Kupno cbf 500....

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Kupno cbf 500....

Postprzez wiktor3966 » Pn sty 02, 2012 8:25 pm

Witam .Poszukuję CBF 500 ,To będzie moje pierwsze moto i prosiłbym o pomoc.Znalazłem oferty które mnie interesują:
http://otomoto.pl/honda-cbf-honda-cbf-5 ... 53157.html
http://allegro.pl/honda-cbf500-cbf-500- ... 78438.html
http://otomoto.pl/honda-cbf-500-M3004404.html
http://otomoto.pl/honda-cbf-500-raty-M2991714.html
http://allegro.pl/honda-cbf-500-z-2007- ... 80462.html

Trzy ostatnie sztuki mnie najbardziej interesują ponieważ są po drodzę z Olsztyna do Warszawy :)
Proszę o luknięcie ich i powiedzenie mi coś na ich temat , bo ja się nie znam zabardzo :)
wiktor3966
Użytkownik
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pn sty 02, 2012 7:30 pm
Wiek: 31

Re: Kupno cbf 500....

Postprzez maćko » Pn sty 02, 2012 9:14 pm

1. Ogólnie niewiele napisane o moto, ze zdjęć widać w dobrym stanie, pasek na kole niechlujnie naklejony :biggrin: ,ABS, i drogo, mój typ 4.
2. Mimo braków w estetyce chyba najlepsza oferta, bo praktycznie po zakupie można jeździć - zarejestrowana, nowy napęd, rozrząd itp. Biorąc to pod uwagę cena atrakcyjna, moto z wysp - trzeba dokładnie obejrzeć czy nie ma nadmiernej korozji, mój typ 1.
3. Niewiele można powiedzieć, ale napęd z mety do wymiany + rejestracja - trzeba by dokładnie obejrzeć.
4. Lakier schodzi z silnika, dość atrakcyjna cena, ogólnie wygląda nieźle, moto z Francji więc trzeba sprawdzić czy nie zdławiona, mój typ 2.
5. Zarejestrowane, mały przebieg, naprawione więc jest szansa, że obędzie się bez niespodzianek, ale na dzień dobry oponki ok. 700pln wzwyż, mój typ3
Romet Pony (motorynka), MZ ETZ 250, Honda XL 125 Varadero, HONDA CBF 500+, Yamaha MT03 660 ccm
Avatar użytkownika
maćko
Miłośnik
 
Posty: 913
Dołączył(a): Cz lip 07, 2011 8:21 pm
Lokalizacja: Mosina
Wiek: 49
Motocykl: MT 03

Re: Kupno cbf 500....

Postprzez wiktor3966 » Pn sty 02, 2012 9:47 pm

dzięki za odpowiedź , już mam lekki obraz tego wszystkiego.A teraz pytanie do warszawskich riderów , Jakby któryś znalazł czas i podskoczył i obejrzał te motocykle z Warszawy ? numer 3 i 5 :P Po pozytywnej opinii mógłbym pojechać już po któryś z motocykli:)
wiktor3966
Użytkownik
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pn sty 02, 2012 7:30 pm
Wiek: 31

Re: Kupno cbf 500....

Postprzez PacMan1988 » Wt sty 03, 2012 7:48 am

Witaj.
Co do numeru 3 (komis) kupilem tam na poczatku tego roku GSF400 moto wygladalo na zywo ciut gorzej niz na zdjeciach (ale to był rocznik 92 wiec wiekszy niepokoj wzbudzily we mnie takie ładne fotki niz stan faktyczny ktory był bardzo zadowalajacy), wszystkie papiery masz w cenie (przeglad tłumaczenia), wystawiaja f-vat wiec omijasz skarbówke, targuj sie bo napewno cos opuszcza mi udalo sie utargowac 600 zł a dalo by rade wiecej ale musial bym wtedy sam zrobic przeglad i tłumaczenie co raczej by m isie nie opłacało, w necie smaruja ich dosc mocno (nie wiem czy mialem farta czy jak ale ja byłem zadowolony z zakupu i nie mialem zadnego problemu i mysle ze gdyby mieli ladna cbf600 na ktora było by mnie stac to bym kupił u nich drugi raz ) wiec bierz tak jak ja kogos mocno ogarnietego ze soba zeby niczego nie przeoczył i sprawdzaj.

Pozdrawiam i powodzenia :)
Ten Motocykl jest mój !!!!!! I będę nim jeździł ile chcę !!!!!!!
PacMan1988
Użytkownik
 
Posty: 104
Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Kobyłka/Warszawa
Wiek: 36
Imię: Michał
Motocykl: CBF 600 N 2006r
W siodle: <100 kkm

Re: Kupno cbf 500....

Postprzez zbyhu » Wt sty 03, 2012 7:49 am

Link 1: była gleba na prawo. Pogięta klamka hamulca i dźwignia hamulca nożnego.
Link 2: robi odpychające wrażenie. Moto sponiewierane. Odpryski na baku i chłodnicy, oraz wygięty klakson sugerują glebę na lewo. Wymiana rozrządu przy przebiegu 35kkm to bankowo skręcony licznik o przynajmniej 20-30kkm.
Link 3: Wygląda przyzwoicie, ale napęd to już złom, nie wiem, czy 200km zrobi. W CB500 z przebiegiem 60kkm przednia tarcza wyglądała lepiej. Akcesoryjne kierunki.
Link 4: stan silnika i obłażący lakier z lag sugeruje, że moto stało pod chmurą, lub nakręciło ze dwa razy tyle km. Jakieś gleby były - na wydechu są ślady.
Link 5: mało widać na zdjęciach, ale sprzęt od motocyklisty, więc mnie najbardziej przekonuje.

Także ja bym się w pierwszej kolejności zainteresował linkiem nr 5 i potem linkiem nr 3.
Pozostałe, to raczej strata czasu.

Pzdr

PS
Przenoszę do działu o CBF500.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7386
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Kupno cbf 500....

Postprzez Sarnaon » Wt sty 03, 2012 10:00 am

W Motosky kupiłem kawe dla córy, jestem zadowlony.Wpadnę dzisiaj ,to popatrzę ,choć to nie będzie opinia :crybaby: fachowa ,to może obraz Ci trochę rozjaśnię.
Sarnaon
 

Re: Kupno cbf 500....

Postprzez wiktor3966 » Wt sty 03, 2012 2:05 pm

Dzięki za zainteresowanie i luknięcie :) Widzę że najbardziej do was przemawiają numer 3 i 5 tak więc nimi się zainteresuję.
Sarnaon,Byłbym niezwykle wdzięczny jakbyś spojrzał na cbfke z motosky i dał info :)
wiktor3966
Użytkownik
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pn sty 02, 2012 7:30 pm
Wiek: 31

Re: Kupno cbf 500....

Postprzez Sarnaon » Wt sty 03, 2012 4:28 pm

Się luknęło.Nie jest źle-wypucowana i wygląda nieźle,i chyba ktoś o nią dbał albo tu się chłopcy przyłożyli.To co mnie zainteresowało
-ewidentnie leżało na prawo,jest lekko otarty dekiel ,ciężarek i klamka ,ale nie wydaje się to czymś poważnym ,bardziej dziwi mnie prawy set-jest bez jednego śladu ,jakby ktoś jeździł w domowych papuciach(tzn tylko prawym,bo lewa strona jest normalna,ma ślady użytkowania)
-ma jekieś dziwne tuleje mocowania silnika(tam ,gdzie montuje się kraszpady-są w kolorze khaki-ale możliwe,że takie powinny być,nie wiem.
-widoczny jest ślad po brudzie na prawej ladze pod prawą stroną dolnej pólki,które świadczy o jakiejś ingerencji-jakby tylko jedna strona pólki była podniesiona o 2 mm do góry-po drugiej stronie tego nie ma
- kierownica obraca się z lekkim oporem -jakby łożysko główki ramy zostało za mocno dokręcone,bo luzów nie ma (teraz,moze były)
Ponieważ miło mnie chłopcy wspominają ,dali sie przejechać-ożesz w mordę ,wysiadłem z auta w skajce i dżinsach,ale się wszystko skurczyło!!
Silnik pracuje rowno,ładnie ciągnie w obroty,moto ładnie przyspiesza.Biegi wchodzą ślicznie i w górę i w dół,hamulce dają radę-chociaż tam dużo blota jest ,to nie cisnąłem zbyt mocno.Sprzęt bez trzymania kierownicy jedzie prosto do momentu,gdy tylko lekko się bujnie-wtedy mocno chce skręcić(próbowałem na obie strony-reaguje tak samo),ale możlie,że jest to wina opon-tył jest na szerokości 4 cm wyjechany na płask( lub tak jeździ ten model -nie wiem,ale koledzy na pewno podpowiedzą).Generalnie w porównaniu do motorka ,którego oglądanie zlecił mi PAceMan(chyba-już nie pamiętam) to ten prezentuje się niezwykle zachęcająco.W cenie chłopcy wymieniają napęd-to w ramach przedtargów uzyskałem,tylna opona na pewno do wymiany,może być coś z tym łożyskiem główki,ale generalnie to chyba warto się przymierzyć.
Powodzenia.
Sarnaon
 

Re: Kupno cbf 500....

Postprzez wiktor3966 » Wt sty 03, 2012 5:13 pm

SarnaonMasz u mnie dobrą wódeczkę! :) twoja wizyta i opinia bardzo mi się przydały.Martwi mnie tylko:
Sarnaon napisał(a):-widoczny jest ślad po brudzie na prawej ladze pod prawą stroną dolnej pólki,które świadczy o jakiejś ingerencji-jakby tylko jedna strona pólki była podniesiona o 2 mm do góry-po drugiej stronie tego nie ma
- kierownica obraca się z lekkim oporem -jakby łożysko główki ramy zostało za mocno dokręcone,bo luzów nie ma (teraz,moze były).


te 2mm różnicy może jakoś przeszkadzać w jeździe ? nie wiem ściągać na jedną stronę czy coś?
Jeszcze jedna sprawa,mógłbyś podjechać tam ze mną , lub spotkać się tam już na miejscu ? Z osobą ogarniętą w tym temacie byłoby o wiele lepiej :)
wiktor3966
Użytkownik
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pn sty 02, 2012 7:30 pm
Wiek: 31

Re: Kupno cbf 500....

Postprzez Sarnaon » Wt sty 03, 2012 5:30 pm

Wódeczka każda jest dobra ,chyba że jej nie ma-wypijemy,uwierzymy :splash: .
Ja bym siebie nie określał mianem ogarniętego :banned: .To ,co zauważyłem ,napisałem. Twój wybór.Jak da radę dopasować termin,chetnie (wizja wódeczki-ale max 3/4-te,po większej :crybaby: ilości nie można samochodem...) podjadę .Telefon masz na mapce.
Łożysko to około 300 pln ,czemu ruszana pólka-nie wiem .Jako autorytet nie podejmuję się występować - nie posiadam wiedzy ani umiejętności,ale nie będąc bezpośrednio zangażowanym w zakup łatwiej dostrzec to ,czego pełny emocji kupujący nie widzi . Jak nie masz fachowej porady to nie ma problemu - podjadę.
Sarnaon
 

Następna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości