Switch to full style
Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym
Odpowiedz

długo trzeba kręcić rozrusznikiem CBF1000

N cze 23, 2019 9:48 am

cześć Wam,
zastanawia mnie długie kręcenie rozrusznikiem w mojej hondzie CBF1000 SC58.
zarówno na zimnym jak i na ciepłym zdarza mu się często , że potrzebuje długiego kręcenia rozrusznikiem zanim odpali.
Czasami około 4 sek. trzeba kręcić. Przerwa. I odpala po ponownym uruchomieniu .
Przebieg niski, świece wymienione na irydówki NGK w zeszłym roku.
Po odpaleniu pracuje równo. Czasem odpala szybciej.
Czy też tak macie? czy jednak trzeba szukać gdzieś przyczyny?
pozdro. xgood

Re: długo trzeba kręcić rozrusznikiem CBF1000

N lip 14, 2019 11:59 am

U mnie było to samo. Pomogła wymiana aku z motobatt na yuasa. Czasami moja cbf-ka ma jakis chwilowy kaprys, ale odpala. Motobatt po 2 latach już był czasami tak słaby, że kiedyś z kabli od auta musiałem odpalić moja pokrakę:). Teraz wożę coś w rodzaju powerbanka z którego można uruchomic auto/mcykl. Z jakiegoś też powodu lepiej sie uruchamia z podniesioną stopką i jak nie jest przechylony. Pewnie czujnik stopki jest zasyfiony, bo zazwyczaj jezdżę cały rok w każdą pogodę(prawie każda :drool: )

Re: długo trzeba kręcić rozrusznikiem CBF1000

So lip 20, 2019 8:39 am

Slawcbf, problemem jest stopka boczna. Pogadałem z ludźmi z grupy na FB. Dużo osób ma problem z odpaleniem kiedy boczna stopka jest opuszczona. Czujnik nie domaga. Przy odpalaniu z podniesioną stopką problemu nie ma. Dzięki za odp.

Re: długo trzeba kręcić rozrusznikiem CBF1000

N lip 21, 2019 1:16 pm

Ktoś podpowie gdzie jest ten czujnik w polifcie i jak go wyczyścić?

Re: długo trzeba kręcić rozrusznikiem CBF1000

N lip 21, 2019 9:06 pm

jest przewód przy bocznej stopce więc jak sądzę czujnik jest w stopce.

Pozdrawiam
Marcin Jan

Re: długo trzeba kręcić rozrusznikiem CBF1000

So wrz 14, 2019 9:14 pm

Cześć
U mnie niestety wymiana czujnika stopki nie pomogła. Gdy moto stoi na centralnej odpala od strzała, gdy rozłożę boczną odpalić nie chce. Teraz zastanawiam się co dalej z tym zrobić.

Pozdrawiam Grzesiek

Re: długo trzeba kręcić rozrusznikiem CBF1000

N wrz 15, 2019 12:11 pm

Pytanie czy to nowa używka czy nówka sztuka? Jak używka to nie można wykluczyć ze też jest trafiona. Ewentualnie jest gdzieś na kablach do czujnika zwarcie albo nie kontaktuje.

Pozdrawiam
Marcin Jan

Re: długo trzeba kręcić rozrusznikiem CBF1000

N wrz 15, 2019 12:47 pm

Nowa. Oryginał z Hondy.

Pozdrawiam Grzesiek
Odpowiedz