Kupno cbf 500....

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Kupno cbf 500....

Postprzez Verus » Śr sty 04, 2012 10:30 pm

wiktor3966 napisał(a):
Rupert napisał(a):Przemysl sprawe. Moze uda Ci sie dozbierac kabony. Warto.

Widzicie , u mnie nie jest tak łatwo dozbierać 2,5 tyś zł.Jestem w klasie maturalnej , pracy nie mam...Dostaję rentę po ojcu , troszkę tego jest , ale mam jeszcze samochód do utrzymania i kilka rzeczy do opłacenia.Każda większa suma naciąga już poważnie mój budżet.Pewnie że wolałbym 600 , ale narazie sprzęt nie jest w moim zasięgu finansowym.


No tak, samo życie.
Ale i tak masz na zakup przeznaczoną większą kwotę niż ja niedawno miałem - chociaż jestem od Ciebie ponad 2 razy starszy i mam tzw. "dobrą pracę" :smile:
Tylko, że mnie też czekają inne wydatki.
Verus
Użytkownik
 
Posty: 53
Dołączył(a): Cz gru 08, 2011 7:01 pm
Wiek: 52
Motocykl: Honda CB600 Hornet
W siodle: <100 kkm

Re: Kupno cbf 500....

Postprzez rupert » Śr sty 04, 2012 11:26 pm

Verus napisał(a):
wiktor3966 napisał(a):
Rupert napisał(a):Przemysl sprawe. Moze uda Ci sie dozbierac kabony. Warto.

Widzicie , u mnie nie jest tak łatwo dozbierać 2,5 tyś zł.Jestem w klasie maturalnej , pracy nie mam...Dostaję rentę po ojcu , troszkę tego jest , ale mam jeszcze samochód do utrzymania i kilka rzeczy do opłacenia.Każda większa suma naciąga już poważnie mój budżet.Pewnie że wolałbym 600 , ale narazie sprzęt nie jest w moim zasięgu finansowym.


No tak, samo życie.
Ale i tak masz na zakup przeznaczoną większą kwotę niż ja niedawno miałem - chociaż jestem od Ciebie ponad 2 razy starszy i mam tzw. "dobrą pracę" :smile:
Tylko, że mnie też czekają inne wydatki.


Właśnie Versus, jakby teraz było 10 lat temu, to śmigałbym nówką z salonu. Teraz moto jest dla mnie no.1 ale nie pod względem kasiory, niestety...

Wiciu, sprzedaj furę :bag: :devil:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Kupno cbf 500....

Postprzez wiktor3966 » Cz sty 05, 2012 2:09 pm

Verus napisał(a):
wiktor3966 napisał(a):
Rupert napisał(a):Przemysl sprawe. Moze uda Ci sie dozbierac kabony. Warto.

Widzicie , u mnie nie jest tak łatwo dozbierać 2,5 tyś zł.Jestem w klasie maturalnej , pracy nie mam...Dostaję rentę po ojcu , troszkę tego jest , ale mam jeszcze samochód do utrzymania i kilka rzeczy do opłacenia.Każda większa suma naciąga już poważnie mój budżet.Pewnie że wolałbym 600 , ale narazie sprzęt nie jest w moim zasięgu finansowym.


No tak, samo życie.
Ale i tak masz na zakup przeznaczoną większą kwotę niż ja niedawno miałem - chociaż jestem od Ciebie ponad 2 razy starszy i mam tzw. "dobrą pracę" :smile:
Tylko, że mnie też czekają inne wydatki.

Wiele wyrzeczeń mnie ta suma kosztowała , wiele.Wiem że nie wszyscy mają łatwo , ale trzeba jakoś z tym żyć....
@Rupert Sprzedaż fury za wiele mi nie pomoże :D Fure mam starą , Fiata Uno , jaki jest taki jest ale jeździ się tanio :)
wiktor3966
Użytkownik
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pn sty 02, 2012 7:30 pm
Wiek: 31

Odp: Kupno cbf 500....

Postprzez rupert » Cz sty 05, 2012 3:47 pm

Zartowalem :-)
Cala zabawa polega na tym by nie robic tego za wszelka cene.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Odp: Kupno cbf 500....

Postprzez Verus » Cz sty 05, 2012 4:11 pm

Rupert napisał(a):Zartowalem :-)
Cala zabawa polega na tym by nie robic tego za wszelka cene.


Pewnie.
Lepiej kup teraz to, na co cię stać - w jak najlepszym możliwym za daną kwotę stanie technicznym.
To będzie Twój pierwszy motocykl, więc pojeździsz pewnie 1-2 sezony, a później sprzedasz i kupisz coś nowszego, lepszego i mocniejszego.

Ja bardzo niedawno tez przechodziłem to samo co Ty. Myślałem m.in. o CBF 500, ale bardzo chciałem 600-tkę. Niestety -brakowało mi tych kilku tysięcy złotych.

No i w końcu kupiłem ... Hondę Hornet, bo taka mi się trafiła w bardzo dobrym stanie (chociaż dość wiekowa - z 1998 r.). Zresztą - jak się tu na forum zdradziłem z takim zamiarem, to dostałem niezłą burę - że to za mocne na pierwsze moto itd. :biggrin:

Powodzenia w poszukiwaniach. :thumbup:
Verus
Użytkownik
 
Posty: 53
Dołączył(a): Cz gru 08, 2011 7:01 pm
Wiek: 52
Motocykl: Honda CB600 Hornet
W siodle: <100 kkm

Re: Kupno cbf 500....

Postprzez wiktor3966 » Cz sty 05, 2012 8:05 pm

Panowie , A może to ?
http://otomoto.pl/honda-cbf-600-abs-M2756970.html
Tylko że mi już na strój nie starczy :(
wiktor3966
Użytkownik
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pn sty 02, 2012 7:30 pm
Wiek: 31

Re: Kupno cbf 500....

Postprzez fragles » Cz sty 05, 2012 9:22 pm

Uważaj na motomotion i na motoszklarnię - super okazje NIE ISTNIEJĄ, a już na pewno nie u handlarzy ;)

Jeśli na ciuchy nie starczy to taki zakup nie ma sensu. Odczujesz to przy pierwszym (ewentualnym) szlifie.
Obrazek
GS500E ------> CBF600N :)
fragles
Maniak
 
Posty: 1790
Dołączył(a): Pn maja 30, 2011 1:23 pm
Wiek: 46
W siodle: <100 kkm

Re: Kupno cbf 500....

Postprzez Verus » Cz sty 05, 2012 10:30 pm

wiktor3966 napisał(a):Tylko że mi już na strój nie starczy :(


Nie, żebym się chciał mądrzyć, ale czytałem gdzieś, że te zakupy powinno się zacząć od przyzwoitych ciuchów, kasku itd. A za to co zostanie dopiero kupować motocykl - nawet starszy.

Ja tak zrobiłem.
Verus
Użytkownik
 
Posty: 53
Dołączył(a): Cz gru 08, 2011 7:01 pm
Wiek: 52
Motocykl: Honda CB600 Hornet
W siodle: <100 kkm

Re: Kupno cbf 500....

Postprzez raphi » Pt sty 06, 2012 8:51 am

wiktor3966 napisał(a):Panowie , A może to ?
http://otomoto.pl/honda-cbf-600-abs-M2756970.html
Tylko że mi już na strój nie starczy :(

Kup sobie najpierw przynajmniej kurtkę, rękawice, kask i ochraniacze. Jeśli chcesz, mogę Ci swoje sprzedać za 150 zł. Nie widać na nich oznak zużycia = jak nowe. Spodnie motocyklowe kosztują jednak nieco więcej (ale też zapewniają generalnie lepszą ochronę).
ochraniacze-dainese.png
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Kupno cbf 500....

Postprzez wiktor3966 » Pt sty 06, 2012 10:54 am

Verus napisał(a):
wiktor3966 napisał(a):Tylko że mi już na strój nie starczy :(


Nie, żebym się chciał mądrzyć, ale czytałem gdzieś, że te zakupy powinno się zacząć od przyzwoitych ciuchów, kasku itd. A za to co zostanie dopiero kupować motocykl - nawet starszy.

Ja tak zrobiłem.


Chłopaki , Po to jestem na tym forum żebyście mi pomogli w poszukiwaniach pierwszego motocyklu i nie tylko , wkońcu wy tu jesteście doświadczonymi Riderami , a ja dopiero zacznę to "obczajać".Mój plan wyglądał tak żeby najpierw kupić motocykl , potem kompletować sobie strój.Szwagier w tamtym roku skompletował sobie fajny komplet za 1500 zł buty kask itp.

PS.Raphi , zastanowię się :)
wiktor3966
Użytkownik
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pn sty 02, 2012 7:30 pm
Wiek: 31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości