Honda FX 650 Vigor - ktoś ma, ktoś lata?

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Honda FX 650 Vigor - ktoś ma, ktoś lata?

Postprzez nakoń » Pt kwi 19, 2019 12:33 pm

Cześć,
droga kupna nabyłam Vigiorkę z 99'. Czy ktoś z Was ma może rzeczoną i ja obniżał za pomocą zestawu do obniżania (koszt 450zł)? Jesli nie to na kościach, czy tez nic z nią nie działaliście bo nie jesteście drobną babką jak ja? Czy ktoś z Was posiada może serwisówkę ang lub pl? Okufrowywaliście ją może? polecacie coś konkretnego (typ kufra? centralny, boczne?)
Vigorka docelowo będzie służyła do zabawy i wypraw po europie i zwłaszcza do tego 2 chciałam ją przyszykować. czy ktoś z Was tez uzytkował ja w takim celu? Jakieś sugestie?

Lewa!
nakoń
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt kwi 19, 2019 7:13 am
Imię: zu
Motocykl: Vigor 650
W siodle: <100 kkm

Re: Honda FX 650 Vigor - ktoś ma, ktoś lata?

Postprzez xel » Pt kwi 19, 2019 2:21 pm

A co składa się na "zestaw obniżający"?
Ja moją starą beemkę obniżałem metodą "kości i wpuszczenie lag w półki plus niska kanapa", działało bardzo dobrze.
Jakiego typu wyprawy planujesz? Tylko asfalt czy coś fajniejszego?
Przy mocy niecałych 40 KM to każdy kilogram jest na wagę złota, więc im lżejszy bagaż, tym lepiej (choć to w sumie zawsze).

Lekki offtop: w czym FX ma być lepszy do turystyki niż SV, poza oczywiście zużyciem paliwa i zawieszeniem? Czemu taki wybór?
Avatar użytkownika
xel
Użytkownik
 
Posty: 61
Dołączył(a): Cz mar 14, 2019 2:49 pm
Lokalizacja: Kraków
Imię: xel
Motocykl: BMW F650GS
W siodle: <100 kkm

Re: Honda FX 650 Vigor - ktoś ma, ktoś lata?

Postprzez nakoń » Pn kwi 22, 2019 8:43 am

Wygodniejsza pozycja, smuklejsza do trzymania nogami - tyle z mojej perspektywy. inaczej czuje motka - wygodniej mi po prostu. Ale Sv fajniej "hamowała silnikiem".
Trasy na razie spokojne, asfalt ale i coś poza - Rumunia i okolice.

Tym samym sposobem obniżałam SV pod siebie. Na zestaw obniżający do Vigorka składa się jakaś przejściówka: https://allegro.pl/oferta/obnizenie-zaw ... 7552468046 koszt spory, więc myślę, jak to zrobić żeby było w miarę rozsądnie.

Kufer centralny mam, myślę o bocznych - czy to nie za dużo?
nakoń
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt kwi 19, 2019 7:13 am
Imię: zu
Motocykl: Vigor 650
W siodle: <100 kkm

Re: Honda FX 650 Vigor - ktoś ma, ktoś lata?

Postprzez xel » Pn kwi 22, 2019 10:38 am

Każdy orze jak może. Ja na dwutygodniowy wyjazd, razem z namiotem, pakowałem się do kufra ~30l i torby Leoshi adventure:
http://przezswiat.eu/produkt/bagaz/torb ... ure-moto1/
A i można by się bardziej skompresować przy innym kufrze centralnym.
Wszystko zależy od tego, co się chce zabrać i ile się chce wydać, pod linkiem fotka, jak to u mnie wyglądało.
https://bit.ly/2DuPkE9
Zamiast kufrów możesz też założyć sakwy, znajoma jechała z rowerowymi Crosso. Najlepiej zrób sobie rozpiskę, co chcesz brać na taki wyjazd, zrzuć wszystko na kupę, zobacz, ile miejsca zajmie i dodaj to tego miejsce na parę flaszek czy innego arbuza
Avatar użytkownika
xel
Użytkownik
 
Posty: 61
Dołączył(a): Cz mar 14, 2019 2:49 pm
Lokalizacja: Kraków
Imię: xel
Motocykl: BMW F650GS
W siodle: <100 kkm

Re: Honda FX 650 Vigor - ktoś ma, ktoś lata?

Postprzez Nazarejski » Pn kwi 22, 2019 12:35 pm

Pachnie to lataniem nieautostradowym, tylko raczej takim spokojniejszym po landówkach czy pomniejszych drogach (lubię to!), więc i z kuframi bocznymi się da.
A co do takiej torby, to proponuję worek żeglarski szczelny (np. Decathlon) - jest to de facto to samo, a że nie nazywa się, że na motór, to odczuwalnie tańsze.
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2598
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Honda FX 650 Vigor - ktoś ma, ktoś lata?

Postprzez xel » Pn kwi 22, 2019 2:11 pm

Kufry boczne mają jedną wadę: przy glebie jest większa szansa, że ulegną uszkodzeniu niż sakwy/rolki/rogale. Plus ważą więcej, zwłaszcza alu, a mówimy o motku z 40 KM i niedużym momentem.
Avatar użytkownika
xel
Użytkownik
 
Posty: 61
Dołączył(a): Cz mar 14, 2019 2:49 pm
Lokalizacja: Kraków
Imię: xel
Motocykl: BMW F650GS
W siodle: <100 kkm

Re: Honda FX 650 Vigor - ktoś ma, ktoś lata?

Postprzez nakoń » Wt kwi 23, 2019 11:39 am

Super, dzięki za podpowiedzi, będę szukać zatem innych rozwiązań niż boczne kufry, a trasy zdecydowanie pozaautostradowe :D
nakoń
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt kwi 19, 2019 7:13 am
Imię: zu
Motocykl: Vigor 650
W siodle: <100 kkm


Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości