Switch to full style
Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym
Odpowiedz

Re: CBF 1000 Gmole Givi, Kappa, inne ...?

Śr maja 24, 2017 10:35 am

Chyba jest to problem powszechny w gmolach givi/kappa. U koleżki w V-stromie też to brzęczało. Wspomniany silikon załatwił sprawę, zatem warto to zrobić od razu przy pierwszym montażu.

Re: CBF 1000 Gmole Givi, Kappa, inne ...?

Cz maja 25, 2017 9:08 am

A może ktoś z kolegów wrzucić zdjęcie cbf 1000 sc58 z gmolami kappa/givi ?????

Re: CBF 1000 Gmole Givi, Kappa, inne ...?

Cz maja 25, 2017 11:28 am

Pierwsze lepsze zdjęcie z google grafika:
https://motocykle-lodz.pl/uploads/imgs/ ... 150354.jpg

Re: CBF 1000 Gmole Givi, Kappa, inne ...?

Cz maja 25, 2017 2:01 pm

proszę
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: CBF 1000 Gmole Givi, Kappa, inne ...?

Cz maja 25, 2017 3:57 pm

Lepiej by się oglądało na żywo na zlocie forumowym, Grzesiu :)

Re: CBF 1000 Gmole Givi, Kappa, inne ...?

Cz maja 25, 2017 7:50 pm

Jak bym nie miał na głowie ekipy ukladajacej kostkę koło domu, to byśmy pooglądać mogli :-)

Re: CBF 1000 Gmole Givi, Kappa, inne ...?

Pt maja 26, 2017 9:18 am

A to nie można było sobie tak zaplanować ekipy, aby na zlot przybyć ? Od września wiadomo kiedy i gdzie będzie.

Re: CBF 1000 Gmole Givi, Kappa, inne ...?

Pt maja 26, 2017 7:49 pm

Wesoły Dyzio napisał(a):A to nie można było sobie tak zaplanować ekipy, aby na zlot przybyć ? Od września wiadomo kiedy i gdzie będzie.

Kto chociaż raz budował czy remontowal dom, wie najlepiej jak to jest z fachowcami, a nie wszystko można zrobić samemu. Umawiałem się chyba z trzema od wiosny zeszłego roku, i żaden nawet nie przyjechał by zobaczyć teren. Na obiecankach przez telefon się kończyło. Zatem teraz gdy mam konkrety, i widziałem kilka inwestycji zrealizowanych przez ekipę z którą w końcu się dogadałem, nie odpuszczę :-)

Re: CBF 1000 Gmole Givi, Kappa, inne ...?

N maja 28, 2017 10:56 am

Poza tym terminy na budowie to rzecz umowna :P
Każdy kto pracuje w budowlance ten wie, że zawsze coś wyjdzie w między czasie i wszystko się przesuwa :P

Re: CBF 1000 Gmole Givi, Kappa, inne ...?

Śr cze 28, 2017 11:38 am

Pisałem w dziale Warsztat, ale widze że jest specjalny temat o gmolach do CBF1000.
Ja akurat mam SC64 i założyłem gmole GiVi. Montaż banalny, wszystko pasuje bez problemu, choć nieco inaczej niż w instrukcji Givi - tylne prawe ucho mocowane do śruby mocującej silnik, a nie do seta.
Po montażu pojawiły się wibracje powyżej 6 tyś.
Silikon w rurce łączącej jest, śruby dociagniete chyba jak trzeba (56Nm), a powyżej 6 tys mrówki po rękach biegają. Co jeszcze sprawdzić? Dociagnąć, poluzować? Ktoś się uporał z problemem sam, czy obowiązkowo czeka mnie wizyta w ASO Honda?
Moje wątpliwości budzi mocowanie właśnie tej tylnej prawej łapy gmola który przykrecony jest do szpilki mocowania silnika przechodzącej w poprzek, a nie do seta jak w instrukcji GIVI.
Tak to wygląda: https://www.fotosik.pl/zdjecie/7f40a04dfbc13f2b
Odpowiedz