Jaki pług?

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Jaki pług?

Postprzez Domin » N lis 06, 2011 10:01 pm

Panowie ma ktoś założony pług do swojej CBF-ki? Gdzie takie ustrojstwo można zakupić? Na allegro znalazłem tego typu, ale nie wiem czy to w ogóle będzie pasować bo nawet otworów na śruby nie widać :blink: Nie wiem czy to samemu trza wywiercić czy jak? :wacko: Co sądzicie o tych na allegro i który by w ogóle pasował? Poniżej linki na allegro:
1.http://moto.allegro.pl/spojler-plug-hon ... 94946.html
2.http://moto.allegro.pl/spojler-uniwersa ... 04392.html
3.http://moto.allegro.pl/plastbike-plug-s ... 14642.html
4.http://moto.allegro.pl/spojler-plug-hon ... 78389.html
Czy to nie gra roli czy CBF-ka czy Hornet, czy może jednak inaczej wygląda rozstaw śrub żeby zamocować taki pług??
Domin
Użytkownik
 
Posty: 176
Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.
Wiek: 44
Imię: Dominik
Motocykl: CBF 600 N/A
W siodle: <100 kkm

Re: Jaki pług?

Postprzez Meduzes » Pn lis 07, 2011 9:00 am

Domin ostatniego czasu stałem przed podobnym dylematem i mogę ci powiedzieć jedno:

Nie ma pługu konkretnie stworzonego pod dany motocykl (w sensie kompletnego spasowania śrub, mocowań, zawiasów,) Sam pług jest kształtami wyprofilowany do danego typu silnika (bo tam będziesz go mocował) ale cała reszta stelażu, konstrukcji nośnej pługu czy jak by to inaczej zwał to jest nic innego jak sztukowanie, przycinanie, wiercenie własnych otworów itp itd. Czyli reasumując: dostajesz produkt który sam musisz spasować ze swoim moto.

Dlatego jeżeli już się na to decydujesz to albo sam będziesz się musiał pobawić w majstra albo dać to komuś komu będzie się chciało przy tym grzebać :)

Ja na razie zbieram siły na majsterkowanie ... ale czasu brak

Zakupiłem właśnie taki pług:
http://moto.allegro.pl/spojler-plug-honda-cb600-900-hornet-dr406-i1911778389.html


- jakość przyzwoita
- do pługu dostajesz 4 blaszki z wkrętami do mocowania
- instrukcję zdjęciową jak co i gdzie zamontować (po której wnioskuje że każdy z nas montuje to na swój własny garażowy sposób)

PS: 3 i 4 link to chyba jeden i ten sam pług :)
Meduzes
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): Pt wrz 30, 2011 10:47 am
Motocykl: Honda CBF 600SA

Re: Jaki pług?

Postprzez Domin » Pn lis 07, 2011 2:40 pm

I tak też zrobię :msn-wink: Ten w sumie nawet mi się najbardziej podoba. Dzięki za informacje Meduzes :thumbsup:
Domin
Użytkownik
 
Posty: 176
Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.
Wiek: 44
Imię: Dominik
Motocykl: CBF 600 N/A
W siodle: <100 kkm

Re: Jaki pług?

Postprzez Meduzes » Pn lis 07, 2011 4:11 pm

W najbliższy piątek z racji wolnego obiecałem sobie że siądę i zrobię w końcu ten pług :) Jeżeli ten zamysł się uda to zrobię fotkę i wstawię na forum do oceny :) Później tylko malowanie (pługu i błotnika tylnego bo też zakupiłem ) i moja CBF-ka będzie bogatsza o nowe plastiki ...

Domin ... powodzenia z zakupem i montażem ... Jak będziesz już u końca swojej inwestycji to daj fote jak to u ciebie wygląda :smoke:
Meduzes
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): Pt wrz 30, 2011 10:47 am
Motocykl: Honda CBF 600SA

Re: Jaki pług?

Postprzez Domin » Pn lis 07, 2011 10:50 pm

Oki jak już zakończę tą akcję to wkleję fotkę a jak Ty teraz zamontujesz to w ten piątek to napisz czy było ciężko i też pstryknij fotę i zapodaj tu :msn-wink: U mnie już jest tylny błotnik z osłoną na łańcuch, ale się zastanawiam czy to malować czy zostawić w tym czarnym kolorze bo w sumie silnik czarny, więc jakoś to współgra. A wydaję mi się, że mocowania przy wahaczu by się zbyt odznaczały w tym czarnym kolorze jakby błotnik był jasny. Co mówisz? :smoke:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Domin
Użytkownik
 
Posty: 176
Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.
Wiek: 44
Imię: Dominik
Motocykl: CBF 600 N/A
W siodle: <100 kkm

Re: Jaki pług?

Postprzez Meduzes » Wt lis 08, 2011 8:32 am

Masz jasny motocykl więc osłona na łańcuch może kiepsko wyglądać :msn-wink: Ja bym zostawił błotnik na czarno :msn-wink: W moim przypadku sytuacja jest prostsza bo mam czarny motocykl :clap: Jak zrobię plastiki to dam fotkę ...

Domin mam jeszcze jedno do ciebie pytanie ale nie związane z pługiem:

Widzę że masz zamontowane crash-pady ...sam montowałeś ?? Pytam bo ciężko odkręcić tą śrubę od silnika gdzie się je montuje i mam dylemat czy przypadkiem właśnie na tej śrubie nie jest zawieszony cały silnik :glare: Czy mogę tą śrubę odkręcać ?? czy jednak zostawić bo spadnie mi cały silnik na nogi ?!? jak myślisz ??
Meduzes
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): Pt wrz 30, 2011 10:47 am
Motocykl: Honda CBF 600SA

Re: Jaki pług?

Postprzez Domin » Wt lis 08, 2011 9:58 am

No właśnie też tak myślę więc błotnik zostawię w takim kolorze jak jest. Nie montowałem tych crash-padów bo już były jak kupiłem moto. Ale nie sądzę żeby miał Ci silnik wypaść po odkręceniu tej śruby. Myślisz żeby do tej śruby pług zamocować?
Domin
Użytkownik
 
Posty: 176
Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.
Wiek: 44
Imię: Dominik
Motocykl: CBF 600 N/A
W siodle: <100 kkm

Re: Jaki pług?

Postprzez Meduzes » Wt lis 08, 2011 10:19 am

Nie nie ... na pewno pług nie do tej śruby od crash-padów :) Pług będziesz montował do śrubek od pokrywy silnika :)
Meduzes
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): Pt wrz 30, 2011 10:47 am
Motocykl: Honda CBF 600SA

Re: Jaki pług?

Postprzez menel » Wt lis 08, 2011 11:58 am

Meduzes napisał(a):Widzę że masz zamontowane crash-pady ...sam montowałeś ?? Pytam bo ciężko odkręcić tą śrubę od silnika gdzie się je montuje i mam dylemat czy przypadkiem właśnie na tej śrubie nie jest zawieszony cały silnik :glare: Czy mogę tą śrubę odkręcać ?? czy jednak zostawić bo spadnie mi cały silnik na nogi ?!? jak myślisz ??


Twoje pytanie sugeruje że nie jesteś zorientowany w temacie budowy swojego motocykla. Odradzam samodzielną ingerencję w konstrukcję nośną.
Avatar użytkownika
menel
Maniak
 
Posty: 1756
Dołączył(a): So lis 27, 2010 9:55 am
Lokalizacja: miasto meneli
Motocykl: CBF1000FA

Re: Jaki pług?

Postprzez Meduzes » Wt lis 08, 2011 12:06 pm

A twoja sugestia sugeruje że ty się na tym znasz tyle że zamiast opisać co dlaczego i gdzie to lepiej zwrócić uwagę niż się rozpisywać !! Bo po co się rozwodzić ?!? Przecież ważne że ty wiesz ...

Uwielbiam takich ludzi...
Meduzes
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): Pt wrz 30, 2011 10:47 am
Motocykl: Honda CBF 600SA

Następna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości