NC750 - oświetlenie - lampa główna led

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

NC750 - oświetlenie - lampa główna led

Postprzez Zibi70 » Cz paź 22, 2020 7:41 pm

Ostatnio szybciej robi się ciemno i coraz częściej rozkminiam jakość oświetlenia w mojej NC750.

Mam model z 2018 r., czyli z bajerancką lampą led. No i jest fajnie - w dzień, ale jak się ściemni to już jest "tak se". :blink:

Snop światła wytwarzany przez latarnie jest szerokim - na boki ale dosyć wąskim (góra/dół) paskiem. W efekcie dosyć trudno ustawić go tak, by satysfakcjonująco oświetlał obszar przed motocyklem i sięgał na przyzwoitą odległość.
Na dodatek w mojej ocenie świeci po prostu słabo. Kiedy mam za sobą jakiś samochód, który świeci mi w tyłek, to widzę przed sobą wyraźny cień sylwetki - czyli światła pojazdu za mną - mimo, że jest kilka, kilkanaście metrów za mną - swiecą wyraźnie mocniej niż moje. Już nawet nie porównuję się do GSa kolegi, który jak włączy swoją lampę, to czuję się jakbym świetlika ujeżdżał. xshok NIe wiem co z tym zrobić - założyłem halogeny na gmole (ale wiecie - to na off road bo bez homologacji :shifty: ), co nie zmienia faktu, że kiedy je włącze robi się jasno - widzę jak należy drogę przed sobą. Niestety na fabrycznej lampie jest biednie i po zmroku na krętej nieoświetlonej drodze jest d... a nie jazda.

Czy tylko ja mam takie wrażenie? Może moja lampa świeci słabiej? Ciekaw jestem Waszych opinii.
Avatar użytkownika
Zibi70
Nowicjusz
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pn paź 29, 2018 10:09 pm
Imię: Zbyszek
Motocykl: Honda NC750X DCT TC
W siodle: <100 kkm

Re: NC750 - oświetlenie - lampa główna led

Postprzez maćko » Pt paź 23, 2020 2:04 pm

A cześć !
Romet Pony (motorynka), MZ ETZ 250, Honda XL 125 Varadero, HONDA CBF 500+, Yamaha MT03 660 ccm
Avatar użytkownika
maćko
Miłośnik
 
Posty: 912
Dołączył(a): Cz lip 07, 2011 8:21 pm
Lokalizacja: Mosina
Wiek: 49
Motocykl: MT 03

Re: NC750 - oświetlenie - lampa główna led

Postprzez Gitner » N paź 25, 2020 7:30 pm

Zibi70 napisał(a):Czy tylko ja mam takie wrażenie? Może moja lampa świeci słabiej? Ciekaw jestem Waszych opinii.

Mój led świeci zajebiaszczo daleko więc myślę, że to Twoje subiektywne wrażenie xdirol
Gitner
Miłośnik
 
Posty: 508
Dołączył(a): Śr lip 11, 2018 8:40 am
Lokalizacja: Warszawa / Płock
Wiek: 46
Imię: Przemek
Motocykl: NC700X '12
W siodle: <100 kkm

Re: NC750 - oświetlenie - lampa główna led

Postprzez AndrzejJK » N paź 25, 2020 9:24 pm

Gitner napisał(a):
Zibi70 napisał(a):Czy tylko ja mam takie wrażenie? Może moja lampa świeci słabiej? Ciekaw jestem Waszych opinii.

Mój led świeci zajebiaszczo daleko więc myślę, że to Twoje subiektywne wrażenie xdirol


Wygoda zasięgu snopu światła mocno zależy od prędkości i widoczności. Kiedyś jechałem wieczorem przez przełęcz Straconka we wrześniu z widocznością 20 m. Nie było takiej lampy, która by to poprawiła.
AndrzejJK
Znawca
 
Posty: 423
Dołączył(a): So gru 22, 2018 9:10 am
Lokalizacja: Łaziska Górne
Wiek: 48
Imię: Andrzej
Motocykl: CBF 600 SA, '04
W siodle: <100 kkm

Re: NC750 - oświetlenie - lampa główna led

Postprzez Glub » Wt paź 27, 2020 5:03 pm

Gitner napisał(a):
Zibi70 napisał(a):Czy tylko ja mam takie wrażenie? Może moja lampa świeci słabiej? Ciekaw jestem Waszych opinii.

Mój led świeci zajebiaszczo daleko więc myślę, że to Twoje subiektywne wrażenie xdirol
Ale on ma fabryczny led a my retrofit :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: NC750 - oświetlenie - lampa główna led

Postprzez Gitner » Śr paź 28, 2020 7:40 am

Glub napisał(a):
Gitner napisał(a):
Zibi70 napisał(a):Czy tylko ja mam takie wrażenie? Może moja lampa świeci słabiej? Ciekaw jestem Waszych opinii.

Mój led świeci zajebiaszczo daleko więc myślę, że to Twoje subiektywne wrażenie xdirol
Ale on ma fabryczny led a my retrofit :P

Oooj czepiasz się :naughty: Retrofit jest lepszy niż fabryka xcrazy
Gitner
Miłośnik
 
Posty: 508
Dołączył(a): Śr lip 11, 2018 8:40 am
Lokalizacja: Warszawa / Płock
Wiek: 46
Imię: Przemek
Motocykl: NC700X '12
W siodle: <100 kkm

Re: NC750 - oświetlenie - lampa główna led

Postprzez Zibi70 » Śr paź 28, 2020 8:35 pm

Elou wszystkim,

Retrofit wcale nie musi być gorszy i wcale się nie zdziwię jeśli jest lepszy. Szczerze mówiąc nie kręci mnie aż tak, że mam ledy, skoro nie spełniają swojej roli w satysfakcjonujący sposób. :|
Ostatnio wracałem z Dęblina do Warszawy i w drodze zapadł zmrok a ja akurat jeszcze po drodze zahaczyłem Studzianki i wracałem drogami wśród lasów - trochę zakrętów itp. Trzeba było klamkować i z gazem na poziomie emeryckim xcrazy

Chętnie bym się spiknął z kimś w okolicy, kto ma NC z lampą ledową, żeby porównać.

Póki co szukam jakiejś lampy roboczej do podwieszenia pod lampę główną, żeby doświetlić pole na 5 - 25 m przez kółkiem wtedy lampą główną można próbować oświetlić coś dalej.
Avatar użytkownika
Zibi70
Nowicjusz
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pn paź 29, 2018 10:09 pm
Imię: Zbyszek
Motocykl: Honda NC750X DCT TC
W siodle: <100 kkm

Re: NC750 - oświetlenie - lampa główna led

Postprzez Glub » Śr paź 28, 2020 11:04 pm

Gitner napisał(a):
Glub napisał(a):
Gitner napisał(a):[quote="Zibi70"]Czy tylko ja mam takie wrażenie? Może moja lampa świeci słabiej? Ciekaw jestem Waszych opinii.

Mój led świeci zajebiaszczo daleko więc myślę, że to Twoje subiektywne wrażenie xdirol
Ale on ma fabryczny led a my retrofit :P

Oooj czepiasz się :naughty: Retrofit jest lepszy niż fabryka xcrazy[/quote]Tylko chodzi o to ze kolega zibi70 juz ze swoja lampa orig nic juz nie zrobi. Musi kombinować z dodatkowymi np szperaczami a my mozemy wsadzic rozne ledy od majfrendów. Nielegalnie
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: NC750 - oświetlenie - lampa główna led

Postprzez maćko » So paź 31, 2020 1:00 pm

Glub napisał(a):Ale on ma fabryczny led a my retrofit :P


Pochwal się co masz zamontowane :)

Bo mi chodzi po głowie upgrade Doctor Light - ma firmę o rzut beretem ode mnie :)
Romet Pony (motorynka), MZ ETZ 250, Honda XL 125 Varadero, HONDA CBF 500+, Yamaha MT03 660 ccm
Avatar użytkownika
maćko
Miłośnik
 
Posty: 912
Dołączył(a): Cz lip 07, 2011 8:21 pm
Lokalizacja: Mosina
Wiek: 49
Motocykl: MT 03

Re: NC750 - oświetlenie - lampa główna led

Postprzez Glub » So paź 31, 2020 2:19 pm

maćko napisał(a):
Glub napisał(a):Ale on ma fabryczny led a my retrofit :P


Pochwal się co masz zamontowane :)

Bo mi chodzi po głowie upgrade Doctor Light - ma firmę o rzut beretem ode mnie :)
Takie coś od majfrendów. Tylko glupie majfrendy na ruch prawostronny mówią left hand driving wiec moja lampa swieci po angielsku, wymaga modyfikacji by świeciła prawidłowoObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Następna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości