Switch to full style
Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym
Odpowiedz

Wyświetlacz biegów - piny w kostce

Cz gru 19, 2019 9:25 am

Witam, w temacie Hondy jestem nowy. Wcześniej jeździłem Suzuki Bandit, ale widzę że Hondę CBF 1000 prowadzi się lepiej.
Chciałbym dołożyć sobie wyświetlacz biegów. Miałem też w Suzuki i bardzo jest pomocny.
Zakupiłem już z firmy GIRO dedykowany do mojej Hondy.
Niestety kostka jest osobno, schematu podłączenia brak. Są tam kabelki czerwony, biały i czarny. O i le w wyświetlaczu bym stawiał że czerwony to +, czarny to -, biały to sygnał, to w moto nie mam już pojęcia. Pisałem już do sprzedawcy ale okazuje się że on tylko je sprzedaje i nie ma pojęcia co i jak. Mógłby mi ktoś pomóc. Nie chcę na metodę prób i błędów, żeby czegoś w ECU motocykla nie zniszczyć. Dzięki.

Re: Wyświetlacz biegów - piny w kostce

Cz gru 19, 2019 10:31 am

Najpierw zajrzyj do powitalni, bo Cie moderatorzy zjebi....
A koledzy z forum nie udziela odpowiedzi.

Re: Wyświetlacz biegów - piny w kostce

Cz gru 19, 2019 10:55 am

Już się przywitałem. Sorki ale gdzieś mi to umknęło.

Re: Wyświetlacz biegów - piny w kostce

Cz gru 19, 2019 12:42 pm

Daj mi dzień, dwa, to sprawdzę. ( trzeba kanapę odkręcić )
Mam zamontowany GIPRO z fabrycznie podłączoną kostką "Plug-in"
Ostatnio edytowano Cz gru 19, 2019 12:50 pm przez Avalon, łącznie edytowano 1 raz

Re: Wyświetlacz biegów - piny w kostce

Cz gru 19, 2019 12:48 pm

Ok, będę czekał. Zrób zdjęcia.

Re: Wyświetlacz biegów - piny w kostce

N sty 05, 2020 6:37 pm

Hej Avalon wesołych po świętach i szczęśliwego Nowego Roku. Pisałeś przed świętami że zrobisz zdjecjcia kostki wyświetlacza jak są podłączone. Chciałbym do tego wrócić. W święta nie było czasu. Czekam na zdjęcia, mam jeszcze tydzień urlopu i chciałbym to zrobić.
Dzięki.

Re: Wyświetlacz biegów - piny w kostce

Pn sty 06, 2020 12:11 pm

Poczekaj mam coś
Chyba będziesz zadowolony. Sam na tym montowałem i chodzi. xdrinks
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Wyświetlacz biegów - piny w kostce

Pn sty 06, 2020 6:46 pm

O to chodziło. Dostałem tą samą instrukcje po japońsku i angielsku, ale bez tych dwóch obrazków z dołu.
Dzięki, jutro będę podłączał.

Re: Wyświetlacz biegów - piny w kostce

Pn sty 06, 2020 7:05 pm

Chociaż teraz zaówarzyłem że na realistycznym zdjęciu czarny jest z lewej strony, a biały z prawej, a na obrazku - schemacie jest odwrotnie.

Re: Wyświetlacz biegów - piny w kostce

Wt sty 07, 2020 12:37 pm

jogo6 napisał(a):Hej Avalon wesołych po świętach i szczęśliwego Nowego Roku. Pisałeś przed świętami że zrobisz zdjecjcia kostki wyświetlacza jak są podłączone. Chciałbym do tego wrócić. W święta nie było czasu. Czekam na zdjęcia, mam jeszcze tydzień urlopu i chciałbym to zrobić.
Dzięki.

Sprawdzałem ale wtyczka od wyświetlacza i złącze diagnostyczne mam upchnięte obok modułu ABS, a nad tym kable i przekaźnik od dodatkowego gniazda 12V. Musiał bym to wszystko "wypruć"
Jeśli schemat który podał Arpgor zadziała, to ok. Jeśli nie, to spróbuje się jakoś dostać do swojej kostki.
Odpowiedz