cbf 600 pc43 szarpanie

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: cbf 600 pc43 szarpanie

Postprzez eNgine » Pt lip 31, 2020 6:44 am

suawek napisał(a):w zasadzie zapomniałem dodać w oryginalnym poście, ale dodanie/ujęcie gazu też powoduje szarpniecie i "stuk". Wyedytuję.


Oglądałeś stan gumowego ślizgu łańcucha (osłona wahacza) - może jest przetarty w którymś miejscu i tam uderza łańcuch przy zmianie napięcia (np. przez dodawanie gazu czy hamowanie silnikiem).
Avatar użytkownika
eNgine
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): N cze 08, 2014 9:36 pm
Lokalizacja: Łódź
Imię: Dominik
Motocykl: NC700XA
W siodle: <100 kkm

Re: cbf 600 pc43 szarpanie

Postprzez zdzklo » Pt lip 31, 2020 10:50 am

Sprawdź stan gum zabieraka tylnej zębatki
zdzklo
Użytkownik
 
Posty: 98
Dołączył(a): Śr wrz 05, 2012 10:15 am
Wiek: 51
Imię: Zdzisław
Motocykl: cbf 1000 fa sc64
W siodle: <100 kkm

Re: cbf 600 pc43 szarpanie

Postprzez suawek » Pt lip 31, 2020 11:03 am

zdzklo napisał(a):Sprawdź stan gum zabieraka tylnej zębatki


Cześć, jak próbuję obrócić zębatkę jak motor stoi na ziemi i jest na luzie, albo pokręcić kołem gdy jest motor jest na biegu i podniesiony na podnośniku i zato nie wyczuwam żadnego luzu. Na coś jeszcze popatrzeć? 
suawek
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr kwi 24, 2019 11:11 am
Lokalizacja: Kraków
Imię: Sławek
Motocykl: CBF600N PC43
W siodle: <100 kkm

Re: cbf 600 pc43 szarpanie

Postprzez suawek » Pt lip 31, 2020 11:04 am

eNgine napisał(a):
suawek napisał(a):w zasadzie zapomniałem dodać w oryginalnym poście, ale dodanie/ujęcie gazu też powoduje szarpniecie i "stuk". Wyedytuję.


Oglądałeś stan gumowego ślizgu łańcucha (osłona wahacza) - może jest przetarty w którymś miejscu i tam uderza łańcuch przy zmianie napięcia (np. przez dodawanie gazu czy hamowanie silnikiem).


Myślę, że to jest warte sprawdzenia jeszcze raz. Dam znać później, jakieś fotki może wrzucę
suawek
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr kwi 24, 2019 11:11 am
Lokalizacja: Kraków
Imię: Sławek
Motocykl: CBF600N PC43
W siodle: <100 kkm

Re: cbf 600 pc43 szarpanie

Postprzez suawek » Pt lip 31, 2020 1:28 pm

Podsumowując to posprawdzam jeszcze raz:

- stan w okolicach zębatki przedniej
- luz samego wałka zdawczego (ile się na biegu obróci zanim opór zacznie silnik stawiać (czyli trochę w sumie luz międzyzębny)
- stan ślizgów przy zębatce
- stan ślizgów wzdłuż wahacza, zdejmę set i osłonę łańcucha to może też fotkę zrobię
- stan zabieraka z tyłu


spróbuję też:
- zmniejszyć napięcie wstępne sprężyny amortyzatora z tyłu bo podniesione jest o 2 lub 3 pozycje względem fabrycznej pozycji - być może za mocne napięcie powoduje że łańcuch mimo dobrego luzu beze mnie lata sobie jak już siedzę
- zmniejszyć trochę luz łańcucha - wczoraj sprawdzałem jak był nagrzany po jeździe to jest około 3.1cm co jest minimalnie większe od tego co jest na zimnym.

Raport powinienem wrzucić tu w weekend
suawek
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr kwi 24, 2019 11:11 am
Lokalizacja: Kraków
Imię: Sławek
Motocykl: CBF600N PC43
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości