Switch to full style
Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym
Odpowiedz

Re: Modyfikacja migaczy CBF1000

Cz lip 12, 2018 10:31 pm

nocny napisał(a):
Avalon napisał(a):Czyli takie obrysówki... hmm zgodne to z przepisami ?


nie sądzę :).
raz homologacja klosza
dwa warunki techniczne pojazdów w zakresie oświetlenia, jest w rozporządzeniu ładna tabelka na tą okoliczność .
Jednak co by nie pisać ponoć układ trójkąta w oświetleniu lepiej jest wyłapywany przez oko innych kierowców.


W drugim motocyklu mam lightbary (chopper). Również jest to nielegalne w myśl rozporządzenia. Po drogach sporo jeździ z zamontowanymi halogenami u dołu, u góry . To również jest niezgodne z przepisami. Osobiście jednak uważam, że tego typu oświetlenie poprawia naszą widoczność i tym samym jesteśmy bezpieczniejsi. Jednocześnie nie oślepiamy innych uczestników

Re: Modyfikacja migaczy CBF1000

Pt lip 13, 2018 6:28 am

Czy nam się to podoba czy nie, to odrębna kwestia. W sprawie żarówek raczej nikt nie przerabiał czegoś takiego w swoim moto, bo na pewno ktoś by się pochwalił czymś takim. Także raczej będziesz prekursorem takiego rozwiązania. :)

Re: Modyfikacja migaczy CBF1000

Pt lip 13, 2018 8:05 am

Grzesiob napisał(a):Osobiście jednak uważam, że tego typu oświetlenie poprawia naszą widoczność i tym samym jesteśmy bezpieczniejsi. Jednocześnie nie oślepiamy innych uczestników



A z tym już bywa różnie. :wink:
Osobiście wiele razy miałem wkurwa jak z naprzeciwka jechał koleś na włączonych halogenach, którymi walił po oczach jak cholera... :angry:
Temat powszechny u wielu właścicieli maszyn typu podróżne enduro. Niektórzy z nich na szczęście jeszcze pokuszą się o jakieś markowe oświetlenie, które przy odrobinie pomyślunku przy montażu będzie działać OK.
Ale mnóstwo pacanów montuje cokolwiek, oby taniej, a potem wypalają innym oczy tym badziewiem. :censored: :wallbash:

Re: Modyfikacja migaczy CBF1000

Pt lip 13, 2018 12:21 pm

Tym samym robiąc sobie krzywdę, bo kierowcy nie są w stanie prawidłowo ocenić odległości takiego oślepiającego punktu..

Re: Modyfikacja migaczy CBF1000

Pt lip 13, 2018 2:04 pm

Grzesiob napisał(a):Honda CBF1000 ma stałe obrysówki realizowane żarówką 5W.

Hmm...a w którym miejscu CBF1000 ma te stałe obrysówki ?
Jeżdżę swoim motocyklem chyba od 2011, ale obrysówek w nim żadnych nie zauważyłem xcrazy

Mam kolegę diagnostę, z którym ostatnio rozmawiałem na temat tak popularnych ostatnio przeróbek oświetlenia z użyciem LED'ów.
Do swojego samochodu też założyłem pozycyjne ledy, bo wymiana spalonej żarówki zajmuje sporo czasu (z racji trudnego do niej dostępu)
Kumpel tylko spojrzał na auto jak do niego podjechałem, i powiedział..."wiesz że masz żarówki niezgodne z homologacją i jak trafisz na policjanta służbistę to Ci dowód za to może zatrzymać ?"...

Re: Modyfikacja migaczy CBF1000

Pt lip 13, 2018 2:32 pm

Mowa o sc64

Re: Modyfikacja migaczy CBF1000

Pt lip 13, 2018 3:12 pm

Dworzi napisał(a):Mowa o sc64


Na zdjęciach z pierwszego postu, widzę SC58
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Modyfikacja migaczy CBF1000

Pt lip 13, 2018 4:38 pm

Ja mam Led postojowe w FZ6 przyznaje się bez bicia :-)

Re: Modyfikacja migaczy CBF1000

Pt lip 13, 2018 7:25 pm

Avalon napisał(a):
Grzesiob napisał(a):Honda CBF1000 ma stałe obrysówki realizowane żarówką 5W.



Faktycznie myślałem o SC64 bo takim jeżdzę i temat ledów w tych światłach jest częsty na tym forum.

Re: Modyfikacja migaczy CBF1000

So lip 14, 2018 10:12 am

O czym wy piszecie? Jakie obrysowki w sc64? Te nad migaczem w owiewce to są pozycyjne/postojowe. W starym modelu te światła były razem w kloszu z mijania w nowym w główny kloszu nie ich tam nie ma.

pozdrawiam
Marcin Jan
Odpowiedz