Wolne manewry ze skrzynią DCT - jak?

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Wolne manewry ze skrzynią DCT - jak?

Postprzez Kaplan » Pt lis 03, 2017 9:54 am

Glub napisał(a):Skoro sprzęgła w dct są sterowane cisnieniem oleju. To mysle ze za kilka lat mozliwe by bylo sterowanie tymze cisnieniem elektronicznie kontrolowana klamka sprzęgła. Takie clutch by wire, skoro ride by wire juz jest i z hamulcami tez podobne numery honda od dawna wyczynia.
Wtedy Honda stworzy skrzynie idealną dwa w jednym.

Jeżeli już opierać się na technologii i urządzeniach, to wystarczy nawet elektroniczny tempomat motocyklowy. Ustawienie np. 8-9 km/h i na ósemce ładnie kręci się ze stałą prędkością. ;)
Chociaż bodajże KTM zapowiedział niedawno wprowadzenie w najbliższych latach elektrycznego motocykla z wielostopniową przekładnią jak w silniku spalinowym i... manualnym sprzęgłem. Victory Empulse TT już to posiada zresztą, pewnie zatem w DCT to też nie byłby problem. :)

klemens napisał(a):Akurat wolne slalomy i ósemki afryka dct wykonywała bajecznie i o wiele płynniej niż mój ktm, na przykład.
Ale może jestem jakoś wyjątkowo uzdolniony... :smoke: :tongue:

Z pewnością lata praktyki w siodle i do tego jeszcze doświadczenie w off-road robią swoje. :msn-wink: Tylko pozazdrościć.

Bez wątpienia, o wiele łatwiej toczyć się na ósemce ze stałą prędkością bez gazu jak w manualu niż jeszcze manipulować gazem i tylnym hamulcem nożnym, zwłaszcza mając egzaminatora u boku.
Kaplan
Użytkownik

Imię: Karol
Motocykl: NC700S DCT (2013/14)
W siodle: <100 kkm

Postprzez gmer » Pt lis 03, 2017 10:22 pm

Egzamin na szczęście mam zdany. Klemens, a co Ty radzisz? Gaz z hamulcem?
-
Nec Hercules contra plures ... :confused:
gmer
Znawca

Imię: Marek
Motocykl: Honda NC 750s 2014

Postprzez Radarman » Pt lis 03, 2017 11:19 pm

A propos wolnej jazdy z DCT, moja Afryka tak się dziwnie zachowuje przy zamkniętym całkowicie gazie. Z eNCeka pamiętam, że zatrzymywał się po odpuszczeniu gazu.

P.S. Prędkość na liczniku w mph

Obrazek
Radarman
Znawca

Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT

Postprzez klemens » So lis 04, 2017 7:08 am

gmer napisał(a):Egzamin na szczęście mam zdany. Klemens, a co Ty radzisz? Gaz z hamulcem?

Moje doświadczenie z dct jest żadne. Godzina jazdy Crosstourerem i tyleż samo Afryką. Afrykę badałem głównie w lekkim terenie pod kątem wolnych manewrów i jak napisałem, bardzo mi się dobrze tym jeździło. Po odpuszczeniu gazu moto stawało a minimalne dodanie powodowało płynne ruszanie. Po wypróbowaniu wszystkich trybów jazdy, jeździłem głównie na tym niby najostrzejszym, bo najbardziej przypominał mi reakcję na gaz mojego moto. Nie odnotowałem żadnych problemów, szarpnięć ani żadnego dziwnego zachowania. Może zależy w jakim trybie jazdy próbujecie coś kombinować? Albo są różne wersje softu? A może trawa i piach wytłumiły po prostu jakieś lekkie szarpanie? Nie mam pojęcia. Może przyzwyczajenie do wierzgajągo mustanga spowodowało, że afryka wydała mi się bardzo łagodnym, miłym i przyjaznym zwierzęciem... Ja w każdym razie hamulca dotykałem bardzo rzadko (jak zwykle :biggrin: ).
klemens
Nightmare

Motocykl: Pomarańczowazaraza

Postprzez gmer » Pn lis 06, 2017 3:56 pm

Ćwiczyłem w niedzielę. A raczej próbowałem. :wallbash:
M-a-s-a-k-r-a. Bez podparcia ani rusz. Okleję moto szmatami (szkoda gmoli i hanbarów na gleby parkingowe) i będę dalej próbować.
-
Nec Hercules contra plures ... :confused:
gmer
Znawca

Imię: Marek
Motocykl: Honda NC 750s 2014

Poprzednia strona

Powrót do Szosowo - turystyczne