NC750X - prześwit, wysokość zawieszenia

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

NC750X - prześwit, wysokość zawieszenia

Postprzez gregin » Pn kwi 29, 2019 8:54 pm

Witam wszystkich na forum. Jestem początkującym motocyklistą. Moim pierwszym motorem jest ten który w temacie i w związku z tym mam pytanie.

Zastanawia mnie prześwit w tym motorze. W praktyce wychodzi na to, że nie pokonamy nawet niedużego krawężnika. Czy to normalne? Albo przy moich 90kg trzeba by podkręcić sprężynę napięcia wstępnego?

Czy te typy tak po prostu mają? Tylko szosa i szosa?
gregin
Użytkownik
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn kwi 29, 2019 8:47 pm
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Wiek: 37
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF600
W siodle: <100 kkm

Re: NC750X - prześwit, wysokość zawieszenia

Postprzez eNgine » Wt kwi 30, 2019 10:24 am

Co to za krawężniki w takim razie? Ja co prawda ważę trochę mniej (75kg), ale jadąc samemu jeszcze mi się nie zdarzyło przytrzeć o coś, a na krawężniki do parkowania w mieście wjeżdżam często. Raz delikatnie przytarłem miską olejową, ale to jadąc wraz żoną i trzema wypełnionymi kuframi po wyboistej drodze szutrowej (ser szwajcarski).
Avatar użytkownika
eNgine
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): N cze 08, 2014 9:36 pm
Lokalizacja: Łódź
Imię: Dominik
Motocykl: NC700XA
W siodle: <100 kkm

Re: NC750X - prześwit, wysokość zawieszenia

Postprzez gregin » Wt kwi 30, 2019 10:48 am

Testowałem na tym z załącznika. Musiał bym zmierzyć jego wysokość. Przednie lagi mam ustawione ta podkładkę powyżej górnej półki. Z tyłu były kości obniżające, ale przełożyłem na raczej fabryczne (nie mają żadnych oznaczeń).

Jak mam ten krawężnik pomiędzy kołami i stoję obok motora to nic nie ociera, ale jak siądę to miska olejowa siada na krawężniku.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
gregin
Użytkownik
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn kwi 29, 2019 8:47 pm
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Wiek: 37
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF600
W siodle: <100 kkm

Re: NC750X - prześwit, wysokość zawieszenia

Postprzez eNgine » Cz maja 02, 2019 9:09 am

Chyba w takim razie jeszcze coś jest niefabryczne, krawężnik nie wygląda na więcej niż 7 cm. Może krótsze sprężyny w przednich lagach ?
Avatar użytkownika
eNgine
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): N cze 08, 2014 9:36 pm
Lokalizacja: Łódź
Imię: Dominik
Motocykl: NC700XA
W siodle: <100 kkm

Re: NC750X - prześwit, wysokość zawieszenia

Postprzez gregin » Cz maja 02, 2019 8:03 pm

Musiał bym zmierzyć ten krawężnik żeby wszystko było jasne. Zdjęcia czasem oszukują.

Sprawdzałem, sam motocykl z pełnym bakiem jak stoi ma prześwit 16cm w najniższym miejscu. Czyli praktycznie norma z tym że tylna sprężyna jest na maksa podkręcona czyli chyba nie norma?

Czyli wynikało by na to, że ktoś wymienił sprężyny? Ale trochę wątpię czy by ktoś się chciał w to bawić. Bardziej bym obstawiał tylne kości, że jednak to nie fabryka. Pytanie czy oryginalne kości powinny mieć jakieś wybite oznaczenia? U mnie nie ma nic.

Poglądowo parę zdjęć.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
gregin
Użytkownik
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn kwi 29, 2019 8:47 pm
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Wiek: 37
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF600
W siodle: <100 kkm

Re: NC750X - prześwit, wysokość zawieszenia

Postprzez Glub » Cz maja 02, 2019 8:11 pm

Ile masz wzrostu? Przy moich 173 przy fabrycznym ustawieniu stawiam stopy na ziemi bez problemu. Po podkręceniu sprężyny.juz nie jest tak różowo, ale nie ze czubkami butów.
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: NC750X - prześwit, wysokość zawieszenia

Postprzez gregin » Cz maja 02, 2019 8:21 pm

Mam około 177cm i 89kg. Jak siedziałem na innej, raczej fabrycznej w zwykłych butach pełnej stopy nie było, lekko uniesiona stopa. U mnie właściwie jest podobnie, albo ciut niżej. Nie wiem jakie w tej poprzedniej było ustawienie wstępne sprężyny.

A może te typy tak mają? W sensie niski ten prześwit. Ale jak bym miał jechać z pasażerem i kuframi to się chyba tego nie wyobrażam;)
gregin
Użytkownik
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn kwi 29, 2019 8:47 pm
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Wiek: 37
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF600
W siodle: <100 kkm


Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości