CBF 500 kody błędów ABS

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

CBF 500 kody błędów ABS

Postprzez handre » N lip 22, 2018 2:35 pm

Oki - jako ze mam nieoryginalny licznik bez kontrolki ABS, aby odczytać błędy i zreanimować ABS korzystając z schematu serwisówki dorobiłem zewnętrzną kontrolkę . Żeby odczytać kody błędów najpierw zmostkowałem złącze diagnostyczne pod prawym plastikiem zadupka- dla potomnych mostek brązowo/białego z zielono pomarańczowym - potem kluczyk zapłon i.... wyskoczyło cos takiego...https://youtu.be/mXt0lsQTecE Kto mi odczyta błędy bo ani ani długie ani krótkie sygnały a szczególnie przerwy między błędami ni nie pasują- za każdym razem czytam inaczej - raz 21,-lub 31- 41 -44- tyle ze nie ma kodu błędu 44. Potem próbowałem błędy skasować procedura podobna tyle ze z naciskana i zwalniana klamka hamulca - po skasowaniu powinny być 2 krótkie błyski- zamiast tego był 1 długi. No i wreszcie jazda i tu ciekawostka- Kontrolka zachowuje sie dokładnie odwrotnie niz przy zdrowym ABSie- czyli ślepa po zapłonie ślepa po ruszeniu a zapala sie po przekroczeniu 10 km/h i świeci aż do wyłączenia i tak za każdym razem. O co tu chodzi możne ktoś miał cos podobnego, jakieś podpowiedzi i sugestie no i niech ktoś odszyfruje te kody migowe błedów. Jakby kogoś interesowało to sa kody błędów ABS do CBF 500 https://drive.google.com/file/d/1Dynzoy ... sp=sharing Obrazek
ps. Kurcze nie wiem jak zamiescic obrazek na stronie bo z edytora i img pojawia sie tylko slowo obrazek wiec tylko link
Honda Varadero XL -> CBF 500A -> CBF 600SA
handre
Użytkownik
 
Posty: 24
Dołączył(a): N lut 04, 2018 6:35 am
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Andrzej
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 500 kody błędów ABS

Postprzez nocny » N lip 22, 2018 9:15 pm

Może za bardzo nie pomogę ale skoro kontrolka świeci na odwrót to i może te kody błędów trzeba czytać na odwrót?

pozdrawiam
Marcin Jan
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 500 kody błędów ABS

Postprzez handre » Pn lip 23, 2018 3:42 am

Heh- też mi to przyszło do głowy tyle ze na odwrót tak jak w czasie jazdy to by znaczyło ze błędów brak a jednak po zmostkowaniu wyraźnie mruga.
Honda Varadero XL -> CBF 500A -> CBF 600SA
handre
Użytkownik
 
Posty: 24
Dołączył(a): N lut 04, 2018 6:35 am
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Andrzej
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: <100 kkm


Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości