tempomat

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

tempomat

Postprzez acmarodc » N kwi 12, 2020 11:53 am

https://pl.aliexpress.com/item/32940648 ... lsrc=aw.ds

CHce zamontowac taki tempomat do mojej st 1300 Co o tym myslicie?
Powiedzcie mi ile ma tuleja kierownicy na której jest manetka gazu 22mm czy 25mm
acmarodc
Użytkownik
 
Posty: 26
Dołączył(a): N gru 15, 2019 6:54 am
Imię: Maro
Motocykl: honda st 1300
W siodle: <100 kkm

Re: tempomat

Postprzez Nazarejski » N kwi 12, 2020 1:25 pm

Co do opinii na temat tempomatu (w sensie blokady manetki) na moto - mam, nie używam, to raczej sprzęt na dłuuugie autostradowe wypady. Jeśli takie robisz - to może OK, jeśli nie - nie poużywasz.
Biorąc pod uwagę cenę, proponowałbym najpierw sprawdzić na ustrojstwie za kilka-kilkaście złotych (np. takim z drukarki 3D), czy Ci się to faktycznie przydaje. Jeśli tak - możesz się rozglądać za czymś konkretniejszym, jeśli nie - oszczędzisz parę groszy.

Ja już się z zakupów u Chińczyka wyleczyłem: część tego, co tam kupiłem, była (prawie) gówno warta od początku, a część okazała się taka po czasie (się tu nie bd rozpisywał, żeby nie zaśmiecać wątku), więc mam już Kitajców w dupie.

Z ulgą dla dłoni jest trochę jak z dupą - im więcej jeździsz, tym więcej znosisz bez takich wynalazków (typu tempomat czy poduszka żelowa).
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2601
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: tempomat

Postprzez acmarodc » N kwi 12, 2020 4:06 pm

Nazarejski napisał(a):Co do opinii na temat tempomatu (w sensie blokady manetki) na moto - mam, nie używam, to raczej sprzęt na dłuuugie autostradowe wypady. Jeśli takie robisz - to może OK, jeśli nie - nie poużywasz.
Biorąc pod uwagę cenę, proponowałbym najpierw sprawdzić na ustrojstwie za kilka-kilkaście złotych (np. takim z drukarki 3D), czy Ci się to faktycznie przydaje. Jeśli tak - możesz się rozglądać za czymś konkretniejszym, jeśli nie - oszczędzisz parę groszy.

Ja już się z zakupów u Chińczyka wyleczyłem: część tego, co tam kupiłem, była (prawie) gówno warta od początku, a część okazała się taka po czasie (się tu nie bd rozpisywał, żeby nie zaśmiecać wątku), więc mam już Kitajców w dupie.

Z ulgą dla dłoni jest trochę jak z dupą - im więcej jeździsz, tym więcej znosisz bez takich wynalazków (typu tempomat czy poduszka żelowa).


No niestety,st 1300 to mój drugi motor tysiace km a problem z dretwiejaca dłonią na manetce gazu pozostał,i to zaczyna sie po przejechaniu 30 km,nie czuje klamki hamulca a z czasem manetki,jest problem.
Jest jeszcze takie cóś miałem to w xvs 1300 zdawało egamin ale w st 1300 mało miejsca na kierownicy
https://allegro.pl/oferta/kuryakyn-temp ... bi_m=reco&
acmarodc
Użytkownik
 
Posty: 26
Dołączył(a): N gru 15, 2019 6:54 am
Imię: Maro
Motocykl: honda st 1300
W siodle: <100 kkm

Re: tempomat

Postprzez gmer » N kwi 12, 2020 4:09 pm

Nazarejski napisał(a):Z ulgą dla dłoni jest trochę jak z dupą - im więcej jeździsz, tym więcej znosisz bez takich wynalazków (typu tempomat czy poduszka żelowa).


