprzez Bosman78 » Pn lut 20, 2012 2:23 pm

to ponawiam pytanie, jak wygląda kwestia monażu gmoli w CBF 600 po 2008 r ? czy trzeba jakiś specjalnych technik podpierania silnika ? itp.
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie gmole

Postprzez Goral4t » Pn lut 27, 2012 5:21 pm

mi gmole z hepco uratowały silnik i chłodnice tak moto prasło ze gmole poszły do kosza zdarły się z 1/4 ale przestawiło im konstrukcje więc na crasch padach obstawiam było by po moto..
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Jakie gmole

Postprzez Bosman78 » Pn lut 27, 2012 6:47 pm

pliss nie trzymajcie mnie już dłużej w napięciu :-) to jak się montuje te gmole :crybaby:
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie gmole

Postprzez Piotrek » Pn lut 27, 2012 7:34 pm

ja nie wiem, ja od razu z motocyklem kupilem - zalozyli przed wydaniem mi go w salonie. A nawet jakby nie to jestem taki tłuk, że i tak bym dal do warsztatu.
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Jakie gmole

Postprzez Goral4t » Pt mar 02, 2012 10:07 pm

no jak odkręcasz śrubę osi silnika podeprzeć by nie osunął się w dół, delikatnie np podnośnikiem samochodowym.

montaż gmoli zacznij sobie od tyłu podeprzyj silnik lekko wybij starą oś, przystaw jednego gmola (od strony tam gdzie nie ma nakrętki) wbij oś z powrotem wraz z gmolem, <uwaga by gwintu nie spierdzielić w śrubie<osi> delikatnie > potem podeprzeć bardziej z przodu i pierwsze jedną potem drugą stronę zmienić :)

a co do podłożeń to na chłopski rozum tak by się nie spierdzieliło :) ew znaleźć złoty punkt by nie trzeba było przekładać podpory ale w żadnym wypadku nie odkręcać wszystkich śrub naraz :)

mam nadzieje że zrozumiale :)
Pozdro Goral!
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Jakie gmole

Postprzez 4kowal » Pn mar 05, 2012 11:37 am

Bosman78 napisał(a):pliss nie trzymajcie mnie już dłużej w napięciu :-) to jak się montuje te gmole :crybaby:


@Bosman78
Bosman kupiłeś już jakieś gmole ?
Tez chce założyć, i też się zastanawiam jakiej firmy kupić.
Patrząc na zdjęcie poniżej z gmolami SW-MOTECH , to wygląda na to, że są przykręcane do tego samego punktu silnika co GIVI

Obrazek

Tutaj można zobaczyć jak wyglądaja GIVI TN456 na CBF600S '08
http://luhamoto.blog.cz/1101/padaci-ram-givi-honda-cbf-600-s-2008

@mtr
mtr zaznacz proszę na zdjęciu numerkami , które śruby ze sobą zamienić, bo jakoś nie mogę ogarnąć Twojego opisu.
Obrazek
Ostatnio edytowano Pn mar 05, 2012 1:23 pm przez 4kowal, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie gmole

Postprzez Bosman78 » Pn mar 05, 2012 1:01 pm

Jeszcze nie kupiłem wybiaram się na bazar motocyklowy na Służewcu 18.03 z tego co widzę z powyższych fotek to są to 2 rodzaje gmoli i 2 rodzaje mocowań. Moto techy wyglądają solidniej, ale giwi wydają mi się prostrze w montażu ( w jednym punkcie montuje się tak samo jak pady co trochę mnie martwi a trochę cieszy.
Bez względy na rodzaj warto trzymac sie zasady aby nie odkręcać wszystkich śrub na raz czyli podłożyć podnośnik samochodowy może pod miskę olejową ? lub inny mocny punkt i pojedyńczo wymieniać
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości