Jaka szyba do NC S?

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Jaka szyba do NC S?

Postprzez gmer » N sty 14, 2018 11:34 pm

Pojawiły sie w końcu sensowne (chyba) szyby do NC S. Wcześniej do X był wybór, a do S nie było. Może ktoś ma? Sensowne wydają sie Puig i Loster, ewentualnie Kappa
Tak dla porządku dodam tylko, że szyba do X nie pasuje do wersji S, stąd zakładam nowy wątek dla wersji S.
http://allegro.pl/puig-szyba-turystyk-h ... 86947.html
http://allegro.pl/kappa-szyba-honda-nc- ... 89805.html
http://allegro.pl/szyba-motocyklowa-hon ... 00213.html
-
Na napady hatakumby dobre jest pacaneum.
Avatar użytkownika
gmer
Znawca
 
Posty: 459
Dołączył(a): Pn sty 23, 2017 11:49 am
Lokalizacja: Grodzisk / Wawa
Wiek: 51
Imię: Marek
Motocykl: Honda NC 750s 2014
W siodle: <100 kkm

Re: Jaka szyba do NC S?

Postprzez RAV » Pn sty 15, 2018 8:40 am

O ile pamięć mnie nie myli, to miałem taką KAPPA w NC 700 S. Przy prędkości ok. 120 km/h pojawiało się podciśnienie i kurtka dość mocno przyklejała się do pleców.
Avatar użytkownika
RAV
Użytkownik
 
Posty: 145
Dołączył(a): N sie 05, 2012 9:42 am
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 48
Imię: Rafał
W siodle: <100 kkm

Re: Jaka szyba do NC S?

Postprzez Kaplan » Pn sty 15, 2018 3:44 pm

Jakiś czas temu był tu poruszany podobny wątek. Mam dokładnie tą szybę turystyczną PUIG (6361), z tym że w wersji mocno przyciemnionej.
Sprawuje się całkiem dobrze, aczkolwiek nie miałem okazji wypróbować innej owiewki, więc nie mam porównania, która jest lepsza. Generalnie - polecam. :)
Kaplan
Znawca
 
Posty: 246
Dołączył(a): N gru 06, 2015 10:00 am
Lokalizacja: Woj. Pomorskie
Imię: Karol
Motocykl: NC700S DCT (2013/14)
W siodle: <100 kkm

Re: Jaka szyba do NC S?

Postprzez Au-gust » Pn sty 15, 2018 3:57 pm

Czemu od razu nie kupiłeś "X"-a który ma trochę lepsze możliwości ochrony przed wiatrem i większy wybór szyb.
Entropia zawsze wygrywa
Au-gust
Maniak
 
Posty: 1122
Dołączył(a): Pt paź 31, 2014 7:31 pm
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Imię: Adam
Motocykl: honda ncx700a
W siodle: <100 kkm

Re: Jaka szyba do NC S?

Postprzez gmer » Śr sty 17, 2018 9:29 am

Gapa jestem i niepotrzebnie tworzyłem nowy wątek, przepraszam. Na szczęście jest link do starego, wiec dane są pod ręką i możemy procedować unikając bałaganu.
Dzięki za komentarze. Szyba PIUG jest na krótkiej liście i wydaje mi się ciekawsza niż kappa. Ale ciekawi mnie też loster. W ub roku mieli szybę turystyczna tylko do X, więc to chyba nowość. Zapytam w wątku nt. szyby do X czy ktoś ma szybę loster. Kusi mnie to, że to polska produkcja, co często oznacza jakość nie gorszą od importowanej, ale w bardziej przyjaznej cenie.
Dlaczego od razu nie kupiłem X? Bo przyjąłem błędne założenia: że jest ciut za wysoka dla mnie, i że kierownica szersza będzie haczyć o lusterka. Uznałem, że S z wyższa szybą to będzie coś dla mnie, i w tym kierunku zmierzam, bo mam bardzo porządny egzemplarz i nie chcę go sprzedawać. Ale jeśli nadal nie będzie to dobre, to zmienię moto.
-
Na napady hatakumby dobre jest pacaneum.
Avatar użytkownika
gmer
Znawca
 
Posty: 459
Dołączył(a): Pn sty 23, 2017 11:49 am
Lokalizacja: Grodzisk / Wawa
Wiek: 51
Imię: Marek
Motocykl: Honda NC 750s 2014
W siodle: <100 kkm

Re: Jaka szyba do NC S?

Postprzez 123 » Śr sty 17, 2018 8:32 pm

Moim zdaniem szkoda wydawać kase i tak mało to zmieni, chyba, że zamontujesz min. 0,5 m.
No i chyba, że jeździsz w zimie długie trasy, wtedy będzie minimalnie cieplej na klacie, ale głośniej w kasku z pewnością.
123
Użytkownik
 
Posty: 169
Dołączył(a): Śr lip 10, 2013 6:49 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: GSXS

Re: Jaka szyba do NC S?

Postprzez Kaplan » Śr sty 24, 2018 9:42 am

123 napisał(a):Moim zdaniem szkoda wydawać kase i tak mało to zmieni, chyba, że zamontujesz min. 0,5 m.
No i chyba, że jeździsz w zimie długie trasy, wtedy będzie minimalnie cieplej na klacie, ale głośniej w kasku z pewnością.


Głośniej może jest, ale nie zgadzam się, że niewiele zmieni. Mogłem porównać fabryczną małą szybkę NC i tą PUIG, która ma ok. 35 cm szerokości i 43 cm wysokości. Efekt jest odczuwalny, zwłaszcza przy większych prędkościach i niższej temperaturze.
Nie musi to być min. 0,5 metra: w poprzednim nakedzie (YBR Custom 125) miałem szybę customową o podobnych wymiarach i też spełniała swoją rolę. Z kolei w skuterze Vision zbyt wysoka owiewka GIVI sprawiała problem podczas jazdy w deszczu.
Dlatego szyby w rozmiarze zbliżonym do tej turystycznej PUIG są optymalne. Jakby co można zawsze dorobić deflektor albo kupić gotową szybę MRA z takim rozwiązaniem.
Kaplan
Znawca
 
Posty: 246
Dołączył(a): N gru 06, 2015 10:00 am
Lokalizacja: Woj. Pomorskie
Imię: Karol
Motocykl: NC700S DCT (2013/14)
W siodle: <100 kkm

Re: Jaka szyba do NC S?

Postprzez 123 » Śr sty 24, 2018 4:43 pm

Kaplan napisał(a):Efekt jest odczuwalny, zwłaszcza przy większych prędkościach i niższej temperaturze.


dlatego właśnie napisałem, że jak ktoś w zimie sporo jeździ to może mu się przydać.
No i jak jeździ powyżej 180 to też może się bardziej schować, ale NC takie prędkości to jedynie z przepaści osiąga ;-)
Miałem dokładnie taką MRA jaką podałeś i rozmawiałem z minimum 10 osobami na temat szyb w NC S w czasie jazd organizowanych przez Honde i byli tego samego zdania, że to zawracanie głowy.
ale taka byłaby pewnie najlepsza w ochronie - 47cm:
https://calsci.com/motorcycleinfo/NC700prod.html

Obrazek
123
Użytkownik
 
Posty: 169
Dołączył(a): Śr lip 10, 2013 6:49 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: GSXS

Re: Jaka szyba do NC S?

Postprzez RAV » Cz sty 25, 2018 8:16 am

W moim przypadku akcesoryjna szyba sprawdziła się pod kątem komfortu jazdy. Jeżdżąc NC 700S z oryginalną, przy prędkości trochę pow. 100 km/h napór wiatru był tak duży, że chciało mnie zwiać z motoru i kurczowo trzymałem się kierownicy. Po założeniu szyby KAPPA jazda z wyższymi prędkościami stała się o niebo lepsza. O ile pamiętam, to spalanie też trochę spadło.
Rozmawiałem z forumowiczem " Gelek", który miał w swojej NC 700S tą szybę MRA z deflektorem. Był z niej zadowolony.
Avatar użytkownika
RAV
Użytkownik
 
Posty: 145
Dołączył(a): N sie 05, 2012 9:42 am
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 48
Imię: Rafał
W siodle: <100 kkm

Re: Jaka szyba do NC S?

Postprzez rupert » Cz sty 25, 2018 8:18 am

Całkiem, całkiem :thumbsup:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Następna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 20 gości