Switch to full style
Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym
Odpowiedz

CB900F - za krótki kabel do bieguna (+) akumulatora

Pt paź 06, 2017 6:33 am

Cześć,
ostatnio kilka razy miałem kłopot z odpaleniem moto. Rozrusznik ledwo kręcił jakby akumulator był rozładowany. Odpalałem na pych. Po powrocie do domu, za każdym razem mniej niż 15 minut jazdy motor po zgaszeniu odpalał od pierwszego dotknięcia rozrusznika. Tak samo było za każdym razem przed rozpoczęciem jazdy. Postanowiłem sprawdzić akumulator multimetrem, niestety teraz nie mogę go wsunąć do końca ponieważ kabel do bieguna dodatniego jest za krótki. Od styku idzie do przodu, w głąb kieszeni, zawija się pod akumulatorem i wraca do tylu. Nie wiem jak dokładnie był poprowadzony wcześniej, podejrzewam że był upchnięty z boku akumulatora ale nie udało mi się go tak poprowadzić. Za mało miejsca między akumulatorem a ścianką kieszeni. W tej chwili akumulator nie jest wsunięty do końca, wystaje jakieś 2-3 cm.
Wygląda to podobnie jak tu: https://youtu.be/hfiaQgLOuKQ?t=71, różnica jest taka ze kable są od wewnętrznej strony.
Macie pomysł jak sobie z tym poradzić? Może można za parę zł kupić dłuższy kabel?
Z góry dzięki za pomoc

Re: CB900F - za krótki kabel do bieguna (+) akumulatora

Pt paź 06, 2017 11:09 am

Jak się popieści to się zmieści.
Skoro było dobrze, to da się to znowu tak zrobić.
Cierpliwości - pokombinuj a zrobisz to tak jak być powinno.

Ew. jeszcze sprawdź, czy masz akumulator dedykowany do swojego moto. Może ktoś kiedyś zmienił na niewłaściwy, co utrudnia właściwe upchnięcie go we wnęce.

Re: CB900F - za krótki kabel do bieguna (+) akumulatora

So paź 07, 2017 7:24 am

Powalczę, może uda się go poprowadzić górą.
Odpowiedz