Spalanie...?

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Spalanie...?

Postprzez Glub » Cz wrz 27, 2012 10:47 am

Hrabio, a co z Shell Vpower racing?
Chodziły słuchy że to jedyne paliwo przywożone z Niemiec.

PS.
Jeśli paliwo jest niechrzczone, to chyba wszystko jedno na której stacji tankujemy?
Zbyt niska cena paliwa powinna nas zaalarmować. Czemu jest tak tania? Pewnie wałek!
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7331
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Spalanie...?

Postprzez rupert » Cz wrz 27, 2012 10:59 am

MrGlub napisał(a):Jeśli paliwo jest niechrzczone, to chyba wszystko jedno na której stacji tankujemy?
Zbyt niska cena paliwa powinna nas zaalarmować. Czemu jest tak tania? Pewnie wałek!

Tak powinno być, ale jest jak w przemyśle spirytusowym, czy tytoniowym. Niby banderole, akcyzy i inne pierdoły są, a lewizna i szit hula na rynku.

Kiedyś (miałem epizod w tej branży i nawet dostęp do wyników badań laboratoryjnych paliw ze stacji we Wrocławiu), jak diesel był sporo tańszy od benzyny stacje robiły przekręty dolewając ON do benzyny. Zdarzało się, że każda próbka benzyny, w badanym okresie, posiadała procentowy skład ON! :scared: Najgorszy we Wrocku był Aral. Nawet sam doświadczyłem przymusowego postoju po zatankowaniu na tej stacji. Teraz nie mam pojęcia, jak to robią, ale co za problem dla Polaka :D
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Spalanie...?

Postprzez Glub » Cz wrz 27, 2012 11:06 am

W te wakacje trafiłem na artykuł, w którym pokazano zależność czystości paliwa od województwa w którym było ono sprzedawane.
100% czystości było w Podkarpackim. Faktycznie. Gdy zatankowałem V98 w Jarosławiu na CPNie tfuu Orlenie to miałem najniższe spalanie.

Ciekawe...
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7331
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Spalanie...?

Postprzez Monte Christo » Cz wrz 27, 2012 11:53 am

MrGlub napisał(a):Hrabio, a co z Shell Vpower racing?
Chodziły słuchy że to jedyne paliwo przywożone z Niemiec.

PS.
Jeśli paliwo jest niechrzczone, to chyba wszystko jedno na której stacji tankujemy?
Zbyt niska cena paliwa powinna nas zaalarmować. Czemu jest tak tania? Pewnie wałek!


Też o tym czytałem, ale już nie przywożą bo go nie ma na Shellu już chyba :naughty: Kiedyś w jakimś auto świat robili test tego paliwka (jakoś 2005 czy 2006 rok) względem Pb 98 i ustalono, że wzrost mocy wyniósł 0,5 KM :lol: :lol: Cena tego paliwa była nieporozumieniem, w zupełności nie opłacało się go tankować, bo tak jak "rupcio" :tongue: napisał wypadało by tuning zrobić najpierw, żeby coś poczuć np. zwiększyć stopień sprężania. Ja mam silnik 16v tankuję na Lotosie (premium) i sobie chwalę. Zrobiłem na tym 50kkm i nic sie nie dzieję. Mało tego, zalałem kiedyś Pb 95 i kurwica mnie strzelała, bo ja depcze a on wyje i nic sie nie dzieje (de facto 95 to byl Orlen).
Co do stacji "krzak" - nigdy nie tankuję na stacjach niewiadomego pochodzenia. Unikam ich jak ognia, jeszcze w przypadku Pb nie jest to bardzo groźne, ale w przypadku nowych aut na ON jest to zabójstwo jednostki napędowej.
Jeśli jest taka możliwość po prostu tankować na stacji, na której się już nie raz tankowało i nic się nie dzieje (to sie sprawdza w mieście a nie oczywiście w trasie :smile: ). Polecam jeszcze zajrzeć na bardzo przydatny materiał http://uokik.gov.pl/kontrole_stacji_hurtowni_paliw.php :smile:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Spalanie...?

Postprzez Bosman78 » Cz wrz 27, 2012 2:18 pm

Ja przetestowałem wszystkie opcje i stwierdzam, iż nie ma różnicy wręcz powiedział bym, iż w przypadku 98 motong pracował kulularjniej ( jeszcze bardziej :-) ale chyba trochę mniej temperamentnie.
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Spalanie...?

Postprzez Glub » Cz wrz 27, 2012 3:25 pm

W NC silnik jest niewysilony więc leje 95. Gdy mam traskę do zrobienia, to wtedy Verva lub Bp ultimate.
Lotosów w moich okolicach prawie nie ma.
Na Targówku, w okolicach mojej pracy, jest jeden a inne jakie spotkałem na Swojej drodze są w Stalowej Woli i potem jak jadę na Jarosław, za Leżajskiem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7331
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Spalanie...?

Postprzez dzik » Śr paź 03, 2012 10:11 am

tak czasem porównuję sobie spalania i wychodzi mi na to, że

1. nie umiem jeździć
2. jestem za ciężki
3. coś jest nie tak z regulacją.

albo wszystko na raz.
motocyklem jeżdżę raczej spokojnie, bardzo rzadko zdarza mi się go kręcić powyżej 8k obrotów.
nigdy jeszcze nie udało mi się zejść poniżej 6 l/100 km
dziś rano na stacji wyszło, że ostatnio eFka spaliła 6,4.

jest jeszcze inna opcja.

4. pie...olę głupoty i to jest normalne a tttm.
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: Spalanie...?

Postprzez rupert » Śr paź 03, 2012 10:40 am

dzik napisał(a):tak czasem porównuję sobie spalania i wychodzi mi na to, że

1. nie umiem jeździć
2. jestem za ciężki
3. coś jest nie tak z regulacją.

albo wszystko na raz.
motocyklem jeżdżę raczej spokojnie, bardzo rzadko zdarza mi się go kręcić powyżej 8k obrotów.
nigdy jeszcze nie udało mi się zejść poniżej 6 l/100 km
dziś rano na stacji wyszło, że ostatnio eFka spaliła 6,4.

jest jeszcze inna opcja.

4. pie...olę głupoty i to jest normalne a tttm.

Musisz coś mieć z regulacją (1), albo nie umiesz jeździć (3). Waga niekoniecznie, z plecaczkiem zawsze schodzę poniżej 5, sam raczej powyżej 5 :naughty:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Spalanie...?

Postprzez dzik » Śr paź 03, 2012 10:53 am

z drugiej strony może nie ma się co martwić, skoro rzadko mam możliwość wypuszczać się poza miasto a jak się jeździ po Wawie to wiadomo (pewnie we Wrocku podobnie)...
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: Spalanie...?

Postprzez Monte Christo » Śr paź 03, 2012 10:58 am

Te "Dzikusie" :msn-wink: , a moze jakiś błąd w tankowaniu robisz lub wyliczeniach? Zalewasz do końca zbiornik i wyliczasz zużycie równe ilość zalanych litrów / liczbę pokonanych km x 100 czy jak? Sześć L to mi paliła w połowie docierania. Przy pierwszym zbiorniku wyssała mi 8 L/100 :eek: tera po mieście 5,1 siorbie w uśrednieniu.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości