Krótkie mocowanie tablicy rejestracyjnej.

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Krótkie mocowanie tablicy rejestracyjnej.

Postprzez kemyR » Pn paź 11, 2010 10:01 pm

Koniec sezonu zbliza sie wielkimi krokami i na czas zimowych prac zaplanowalem sobie miedzyinnymi przerobienie mocowania tablicy rejestracyjnej.
Chcialbym aby bylo krotkie. Pytanie jak najlepiej to zrobic?
Myslaleb by pozbyc sie calego "blotnika" ktory jest mocowaniem i zrobic ramke przykrecana od spodu do zadupka ? Gdzies trafilem na akcesoryjne mocowania ale chyba trza bylo rowniez kupic wypelnienie zadupka zeby je zamocowac, a to juz koszty.

Moze ktos dokonywal takie przerobki i moglby sie pochwalic ? :-)


ps. wiem ze cbf to nie maszyna do tunningowania ale takie krotkie mocowania blacy strasznie mi sie podobaja ;-)
CBF - Coś Bardzo Fajnego
Avatar użytkownika
kemyR
Użytkownik
 
Posty: 101
Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 10:00 pm
Motocykl: CB1000Ra

Re: Krótkie mocowanie tablicy rejestracyjnej.

Postprzez Owiec » Cz paź 14, 2010 8:08 pm

Hej.
To czy CBF jest czy nie jest sprzętem to tuningu, a czy któryś jest do tego dedykowany? Są sprzęty którym "makijaż" bardziej leży innym mniej ale trochę smaku i wszystko się da :) Moim zdanie nie ma znaczenia to czy jest czy nie jest, moto ma się podobać Tobie a co o tym myślą inni... jak dla mnie mało ważne. Się rozpisałem a miałem pisać o moim pomyśle bo też taki zabieg planuję.

Jak na razie jest to pomysł vol1 w trakcie ewolucji.
Wypełnienie-nadkole całości które wygląda fajnie i się komponuje wygląda tak: http://www.moto-akcesoria.pl/nadkole-bodystyle-do-honda-cbf-600-04-nielakierowane,p,6234 i kosztuje :( jednak jest nie lakierowane, dobre polakierowanie będzie kosztować zwłaszcza, że oryginalny element jest z innego typu tworzywa i lepiej sobie radzi z tym co "dostaje" od koła.
Do tego przydał by się choć nie koniecznie uchwyt na blachę, można kupić ale to jakieś 120zł, druga opcja można coś sklecić samemu, bądź trochę drastyczniej zadziałać i przykręcić wprost do miejsca wyznaczonego w tym nadkolu.

Co wymyśliłem to... kpić używany błotnik oryginalny i obciąć go ładnie w miejscu gdzie jest wyprofilowane wycięcie zdecydowanie drastyczna metoda ale jeśli zrobi się to z głowa to będzie ok i podświetlanie blach zostaje- dla jednych "+", dla innych "-" :D
Jeszcze muszę to przemyśleć, ewentualne sugestie mile widziane.
Avatar użytkownika
Owiec
Użytkownik
 
Posty: 76
Dołączył(a): Cz paź 07, 2010 5:54 pm
Lokalizacja: Dębno k. Brzeska
Wiek: 38
Motocykl: CBF 600N 06

Re: Krótkie mocowanie tablicy rejestracyjnej.

Postprzez Goral4t » N lis 21, 2010 12:51 pm

witam podpisuje się pod temat chciałem do swojej założyć nadkole bo straszliwie się brudzi podczas jazdy bez tego ;/ znalazłem po 120 zł białe nie lakierowane na allegro jak jest z spasowaniem tego to motocykla??

a z ta tabliczką też się zastanawiam bo jednak co małe to ładne:D macie to może po instalowane chętnie zobaczył bym jak to wygląda:)

jak jest z silnikiem jest malowany czy porostu ma taki kolor ?? musiałem dekiel impulsatora wymienić, i koleś tak go zapaprał ze masakra. A miał być nie malowany :/

jakie wydeszki wsadzacie do swojego?? ja się zastanawiam za czymś do 500-600 zł by był głośny ale z db kilerem do założenia:P niestety ogr przetarty:/ i nie wiem czemu jaskie zagrzeje to takie strzelanie w nim jest...<na postoju jak się przysłuchać przy wyłączonym silniku> i nie chcą wychodzić spaliny :/
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Krótkie mocowanie tablicy rejestracyjnej.

Postprzez Owiec » N lis 21, 2010 3:42 pm

Hej.

Wydech puki co zostawiam oryginalny dla samego lansu mi się nie opłaca a mocy nie doda na tyle aby była rewolucja :)
Co od Twojego to strzela bo elementy w środku się rozgrzewają co może wystąpić nawet w nie uszkodzonym tłumiku, a jeśli ten jest uszkodzony bebechy nie są na swoim miejscu lub coś innego blokuje przepływ spalin to naprężenia od temperatury i ma prawo strzelać.
Chyba, że o inne odgłosy Ci chodzi?
Przy okazji wymiany tłumika zalecają zrobić regulację gaźników.

Co do nadkola to gdzieś na forum jest temat, jeden z kolegów forumowiczów będzie właśnie takie montował, więc za jakiś czas pewnie i opis się pojawi ;)

POzdro, Owiec.
Avatar użytkownika
Owiec
Użytkownik
 
Posty: 76
Dołączył(a): Cz paź 07, 2010 5:54 pm
Lokalizacja: Dębno k. Brzeska
Wiek: 38
Motocykl: CBF 600N 06

Re: Krótkie mocowanie tablicy rejestracyjnej.

Postprzez Goral4t » N lis 21, 2010 5:24 pm

no mój niestety jest przetarty na całej jego długości delikatnie wgięty;/ troszkę szpetnie to wygląda i dlatego chce go zmienić lecz kupić org. nowy czy używany to trochę chyba bezsensu :/ dawać 500-700 zł za używkę za to można mieć coś fajnego. Z tego co patrze po allegro to można i kupić za 400 zł lecz nie wiadomo jaki przyjdzie:/ nie wiem będę się zastanawiać może taniego dominatora :D i db kilera...
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Krótkie mocowanie tablicy rejestracyjnej.

Postprzez Goral4t » N lis 21, 2010 8:45 pm

a jeszcze jedno do modelu z 2004 podejdą białe kierunki ?? bo strasznie fajnie wyglądają i tak sobie myślę ze jak coś mi zostanie pieniążków to te żółte bym zmienił:P a zawsze na nowszy model wygląda xD
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Krótkie mocowanie tablicy rejestracyjnej.

Postprzez Owiec » N lis 21, 2010 9:24 pm

Goral1906 napisał(a):a jeszcze jedno do modelu z 2004 podejdą białe kierunki ?? bo strasznie fajnie wyglądają i tak sobie myślę ze jak coś mi zostanie pieniążków to te żółte bym zmienił:P a zawsze na nowszy model wygląda xD


Z tego co pamiętam białe kierunkowskazy weszły od modelu 2006 . Honda zmieniła sporo od 2008, ale i tak zmiany nie obejmowały tych elementów przynajmniej w modelu N bo S zmienił się w przedniej części, a jak u S z przednimi kierunkami to na 100% pewny nie jestem choć na ok wyglądają identycznie-duże szanse że takie właśnie są.
Myślę, że możesz zakładać. Tylko oryginalne nowe soczewki kosztują 48zł+ok10zł za żarówki, więc wszystko to ok 240zł. Możesz to sprawdzić na:http://www.sklep.motorista.pl
Zawsze możesz szukać używek.

POzdro, Owiec.
Avatar użytkownika
Owiec
Użytkownik
 
Posty: 76
Dołączył(a): Cz paź 07, 2010 5:54 pm
Lokalizacja: Dębno k. Brzeska
Wiek: 38
Motocykl: CBF 600N 06

Re: Krótkie mocowanie tablicy rejestracyjnej.

Postprzez Goral4t » Śr lis 24, 2010 8:07 pm

kopiłem piękny wydech org;) za 250 zł :) jak lusterko i gmole przy okazji:) ciekawe czy przy tych gmolach biedę musiał demontować połowę moto jak koledzy z tymi od givi
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Krótkie mocowanie tablicy rejestracyjnej.

Postprzez kemyR » Wt lis 30, 2010 11:18 pm

Co do wydechu ja osobiscie stwierdzilem ze uzywki sie nie oplaca. Szukalem czegos markowego, atrakcyjnego wygladem jak i dzwiekiem, ale ceny grubo powyzej 500zl + najczesciej dolot do dorobienia.. ostatecznie zdecydowalem sie na nowy IXIL OVAL CARBONO. Brzmi bardzo przyjemnie, jezdze bez dbkill'a, nie jest za glosno, ale i rowniez nie za cicho :) przede wszystkim nie sviszczy jak oryginalny.
wyglada to tak:

Obrazek

Obrazek

heh stare foty, opona nie zamknieta :-)
CBF - Coś Bardzo Fajnego
Avatar użytkownika
kemyR
Użytkownik
 
Posty: 101
Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 10:00 pm
Motocykl: CB1000Ra

Re: Krótkie mocowanie tablicy rejestracyjnej.

Postprzez menel » Śr gru 01, 2010 8:17 am

Bardzo ładnie to wygląda.
Ja również przymierzam się do zmiany wydechu, biorę pod uwagę Leo i właśnie Ixila.
Moim skromnym zdaniem, do klasycznej lini N-cebefki bardziej jednak pasuje alu lub inox.

Chyba trochę odbiegliśmy od mocowania tablicy rejestracyjnej :D
Avatar użytkownika
menel
Maniak
 
Posty: 1756
Dołączył(a): So lis 27, 2010 9:55 am
Lokalizacja: miasto meneli
Motocykl: CBF1000FA

Następna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości