BMW a Honda

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

BMW a Honda

Postprzez Piotrek » Cz gru 22, 2011 8:54 pm

Ponieważ w postach co jakis czas przewija sie watek GS Adventure, podaje link do konkurencji z Hondy. JEszcze nie wyrobilem sobie o tym zdania, a co Wy sadzicie? Jakby go wyakcesoriowac, gmole itp...... może.......

http://www.scigacz.pl/Honda,Crosstourer ... 17306.html
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: BMW a Honda

Postprzez PeterS » Pt gru 23, 2011 6:50 am

Miałem kontakt tylko z jego dalszym krewniakiem - Crossrunnerem, a własciwie tylko na nim siedziałem w sklepie :wink:
Mam wrażenie, że w przypadku karoserii CR chłopaki z Hondy juz przegięli w strone ergonomii i "przyjazności" dla uzytkownika. Owszem, siedzi sie wygodnie i wszystko jest na swoim miejscu, w zasięgu rąk i nóg, ale chyba skupili sie wyłacznie na ergonomii, a wygląd moto to już tylko jej konsekwencja. Ten Crosstourer wygląda juz IMO o wiele lepiej, w ogóle wyglada "jakoś". Tylko ta wysokość siodła i masa...
Poza tym pewnie bezawaryjność Hondy :thumbsup:
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: BMW a Honda

Postprzez raphi » Pt gru 23, 2011 7:57 am

Piotrek napisał(a):Ponieważ w postach co jakis czas przewija sie watek GS Adventure, podaje link do konkurencji z Hondy. JEszcze nie wyrobilem sobie o tym zdania, a co Wy sadzicie? Jakby go wyakcesoriowac, gmole itp...... może.......

http://www.scigacz.pl/Honda,Crosstourer ... 17306.html

Też czytałem. Wszystko wygląda ładnie pięknie, tylko dlaczego Honda robi takie ciężkie te motocykle?
GS 256 kg na mokro a Adventure 275 kg.

Reszta mi się podoba. Kupie sobie jak będę jechał do Afryki ;)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: BMW a Honda

Postprzez Sarnaon » Pt gru 23, 2011 9:43 am

A ja sobie czekam na mocną 800-kę ,która waży max 220 kg,takiego mocniejszego Transalpa i mniejszego KTM-a 990,co śmignie jak trzeba 160 po asfalcie i da radę w prawdziwym piachu.Takie trochę mocniejsze BMW800 GS .Ktoś w końcu zrobi w Hondzie naprawdę uniwersalną maszynę.Kiedyś.Już niedługo.Wkrótce.Mam nadzieję.
Sarnaon
 

Re: BMW a Honda

Postprzez goramo » Pt gru 23, 2011 10:42 am

Sarnaon napisał(a):A ja sobie czekam na mocną 800-kę ,która waży max 220 kg,takiego mocniejszego Transalpa i mniejszego KTM-a 990,co śmignie jak trzeba 160 po asfalcie i da radę w prawdziwym piachu.Takie trochę mocniejsze BMW800 GS .Ktoś w końcu zrobi w Hondzie naprawdę uniwersalną maszynę.Kiedyś.Już niedługo.Wkrótce.Mam nadzieję.


:thumbsup:


raphi napisał(a):Kupie sobie jak będę jechał do Afryki ;)


Tylko pod warunkiem, że nie będziesz za bardzo zjeżdżał z asfaltu.... no, może jakiś w miarę ubity kawałek szutru uda się tym klocem przejechać... :msn-wink:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: BMW a Honda

Postprzez Stafford » Pt gru 23, 2011 2:46 pm

raphi napisał(a):Kupie sobie jak będę jechał do Afryki


goramo napisał(a):Tylko pod warunkiem, że nie będziesz za bardzo zjeżdżał z asfaltu.... no, może jakiś w miarę ubity kawałek szutru uda się tym klocem przejechać... :msn-wink:


A znowu pojechać do Afryki i nie zjechać z asfaltu szkoda by było - polecam relacje z wyjazdów do Maroka na forum Africa Twin.

Niejeden teściową by do afrykańskiej kopalni oddał żeby kupić taką AT z deczko wygodniejszą kanapą, odłączanym ABS-em i mocniejszym silnikiem...
Stafford
Użytkownik
 
Posty: 88
Dołączył(a): So maja 21, 2011 6:37 am
Lokalizacja: Warszawa/Białołęka
Motocykl: Obecnie brak :(

Re: BMW a Honda

Postprzez mx500 » So gru 24, 2011 1:46 pm

Stafford napisał(a):
Niejeden teściową by do afrykańskiej kopalni oddał żeby kupić taką AT z deczko wygodniejszą kanapą, odłączanym ABS-em i mocniejszym silnikiem...

:lol: :lol: zgadza się, Afrika dzika :D
"Brother, my cup is empty
And I haven't got a penny
For to buy no more whiskey
I have to go home"
--------------------------------
www.skutery-krakow.pl
--------------------------------
Avatar użytkownika
mx500
Użytkownik
 
Posty: 143
Dołączył(a): Pt mar 04, 2011 6:57 pm
Lokalizacja: Kraków / Oświęcim
Wiek: 40
Motocykl: CBF 600S 2005
W siodle: <100 kkm

Re: BMW a Honda

Postprzez rupert » N gru 25, 2011 8:06 am

Stafford napisał(a):Niejeden teściową by do afrykańskiej kopalni oddał żeby kupić taką AT z deczko wygodniejszą kanapą, odłączanym ABS-em i mocniejszym silnikiem...


Za taką przyjemność trzeba by jeszcze dopłacić, niestety :wallbash:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda


Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości