Switch to full style
Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym
Odpowiedz

Stopka boczna PC43

Śr paź 07, 2020 7:00 am

Cześć,

zanabyłem poszerzenie stopki bocznej, które ma pasować do CBF600 PC43. Niestety próba montażu nie powiodła się. Poszerzenie jest idealnie płaskie, natomiast podstawa stopki już taka nie jest. Czy jesteście w stanie potwierdzić, że mi się już po prostu powyginała ze starości i eksploatacji? Czy ewentualnie szukać tylko stopki od PC43 czy jakiś inny model ma taką samą (długość, mocowanie, współpraca z czujnikiem)?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Stopka boczna PC43

Śr paź 07, 2020 11:47 pm

Z Twoją stopką jest wszystko ok. Każda fabryczna tak wygląda. Ja swoje poszerzenie (2 częściowe) skręciłem na kanapkę - oryginalna stopka jest w środku. Nawet się to trzyma.
U siebie zastosowałem od Tenere XTZ 750, bo do CBF600 na tamtym czasie nie było dedykowanego.

https://advalp.pl/pl/poszerzenie-stopki ... enere.html

Teraz 3x taniej można kupić na Ali.

Re: Stopka boczna PC43

Cz paź 08, 2020 4:39 pm

Wyciąć oryginał (samą końcówkę), blaszka nierdzewki gr.3-5mm, wyciąć kształt, przyspawać, sprayem poprawić. Nawet nie trzeba demontować do całej operacji xdirol

Re: Stopka boczna PC43

Pt paź 09, 2020 8:58 am

rupert napisał(a):Wyciąć oryginał (samą końcówkę), blaszka nierdzewki gr.3-5mm, wyciąć kształt, przyspawać, sprayem poprawić. Nawet nie trzeba demontować do całej operacji xdirol


czy można przyspawać stal nierdzewną do zwykłej "czarnej" ?

Re: Stopka boczna PC43

So paź 10, 2020 5:31 am

4kowal napisał(a):Z Twoją stopką jest wszystko ok. Każda fabryczna tak wygląda. Ja swoje poszerzenie (2 częściowe) skręciłem na kanapkę - oryginalna stopka jest w środku. Nawet się to trzyma.


Eh, będę musiał kombinować z dłuższymi śrubami. Te w zestawie są wymierzone na płaską końcówkę stopki. Że też autor tego nie przewidział.

Re: Stopka boczna PC43

So paź 10, 2020 8:12 am

Avalon napisał(a):
rupert napisał(a):Wyciąć oryginał (samą końcówkę), blaszka nierdzewki gr.3-5mm, wyciąć kształt, przyspawać, sprayem poprawić. Nawet nie trzeba demontować do całej operacji xdirol


czy można przyspawać stal nierdzewną do zwykłej "czarnej" ?


Można - ja tak miałem w 500. Chociaż mieszanie gatunków osłabia konstrukcję to tam nie ma to znaczenia.
Tutaj ma tą zaletę, że nawet jak się wyciera to nie rdzewieje.

Re: Stopka boczna PC43

So paź 10, 2020 11:08 am

Nie możesz jej zeszlifować boshem?

Re: Stopka boczna PC43

N paź 11, 2020 10:08 pm

Avalon napisał(a):czy można przyspawać stal nierdzewną do zwykłej "czarnej" ?

Można.
Można zespawać czarną z inoxem, inox z inoxem czarnym spoiwem, itd. Na pewno nie będzie to zgodne ze sztuką, ale będzie działać. (Zalety/wady węglowej i nierdzewki to długi temat)

Stopki zazwyczaj są z nierdzewki. Lepiej robić w ten deseń bo czarna, jak wiadomo, przyciąga rudą.

Re: Stopka boczna PC43

Pn paź 12, 2020 11:11 am

rupert napisał(a):
Avalon napisał(a):czy można przyspawać stal nierdzewną do zwykłej "czarnej" ?

Można.
Można zespawać czarną z inoxem, inox z inoxem czarnym spoiwem, itd. Na pewno nie będzie to zgodne ze sztuką, ale będzie działać. (Zalety/wady węglowej i nierdzewki to długi temat)

Stopki zazwyczaj są z nierdzewki. Lepiej robić w ten deseń bo czarna, jak wiadomo, przyciąga rudą.


Stopki zazwyczaj z nierdzewki ? :eek:
Pierwsze słyszę, serio, i chyba nigdy takiej nie widziałem.

No właśnie chodziło mi o to, że nie jest to "zgodne ze sztuką"... znaczy mieszanie tak różnych gatunków stali.
Ja wolał bym oryginalną stopkę przewiercić, a większą podkładkę z nierdzewki do niej przykręcić. Również nierdzewnymi śrubami/nakrętkami. Bez spawania, bez malowania... czysto i elegancko. :msn-wink:

Re: Stopka boczna PC43

Wt paź 13, 2020 1:35 pm

Avalon napisał(a):
rupert napisał(a):
Avalon napisał(a):czy można przyspawać stal nierdzewną do zwykłej "czarnej" ?

Można.
Można zespawać czarną z inoxem, inox z inoxem czarnym spoiwem, itd. Na pewno nie będzie to zgodne ze sztuką, ale będzie działać. (Zalety/wady węglowej i nierdzewki to długi temat)

Stopki zazwyczaj są z nierdzewki. Lepiej robić w ten deseń bo czarna, jak wiadomo, przyciąga rudą.


Stopki zazwyczaj z nierdzewki ? :eek:
Pierwsze słyszę, serio, i chyba nigdy takiej nie widziałem.

No właśnie chodziło mi o to, że nie jest to "zgodne ze sztuką"... znaczy mieszanie tak różnych gatunków stali.
Ja wolał bym oryginalną stopkę przewiercić, a większą podkładkę z nierdzewki do niej przykręcić. Również nierdzewnymi śrubami/nakrętkami. Bez spawania, bez malowania... czysto i elegancko. :msn-wink:


Konstrukcyjnie (mechanicznie) w tym miejscu nie ma to znaczenia - spoina, która powstanie z tych dwóch stali nie będzie miała idealnych parametrów (ramy bym tak nie łączył) ale w tym wypadku jest to obojętne, na pewno nic się z tym nie stanie, no i niechętnie łapie rudą - testowałem to na mojej poprzedniej stopce przez około 5 lat i na kawałkach stali niczym nje zabezpieczonych wrzuconych w rynnę na 1,5 roku.

Pzdr
Odpowiedz