Najlepsza porada dla niezdecydowanych kawalerów i steranych żonkosiów xrofl
-
Na napady hatakumby dobre jest pacaneum.
Avatar użytkownika
gmer
Znawca
 
Posty: 459
Dołączył(a): Pn sty 23, 2017 11:49 am
Lokalizacja: Grodzisk / Wawa
Wiek: 51
Imię: Marek
Motocykl: Honda NC 750s 2014
W siodle: <100 kkm

Re: tempomat

Postprzez Nazarejski » N kwi 12, 2020 4:39 pm

acmarodc napisał(a):No niestety,st 1300 to mój drugi motor tysiace km a problem z dretwiejaca dłonią na manetce gazu pozostał,i to zaczyna sie po przejechaniu 30 km,nie czuje klamki hamulca a z czasem manetki,jest problem.
Jest jeszcze takie cóś miałem to w xvs 1300 zdawało egamin ale w st 1300 mało miejsca na kierownicy
https://allegro.pl/oferta/kuryakyn-temp ... bi_m=reco&

Takie coś (w sensie tego typu) badaj:
https://allegro.pl/oferta/tempomat-moto ... 8435056919
to grosze kosztuje a swoje robi, przynajmniej na tyle, żebyś ogarnął, czy Ci się faktycznie jako tako z tempomatem w realu jeździ. Plus tego jest taki, że jest to wąskie i zajmuje mało miejsca na manetce.
I idź do osteopaty - może coś poradzi.

gmer napisał(a):Najlepsza porada dla niezdecydowanych kawalerów i steranych żonkosiów xrofl
A to nie wiem, szczęśliwie nie zaliczam się do żadnego z tych zbiorów... :naughty:
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2601
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: tempomat

Postprzez buczekpan » N kwi 12, 2020 5:07 pm

Moze zamiast tempomatu, warto zastanowić się nad ergonomią? Ustawienie kierownicy, jakieś risery?
Varadero XL125 -> CBF600SA
Avatar użytkownika
buczekpan
Miłośnik
 
Posty: 617
Dołączył(a): Pn lis 27, 2017 9:06 am
Wiek: 43
Imię: Paweł
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: <100 kkm

Re: tempomat

Postprzez Glub » Pn kwi 13, 2020 8:52 am

buczekpan napisał(a):Moze zamiast tempomatu, warto zastanowić się nad ergonomią? Ustawienie kierownicy, jakieś risery?
Właśnie mialem pisać ze przyczyną bólu może być zła pozycja za kierownicą.
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: tempomat

Postprzez rupert » Pn kwi 13, 2020 8:57 am

Czasami zmiana motura może pomóc. Np Vstrom ma genialną wygodę xdirol
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: tempomat

Postprzez Ando » Śr maja 27, 2020 7:16 pm

ja mam taki https://euro.kaoko.com/ przerabiałem już dziwne kombinacje i zawsze po kilku dniach lądował w śmieciach
to trochę kosztował ale jak ze wszystkim coś za coś ,teraz jest rewelacja....
każdy niech mówi co chce a ja zawsze będę go chwalił bo się na prawdę sprawdza
Avatar użytkownika
Ando
Użytkownik
 
Posty: 27
Dołączył(a): Cz maja 14, 2020 4:59 am
Motocykl: NC 750 X
W siodle: 100-200 kkm

Re: tempomat

Postprzez StachPaluch » So cze 20, 2020 1:34 pm

40 tys. km zrobiłem z czymś takim:

https://allegro.pl/oferta/oxford-tempom ... 0e9ee9e3c2

Konstrukcja eliminuje konieczność ściskania manety, która wraz z upływem czasu powoduje ból. Minusy są takie, że na początku trudno znaleźć właściwe ustawienie tego ustrojstwa, ale z czasem nabiera się wprawy i można to regulować nawet w trakcie jazdy.
Avatar użytkownika
StachPaluch
Użytkownik
 
Posty: 161
Dołączył(a): So lut 22, 2014 6:49 pm
Lokalizacja: Zasadniczo Poznań
Motocykl: CBF 1000 A
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości