Switch to full style
Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym
Odpowiedz

Re: cbf 600 pc43 szarpanie

Pt lip 31, 2020 6:44 am

suawek napisał(a):w zasadzie zapomniałem dodać w oryginalnym poście, ale dodanie/ujęcie gazu też powoduje szarpniecie i "stuk". Wyedytuję.


Oglądałeś stan gumowego ślizgu łańcucha (osłona wahacza) - może jest przetarty w którymś miejscu i tam uderza łańcuch przy zmianie napięcia (np. przez dodawanie gazu czy hamowanie silnikiem).

Re: cbf 600 pc43 szarpanie

Pt lip 31, 2020 10:50 am

Sprawdź stan gum zabieraka tylnej zębatki

Re: cbf 600 pc43 szarpanie

Pt lip 31, 2020 11:03 am

zdzklo napisał(a):Sprawdź stan gum zabieraka tylnej zębatki


Cześć, jak próbuję obrócić zębatkę jak motor stoi na ziemi i jest na luzie, albo pokręcić kołem gdy jest motor jest na biegu i podniesiony na podnośniku i zato nie wyczuwam żadnego luzu. Na coś jeszcze popatrzeć? 

Re: cbf 600 pc43 szarpanie

Pt lip 31, 2020 11:04 am

eNgine napisał(a):
suawek napisał(a):w zasadzie zapomniałem dodać w oryginalnym poście, ale dodanie/ujęcie gazu też powoduje szarpniecie i "stuk". Wyedytuję.


Oglądałeś stan gumowego ślizgu łańcucha (osłona wahacza) - może jest przetarty w którymś miejscu i tam uderza łańcuch przy zmianie napięcia (np. przez dodawanie gazu czy hamowanie silnikiem).


Myślę, że to jest warte sprawdzenia jeszcze raz. Dam znać później, jakieś fotki może wrzucę

Re: cbf 600 pc43 szarpanie

Pt lip 31, 2020 1:28 pm

Podsumowując to posprawdzam jeszcze raz:

- stan w okolicach zębatki przedniej
- luz samego wałka zdawczego (ile się na biegu obróci zanim opór zacznie silnik stawiać (czyli trochę w sumie luz międzyzębny)
- stan ślizgów przy zębatce
- stan ślizgów wzdłuż wahacza, zdejmę set i osłonę łańcucha to może też fotkę zrobię
- stan zabieraka z tyłu


spróbuję też:
- zmniejszyć napięcie wstępne sprężyny amortyzatora z tyłu bo podniesione jest o 2 lub 3 pozycje względem fabrycznej pozycji - być może za mocne napięcie powoduje że łańcuch mimo dobrego luzu beze mnie lata sobie jak już siedzę
- zmniejszyć trochę luz łańcucha - wczoraj sprawdzałem jak był nagrzany po jeździe to jest około 3.1cm co jest minimalnie większe od tego co jest na zimnym.

Raport powinienem wrzucić tu w weekend
Odpowiedz