Jakie gmole

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Jakie gmole

Postprzez Goral4t » Wt lis 01, 2011 2:26 pm

ja polecam heppo beckery;] naprawdę ratują silnik i chłodnicę;] a i można na nich nogi trzymać ;]
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Jakie gmole

Postprzez Piotrek » Cz lis 03, 2011 5:50 pm

[quote="fragles"]Ciężko polecić gmole, bo wszyscy mamy nadzieję, że nigdy się nie przydadzą i stawiam litr oleju, że nie ma wśród nas nikogo, kto sprawdził ich działanie... ;)


no to przegrałeś! :smile: moze byc zamiana tego oleju na piwo :cheers:

ja mialem glebe postojowa, sam nie wiem czemu, cos musialem zle podeprzec i runał na bok. Efekt: klamka sprzegla do wymiany bo koncówka sie ułamala i LEKKO porysowany w jednym miejscu gmol. I NIC wiecej, spoko, luzik. Na szczescie czarny gmol, wiec spoko sam pomalowalem pedzelkiemi nie widac. Wiec gmol bardzo sie przydal i ja zdecydowanie wole od padów. Inny przyklad - kumpel zaliczyl glebe na yamaszce i to akurat na strone gdzie nie mial gmola (tak durno mial, z jednej strony, widac poprzedni wlasciciel zniszczyl i juz nie m ontowal). Efekt - pogieta rura, blok silnika, klama, koncowka kierownicy. :scared:
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Jakie gmole

Postprzez Piotrek » Wt sty 31, 2012 9:13 pm

Fragles, wlasnie zoburzeniem odkrylem swoj starszy post w ktorym wygralem piwo i ZERO odpowiedzi zakladajacego sie :thumbdown:
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Jakie gmole

Postprzez Piotrek » Wt sty 31, 2012 9:13 pm

spoko, taki dżouk tylko :D
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Jakie gmole

Postprzez fragles » Wt sty 31, 2012 9:37 pm

Piotrek napisał(a):Fragles, wlasnie zoburzeniem odkrylem swoj starszy post w ktorym wygralem piwo i ZERO odpowiedzi zakladajacego sie :thumbdown:


Ale wtopa... Będzie piwo. Przy najbliższej okazji. Choć wolę zamienić je na litr wachy, który razem przepalimy gdzieś w trasie ;)
Obrazek
GS500E ------> CBF600N :)
fragles
Maniak
 
Posty: 1790
Dołączył(a): Pn maja 30, 2011 1:23 pm
Wiek: 46
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie gmole

Postprzez Piotrek » Śr lut 01, 2012 6:15 am

no co Ty, zartowalem. Wycofales sie od razu z zakladu, jak Ci sie zrobila kupa chętnych, co to miala mozliwosc sprawdzania tych gmoli. Ale b. chetnie posmigam z Tobą, niech wreszcie tylko ten sezon sie zacznie.
:cheers:
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Jakie gmole

Postprzez spider1984 » Śr lut 15, 2012 7:18 am

Panowie, chcę kupić gmole i zastanawiam się czy warto zaprzątać sobie głowę zamoróbkami rzemieślniczymi jak poniżej:
http://allegro.pl/gmole-klatka-orurowan ... 48690.html
czy lepiej dołożyć zaledwie parę złociszy i kupić gmole givi ?
http://allegro.pl/gmole-givi-cbf-600-cb ... 69733.html
Pozdr
Avatar użytkownika
spider1984
Użytkownik
 
Posty: 36
Dołączył(a): N sie 14, 2011 10:46 am
Lokalizacja: Radomsko
Motocykl: CBF 600 SA '07

Re: Jakie gmole

Postprzez kris » Śr lut 15, 2012 7:29 am

Te pierwsze chyba lepiej chronią ale są brzydsze od GIVI ja bym wziął Givi bo są ładniejsze wydaje mi się ze musisz sam zdecydować co wolisz
Fajnie ktoś napisał w ogłoszeniu „podczas upadku poprawiają wygląd motocykla” :wacko: :thumbup:
Honda CBF600SA
Avatar użytkownika
kris
Maniak
 
Posty: 1360
Dołączył(a): Cz lis 17, 2011 1:00 pm
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 37
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie gmole

Postprzez rupert » Śr lut 15, 2012 7:32 am

spider1984 napisał(a):Panowie, chcę kupić gmole...

Te rzemieślnicze wg mnie wyglądają okropnie. a są tylko 70zł tańsze od Givi/Kappa. Wybór wydaje się prosty :thumbsup:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Jakie gmole

Postprzez Piotrek » Śr lut 15, 2012 8:50 am

Wbrew pozorom wcale nie łatwy wybor. Te pierwsze sa wieksze i wieksza powierzchnią chronia wiekszy obszar silnika. Givi sa mniejsze, ale zgrabniejsze i wygladaja jak element konstrukcyjny, a nie klatka bezpieczenstwa na nauce jazdy. Kwestia ich urody to sprawa indywidualna - mi tam nie przeszkadza takie orurowanie, nawet fajnie wyglada, tak solidniej. Kwestia jakosci materialu i spawów - no chyba teraz juz nie robi sie jakis gównianych rurek, a solidne. Malowane z polyskiem mi sie nie podobaja, wg mnie fajniejszy jest matowy kolor, zreszta jak sie przytrze, to latwiej zamalowac na mat niz na polysk. Kwestia gustu, bo cena w sumie zblizona. A te givi cos stanialy, czy jakies inne, bo przedtem kosztowaly duzo ponad 3 stówki?

acha i zobacz jeszcze model motonga. Masz juz po zmianie, z rama aluminiową czy tuz przed? No bo rocznikowo to wydaje sie, ze przed zmiana i beda pasowac, ale moze , jak z konca roku, to juz na nowy model sie zalapales, sprawdz.
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron