Zasilanie po przekręceniu kluczyka CBF600s

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Zasilanie po przekręceniu kluczyka CBF600s

Postprzez Plochy » Pn kwi 09, 2018 5:00 am

Witajcie, mam proste pytanie. Skąd najlepiej złapać zasilanie dla gniazda zapalniczki tak aby działo one po włączeniu zapłonu.
Mile wskazane jakieś zdjęcie/podpowiedź jaki kolor kabelka itp...

Bardzo proszę o w miarę konkretne wypowiedzi za które bardzo dziękuję.
Plochy
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt paź 06, 2017 11:06 pm
Imię: Krzysztof
Motocykl: CBF 600 S
W siodle: <100 kkm

Re: Zasilanie po przekręceniu kluczyka CBF600s

Postprzez nocny » Pn kwi 09, 2018 8:45 am

Jedyne zalecane rozwiązanie to podpięcie bezpośrednio pod akumulator poprzez bezpiecznik na + oraz przekaźnik. Są gotowe kity z przekaźnikiem oraz wiązką. Od przekaźnika podpinasz prosto do skrzynki z bezpiecznikami bo przekaźnik potrzebuje "sygnał". Ale sam prąd masz z aku i nie obciąża instalacji.

pozdrawiam
Marcin Jan
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Zasilanie po przekręceniu kluczyka CBF600s

Postprzez bartas1982 » Wt maja 01, 2018 12:42 pm

Cześć, podepnę się pod temat związany z zasilaniem gniazda zapalniczki po włączeniu zapłonu. W internecie znalezienie schematu nie stanowi problemu, jednak chciałem taki układ rozbudować "przyszłościowo", to znaczy - na razie mam samo gniazdo zapalniczki. A co jeśli będę chciał za jakiś czas zamontować grzane manetki, dodatkowe gniazdo zasilania, grzanie kanapy, lampy na gmolach, itd. itd.? :) Fajnie byłoby mieć takiego "hub'a" pod siedzeniem, rozdzielacz podpięty pod przekaźnik z wolnymi miejscami do wpięcia kolejnych akcesoriów elektrycznych, taki powiedzmy "Plug & play", a nie ciągłe przerabianie wiązki jak coś bym chciał dokładać...

Znalazłem w internetach taki poradnik: http://www.canyonchasers.net/shop/generic/relay.php

Chodzi mi głównie właśnie o ten rozdzielacz - czy mógłby ktoś tutaj na forum pochwalić się swoim rozwiązaniem z podpięciem pod przekaźnik więcej niż jednego akcesorium? Najlepiej jakby to był właśnie taki estetyczny układ, bez plątaniny kabli.
bartas1982
Nowicjusz
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt paź 23, 2015 9:53 am
Wiek: 41
Motocykl: CBF600S 2004
W siodle: <100 kkm

Re: Zasilanie po przekręceniu kluczyka CBF600s

Postprzez raphi » Śr maja 02, 2018 10:12 pm

Taki zwykły przekaźnik uciągnie 30A. Jeśli chcesz mieć grzane manetki, grzaną kanapę i gniazdko to sugeruję każdy odbiornik na osobnym przekaźniku.
Czyli 3 przekaźniki. Nóżkę sygnałową bierzesz np. ze skrzynki bezpieczników - np. bezpiecznik ze świateł, a zasilanie ciągniesz bezpośrednio z akumulatora. Można sobie zrobić Huba - ja myślałem o czymś takim bo we wszystkich motocyklach zawsze na klemach mam choinkę z konektorami.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Zasilanie po przekręceniu kluczyka CBF600s

Postprzez Rob » Cz maja 03, 2018 10:16 am

Grzane manetki kanapa gniazdo i światła na gmolach super sprawa tylko co na to atlernator? CBF nie ma zbyt wielkiego zapasu prądu.
Avatar użytkownika
Rob
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt gru 30, 2016 8:03 pm
Wiek: 53
Imię: Robert
Motocykl: HONDA CBF1000 '09
W siodle: <100 kkm

Re: Zasilanie po przekręceniu kluczyka CBF600s

Postprzez raphi » Cz maja 03, 2018 12:46 pm

Rob napisał(a):Grzane manetki kanapa gniazdo i światła na gmolach super sprawa tylko co na to atlernator? CBF nie ma zbyt wielkiego zapasu prądu.
A to inna sprawa.
Już same manetki to spore wyzwanie dla CBFy, szczególnie litrowej.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm


Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości